Son zamanlar orijinal kaynak sıkıntısı çeken sinema sektörü dümeni oyun adaptasyonlarına çevirecek gibi görünüyor. 2016 yılını 2 oyun adaptasyonu (Warcraft ve Assassin’s Creed) ile tamamlarken sonraki yıllarda daha fazla adaptasyonu beyaz perdede görme ihtimalimiz hiç olmadığı kadar yüksek duruyor. Bu sebeple, kitap ve çizgi roman hayranlarının serzenişleri yanında oyun hayranlarının da gelecekte bu memnuniyetsizlik trenine atlayacaklarını öngörmek hiç zor değil.

Warcraft için eleştirmenler ve hayranları tarafından gelen karışık eleştiriler ve Assassin’s Creed’in son fragmanı sonrası gelen homurtular düşünüldüğü zaman aslında oyun adaptasyonları için olumlu sinyallerin gelmediğini söylemek hata olmaz. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi materyal sıkıntısı çeken film sektörü için oyunlar şu anda potansiyel bir kaynak gibi duruyor.

Habere geçersek, Variety’e göre, Playstation ve Halo 3 gibi kampanyalarda çalışan Avustralyalı Simon McQuid, Mortal Kombat filminin yönetmenlik koltuğuna oturmak üzere. Her ne kadar, Aquaman’in yönetmeni ve Mortal Kombat’ın yapımcı koltuğunda oturan James Wan‘in “her şeyi sakin sakin hallediyoruz, film aceleye gelmeyecek” açıklamaları olmasına karşın McQuid ilk uzun metraj deneyimi olacak olması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Halo 3 ve Playstation kampanyanlarında görev alan McQuid’in oyun dünyasına yakınlığı tartışılmaz olmasına rağmen hem kendisinin ilk deneyimi olacak olması hem de “Mortal Kombat X” ile şahlanan franchise’ın daha önceki beyaz perde maceralarının başarısızlıkla sonuçlandığı düşünüldüğünde elimizde 3. hayalkırıklığı oyun adaptasyonunu bulmak şaşırtıcı olmayacak.

Haberi burada bitirirken sizleri McQuid’in yönettiği Playstation ve Halo 3 reklamları ile başbaşa bırakıyorum.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER