Fox’un X-Men franchise’ı altında son zamanlarda yaptıkları büyük takdir topluyor. LegionDeadpool ve Logan gibi yapımlarla hem yeni izleyicileri hem de çizgi roman takipçilerini mest eden Fox, yeni X-Men dizisi için startı daha önceden vermişti. Yukarıda saydığımız yapımların ortak özelliği daha kişisel hikayelere odaklanmasıydı ve X-Men genel evreniyle bağlarının daha gevşek olmasıydı. Bakalım bu sefer büyük ihtimal X-Men evrenine göbekten bağlı bir seri ile ne yapacakları konusu yapımına başlanan yeni dizi için şimdiden en büyük soru işareti olarak karşımızda duruyor.

Lorna_Dane_(Earth-616)_060

 

 

 

Neyse konuyu fazla dağıtmadan, dün dizinin yapımcılarından olan Burn Notice’ın da yapımcısı Lauren Shuler Donner’ın paylaşımıyla dizi adına kavuşmuş görünüyor. “Gifted”

 

 

 

 

 

 

İlk iki bölümün yönetmeninin Bryan Singer olacağı dizinin konusu da çocuklarının bir Mutant olduğunu öğrenen ailenin kaçmaya başlaması ve hayatta kalmak için yeraltı Mutant örgütüne katılmaları olarak özetleyebiliriz. Bunun yanında, dizi ile büyük gelişmelerden biri dizide Sentinenlerin olması. Her ne kadar Ocak ayındaki açıklamalara baktığımız zaman beklediğimiz büyüklükte göremeyeceksek de bu elementin diziye dahil olması “gel artık” insafsız dedirtiyor. Bunun yanında, her ne kadar yeni Mutantlar olsa da Polaris ve Blink tanıdığımız Mutantlar olarak seride karşımıza çıkıyor.

Sentinel

Legion‘daki yapımcısı kadrosunda da bulunan Bryan Singer, Jeph Loeb gibi isimler tekrardan bu yapımda da yapımcı koltuğun da ki bunun Legion’ın başarısını düşününce ne kadar doğru bir karar olduğu ortaya çıkmış durumda.

8a3f2480ab074a05ed115f70702b4064Stephen Moyer, Amy Acker, Jamie Chung gibi oyuncuların oynayacağı dizinin yayın tarihi henüz belli olmamakla beraber Legion‘ın başarısından sonra biraz daha erkene çekileceğini tahmin etmek güç değil.

Siz bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı yazın tartışalım!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER