Arkadaşlar, gün geçmiyor ki Infinity War hakkında yeni bir haber, detay, set fotoğrafı gelmesin. Yani bu gibi şeyler olmasa, inanın filmi beklemesi daha zor olurdu. Sizi bilmem, ben ilkokulda eve gidiş vaktinin simgesi olan o son zilin çalmasını bekleyen çocuklar gibi heyecanla bekliyorum bu filmi. Yani 10 yıl önce kurulmuş bir evrenin şu ana kadar bir sürü filmde, dizide yol yaptığı, kaldırım döşediği bir olay Infinity War. Karakter sayısı derken, baş kötü Thanos derken, büyük bütçe derken e haliyle beklentiler de büyük oluyor. Nasıl olmasın! Şimdi gelin bir de şu haberlerden sonra heyecanlanmamayı deneyin!

aiw 2Yukarıdaki görseli Robert Downey Jr. ya da Tony Stark, ne dediğimiz fark etmez, Facebook hesabından ”Kimse Asgardlılar gibi zırh yapmıyor” yazarak paylaştı. Filmden bir zırh olma ihtimali düşük olsa da filmde bu tarz bir şey görebileceğimiz anlamına mı geliyor? Fear Itself öyküsünde Mjölnir’i de oluşturan materyal Uru’yu kullanarak zırh üretiyordu. Ayrıca Avengers: Earth’s Mightiest animasyonunda ise Uru zırhı üretmek için cüce demircilerle çalışıyordu. Ya da direkt kendi uzay için bir zırh da üretebilir. (Guardians of the Galaxy çizgi romanlarında olduğu gibi) Film bu hikayelerden birini ya da benzerini kullanabilir gibi duruyor. Bir söylenti ise Peter Dinklage’in Cücelerin kralı Eitri’yi canlandıracağı yönünde. Bu söylenti doğru ise zırhın animasyondaki orijini akla daha çok yatar. Ben Iron Man’i zaten uzayda görmek için heyecanlıyken adamlar Uru’dan zırh falan diyorlar.

aiw 3Diğer gelişme ise, Chadwick Boseman’ın Infinity War setine sonunda katıldığı yönünde! Kendi filmini izledikten 2 ay sonra onu bu filmde görecek olmak da ayrı bir güzellik. Black Panther’i özlemeye zamanımız kalmayacak resmen. Sete son olarak katılan oyuncu ise Benedict Cumberbatch, fakat bunu biraz sonraya bırakalım isterseniz.

Önce Scarlett Johansson, son filmi Rough Night’ın tanıtımı için katıldığı bir Talk Show’da Infinity War ile ilgili gelen karakter sayısı hakkındaki soruya: ”Belli bir sahnede, 32 ya da daha fazla karakter var. Çok fazla kişiyiz. Dürüst olmak gerekirse bazen kim bir Marvel karakteri ve kim teknik ekipten bilmiyorum bile.” şeklinde cevap verdi. Yani yuh diyesim var. 32 nedir? Hayal dahi edemiyorum. Russo kardeşlerin o sahnede ve daha birçoğunda o kadar fazla karakteri nasıl idare edeceğini cidden merak ediyorum. Civil War örneği veriliyor internette. Ama Civil War’da iki tarafın toplamı 12 kişiydi. Arada küçücük bir 20 kişilik fark var anlayacağınız. Bir diğer gelişme ise yine Robert – öhöm – Tony Stark’ımızın paylaştığı bir set fotoğrafı.

aiw 1Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo ve Benedict Wong yan yana. Tabi bu görseli eklememi sağlayan tek şey bu değil. Dikkatli bakarsanız herkes film kostümüyle, dolayısıyla Doctor Strange’in yeni kostümünü de görebiliyoruz. Ve hepsini geçtim, Robert Downey ile Cumberbatch yan yana! Marvel filmde aralarında geçecek bir Sherlock esprisi koymayı unutmaz umarım. Bir de Sayın Marvel, çizgi romanlardan da şu sahneyi koyabilir misin lütfen.

aiw 4Evet çok şey istiyoruz belki ama sevgimizden ve o çocuksu heyecanımızdan kaynaklanıyor hep.

Diğer son gelen haberler ise:

  • Scarlett Johansson bütün sahnelerinin çekimlerini tamamlamış.
  • Doctor Strange yönetmeni Scott Derrickson, sette özellikle Doctor Strange ile ilgili sahneler için Russo biraderlere danışmanlık yapıyor.
  • Şaşırtan bir haber olmasa da, May hala filmde olmayacakmış ve Spider’ın sahneleri Civil War filmindeki kadar olacakmış.

Son olarak en son gelen set fotoğrafları Iron Man’in yeni zırhına yakından bakmamıza olanak sağlıyor. Ve oldukça modern duruyor!iw 1iw 2iw 3Ne düşünüyorsunuz, sizde heyecan, beklenti ne durumda? Film nasıl olacak? Beklediğimize değecek mi? Yorumlara bırakın. Sıradaki haberlerde görüşmek dileğiyle!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER