Bağımsız film kategorisinde çok başarılı filmlerimiz vardır. Dışarıya merakımız bizi hep yerli sinemadan uzaklaştırmıştır. Bunun nedeni kalitesiz filmlerin fazlalılığı değil, o filmlere gereğinden fazla değer verilmesidir. Batman film haberi bir sinemaseveri nasıl mutlu ediyorsa bu haber de o kadar mutlu etmelidir. Her filmiyle zirveyi gören, birçok ikonik sahnenin sahibi Yavuz Turgul tekrar yönetmen koltuğunda. Artık karakteri yazarken Şener Şen’i düşünerek mi yazıyor yoksa filmlerinin başarı sırrının Şener Şen olduğunu mu düşünüyor bilemiyorum ama yine birlikteler!

1054_01Yerli sinemanın efsanesi Arzu Film ile senaristliğe başlayan Yavuz Turgul’un en büyük başarısı şüphesiz Eşkiya’dır. En iyi filmi diyemiyorum, Muhsin Bey filmi de takdire şayandır. Şener Şen’le tanışıklığı Tosun Paşa, Züğürt Ağa, Şekerpare, Çiçek Abbas, Davaro filmlerine kadar dayanır. Bu öyle sağlam bir geçmiştir ki, son 20 yıldır Şener Şen sadece Yavuz Turgul ile çalışmıştır. Gönül Yarası filminin vuruculuğu, Av Mevsimi’nin sinematografisi bir yana, benim favorim hep Kabadayı olarak kalacaktır.

“Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”nin yeni filminde Şener Şen, bir Holding patronuna hayat verecek. Diğer oyuncular hala seçim aşamasında. Hollywood dahil, sinema sektöründe kaliteli filmlerin azalış döneminde böyle bir haber heyecan verici. Halit Akçatepe’nin vefatından sonra insan daha da bir korkmaya başlıyor. Son zamanlarda aramızdan ayrılan efsane oyuncular kendimi yaşlı hissettiriyor. Bu konuya şu yüzden girdim; uzun ömürler dilediğim Şener Şen’i beyaz perdede daha çok görmek istiyorum. Ben bir Kabadayı izleyip geleyim, siz de sağlıcakla kalın.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER