Batman v Superman: Dawn of Justice’de gönlümüzü çalan Wonder Woman hepimizin bildiği üzere bu yaz bizlerle tekrar buluşuyor. Son zamanlardaki DC filmlerinin genel kalitesi şu an biraz en kibar tabirle şöyle-böyle denilebilecek seviyedeyken, Wonder Woman filminin üstündeki ağırlık hiç de küçümsenecek gibi değil tabi ki. Hem tarihin en ikonik kadın kahramanını sinema perdesine taşıyıp hem de DC sinematik evreninin ikidir tam anlamıyla ”iyi” bir film çıkaramama sorunuyla boğuşması gerekiyor.  Wonder Woman’da ”meh” seviyesinde bir film olursa DC sinematik evreni pek başlamadan biter diye düşünüyorum ben mesela. Pesimistliği bir kenara bırakmak gerekirse Wonder Woman’ın şahsen gayet eli yüzü düzgün bir film olacağını düşünüyorum. Özellikle filmin geçtiği zaman periyodunun 1. Dünya Savaşı dönemi olarak belirlenmesi bence şahane bir karar. Geçtiğimiz sene yayınlanan fragmana da kimsenin bir laf söyleyebileceğini zannetmiyorum. Yönetmen koltuğunda oturan Patty Jenkins zaten The Monster filmiyle kendini kanıtlamış bir isim. E o zaman Wonder Woman filminin kötü olması için hiç bir sebep yok değil mi? Yani, umalım ki öyle olsun.

wonder-woman-diana-in-the-trenches

Filmi bekliyoruz beklemesine de senaryonun ana hatları dışında pek bir bilgiye de sahip değiliz. Fragman filmden belirli kesitler dışında pek bir şey göstermedi ( ki Doomsday’li Batman V Superman fragmanından sonra ne kadar az şey gösterirlerse film için o kadar iyi olacağını zaten fark etmiş durumdayız) hatta filmin baş düşmanının kim olduğuna dair sadece söylentiler duyduk, fragmanda buna dair bir şey yoktu. Ancak filmde Steve Trevor karakterini canlandıran Chris Pine’ın Fransız dergisi Studio Cine Live’a verdiği röportajdan edindiğimiz bilgiler aracılığıyla artık filmin baş düşmanının Ares olacağı kesinleşmiş oldu.

gallerychar_1900x900_ares_52ab723d9ab608-91522110

Dergideki röportajda şöyle bir kısım var:

”Bilimsel formüllerin arkasında insanlığın kökünü kurutabilecek ölümcül bir gaz var. Görünüşe göre bu Savaş Tanrısı Ares’in asıl planı. O, ölen babası Zeus’un yarattığı insanlığı kıskanıyor. ”

Filmde Ares’in olacağının kesinleşmesiyle bir de bir söylenti bizlere ulaştı. Reddit’de bir kullanıcı filmin test izleyicilerinden biri olduğunu iddia edip bizlerle şu söylentileri paylaştı:

-Danny Houston’ın Ares’i oynayacağını umuyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

-Ares’in sıradan bir adam tarafından kontrol ediliyor ve filmde sadece bir silüet olarak gözüküyor.

-Ares gözüktüğü sıralarda bir video oyunu boss’una benziyor.

-Ares ilk görünüşü nedeniyle hayal kırıklığı yaratsa da hikayede çok kilit noktaya sahip.

Söylentiler pek iç açıcı durmasa da bunların sadece söylenti olduklarını da tekrar belirtmek lazım.

Wonder Woman 2 Haziran 2017 tarihinde vizyonda olacak. Yeni gelişmeler hakkında neler düşündüğünüzü bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER