DCEU’nun 4. filmi olan Wonder Woman, 2 Haziran 2017’de vizyona girecek. Uzun bir zaman dilimi mevcut. Batman V Superman filminde karşılaştığımızda, solo filmi geleceği çok açıktı. Marvel’e rakip olarak tüm karakterlerin solo filmini göreceğiz bu da şüphesiz. “Is she with you” müziğiyle uzun süre akıllarda kalacak Wonder Woman karakteri, son fragmanıyla yüksek beklenti yarattı. Fragmandaki kesitlere şöyle bir göz atalım.

Günümüzden bir sahneyle fragman başlıyor. Louvre müzesine girdiğini görüyoruz. Ve ardından 1.Dünya Savaşından bir hatıra fotoğrafına bakıyor. O sahnede Wayne Logosunu görmekteyiz. Justice League filmi öncesi bu filmi izleyeceğimiz için, günümüzden göndermeler yapılacaktır.

qwqqq

Hemen sonrasında Amazonların anayurdu Themyscira’yı görüyoruz. Bir uçak kazasına şahit olan Prenses Diana, pilotu kurtarmak için denize atlar ve karaya çıkarır. Ve bu durum ülkesini hedef haline getirir. Ancak üstün Amazon savaşçıları büyük ihtimalle bu saldırıyı püskürtür ve pilot Steve Trevor’u Amazon Konseyi’ne çıkarır. Bu yüce divanda yüksek ihtimalle Steve, dünyadaki savaş durumundan bahseder ve Diana’nın dünyaya gitme nedeninin temellerini atar. Fragmandaki bir replikten bahsetmek gerekirse “Amacım savaşı durdurmak. Tüm savaşları durduracak savaşı.” Bu açıklama Prenses Diana’ya bir şeyler yapması gerektiğini düşündürür. Pilota sahilde mi, savaşta mı, konseyde mi, dünyada mı ne zaman aşık olacak bilmiyorum. Ama filmde Diana’nın yapacağı birçok şeyin nedeni, Steve’e olan aşkı olacaktır.

fff

Bir sonraki sahnede tüpün içerisinde bir adamın, gaz maskesi olmasına rağmen kötü bir şekilde ölüşünü izliyoruz. Ve bir de “Hayal edebileceğinizden çok daha ölümcül silahlar” diye bir replik geçiyor. O gaz bombası büyük ihtimalle bunlardan biri. Ve sonrasında Danny Huston’u bir komutan rolünde görüyoruz. Dünyaya hükmetme isteğini dile getiriyor. Bu da Diana’nın düşmanı olacağını gösteriyor.

ddd

Ara sokakta Steve’i koruyan Diana’yı sekreter kılığında görüyoruz. Asker olduğunu gizliyor tabiki. Ama burda bir Clark Kent havası seziyoruz. Amazon Askerleri dahil Prenses Diana’da feminizm öğeleri de hissedebiliriz. Kadınlar bu filme bayılacak!

sss

Filmde Almanya veya İngiltere üzerinden gidecekler sanırım. Birkaç armada onu görür gibi oldum. Osmanlı askeri kıyafeti göremedim. Değineceklerinden eminim ama asıl konunun içinde yer almayacak gibi.

Son anlarda ise Danny Huston’u alevli bir kamçıyla tokatladığını görüyoruz. Sonrasında ise bir elektrik dalgasından korunuyor. Burda bir silah mı kullanılıyor yoksa ekstra kötü bir karakterle mi karşılaşıyor bilemiyoruz.

qqqs

Kılıçla katıldığı parti sahnesini çok merak ediyorum. Wonder Woman’ın ilk görünüş sahnesini çok güzel yapmışlar. Wolverine filminin introsundaki savaş sahnesi gibi sahneler görmek istiyorum. Fragman aksiyon anlamında doyurucu. Yönetmenimiz nedense çok deneyimli biri olarak seçilmemiş. Allahtan Geoff Johns gibi DC hakkında bilgili deneyimli birisi senaryo kadrosunda. Ben beklentimi düşük tutuyorum. Siz de öyle yapın derim. DC sever biri olarak merakla bekliyorum tabi. Haziranda görüşmek üzere.

1 YORUM

CEVAP VER