Yeni favori dizimiz Westworld, şimdiye kadar etkileyici bir tempoyla inceden inceden yardırdı geliyor. Sezon finalinde dumurlara uğrayacağımıza garanti gözüyle bakarken dizinin ardındaki gizemin ateşine sakin bir şekilde odun atmaya devam etmesi sayesinde diziden hiç şüphe duymadık. Bu yüzden belli ki bizi hazırlıksız yakalamaya çalışıyorlar ama beni yakalayamayacaklar. Ben gayet hazırım.

Ancak, beni bir yerde hazırlıkız yakalamayı başardılar, müzikleri. Kendilerince yorumladıkları efsane şarkıları etkileyici bir biçimde Westworld evrenine uyarlıyorlar. İlk duyduğunuzda “bu müziği nerden hatırlıyorum ben?” demenize gerek kalmadan vuruyor piyano tuşlarına. Bu sayede her yeni bölüm çıktığında “bu sefer hangi şarkıyı çalacaklar acaba” diye dizinin müziklerini bile büyük bir heyecanla merak etmek mümkün.

1buwv8hgc-ahibbwczxbgoa

Ramin Djawadi tarafından yapılan müzikler şimdiye kadar şöyleydi…

—1. Bölüm—

◈ Ain’t No Grave—Johnny Cash

◈ Paint It, Black—The Rolling Stones

 

◈ Black Hole Sun—Soundgraden

 

—2. Bölüm—

◈ No Surprises—Radiohead

 

—3. Bölüm—

◈ Peacherine Rag—Maple Leaf Ragtime Band

 

—4. Bölüm—

◈ Pineapple Rag—Scott Joplin

◈ A Forest—The Cure

 

—5. Bölüm—

◈ Something I Can Never Have—Nine Inch Nails

◈ Clair de Lune—Robin Alciatore

 

—6. Bölüm—

◈ Motion Picture Soundtrack—Radiohead

◈ Fake Plastic Trees—Radiohead

westworld-resim

Tüm konseptiyle bambaşka bir yerde olan Westworld, şimdiden en başarılı dizilerin arasına girmişken dizinin geleceği hakkındaki son havadisi de yazının arasına sıkıştıralım… Yapımcılar gelecek sezonlarda parkın diğer bölümleri Antik Roma dönemi ile Ortaçağ’ı da ziyaret edebileceklerini söyledi. Diziden resmen kalite akarken, bu sezon bitmeden fenomen haline gelmesi kaçınılmazdır. Ama o müzikler yok mu..!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER