Yani inanın DC Extended Universe çok büyük kriz yaşıyor arkadaşlar. Warner Bros. Zack Snyder dışında hiçbir yönetmenle çalışmamaya yemin mi etti ne yaptı inanın bilmiyorum ama daha 1 hafta önce Maymunlar Cehennemi’nin yönetmeni Matt Reeves ile Batman’in solo filmi hakkında görüşmelere başlandığını açıkladığı gibi Reeves’in solo Batman filminin yönetmeni olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Bunun öncesinde Batman’i oynamak için, mükemmelleştirmek için can atan ve Oscar kazanmış bir Ben Affleck bile “Her iki işi de istediğim seviyeye taşıyamayacağım belli oldu. Stüdyo ile birlikte, bu muazzam filmde benimle işbirliği yapacak bir yönetmen bulmaya karar verdik. Hâlâ bu işin içindeyim ve yapıyoruz, ancak şu anda bir yönetmen aranıyor. Bu projeye son derece kararlı kalacağım.” demekle yetinmişti. Stüdyo sadece Batman ile değil, Flash’ın artık sayısını hatırlamadığım kadar yönetmenini değiştirdi. Benim ise anlam veremediğim ve artık can sıkmaya başlayan haberimize geçelim.

The Hollywood Reporter’a göre yönetmen Matt Reeves ile Warner Bros. arasında geçen görüşmeler birden sonlanmış. Sebebi açıklanmamış ancak her ihtimale karşılık taraflar biraz sakinleşince yeniden konuşabilecekleri notu eklenmiş ama arkadaşlar lütfen. Milyon dolarları bile geçip milyar dolarlar ile uğraşan sinema sektöründe bu kadar amatörce davranan ve koskoca DC evrenini vasattan öteye taşıyamayan Warner Bros. yetkililerinin amacını çözebilmek gerçekten zor. Başlıkta Marvel mı ele geçirdi diye girdim çünkü böylesi alınan kötü kararları ancak en yakın rakibi düşünüp uygulayabilirdi. Tabii bu kısım işin şakası ama Warner Bros. kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyor ve işin kötü yanı BİZ EN İYİYİ YAPMALIYIZ düşüncesiyle işi daha kötüye sürüklemeleri. Böyle düşünmeye devam edip, yönetmenlerin üzerinden geçmeye devam ederlerse ortada bir DCEU diye bir evren kalmayacak. Evrene X-Men gibi baştan reset atmaları bana nedense hiç uzak gelmiyor.

Stüdyo ise her şey yolundaymış gibi davranmaya devam edip yönetmen arayışlarına devam ediyor. Listenin son halinde ise Ridley Scott ve Fede Alvarez yer alıyormuş.  Vallahi ne diyelim, DC sinema evreni iyiye doğru gitmiyor.

Sizin düşünceniz neler? Matt Reeves ile tekrar anlaşılabilir mi yoksa rota başka yönetmene mi kayar? 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER