AMC’nin büyük ilgi gören dizisi Walking Dead, geçtiğimiz pazar 7. sezon ile dönüş yaptı. Birbirini izleyen 5 sezon ile televizyon dünyasının en büyük dizileri arasına giren The Walking Dead, 6. sezon başlangıcı ve final izleyici sayısını, 7. sezonda ciddi rakamlara yükseltti. 2500 fan önünde gerçekleşen, genişletilmiş 90 dakikalık Talking Dead’de, şimdiye kadarki en yüksek dereceli Talking Dead bölümünü yapmış oldu.

7.sezon premier’i ile 20.8 milyon izleyiciye ulaşan The Walking Dead’in bu izleyici grafiğini, 18-49 yaş arası 13.2 milyon yetişkin ve 25-54 yaşa arası 13  milyon yetişkin izleyici oluşturuyor.

Bölüm sonrası yayınlanan, Chris Hardwick‘in sunduğu Talking Dead ise 8.7 milyon izleyiciye  ulaştı. Bu yayın her bölüm sonrası kanalda canlı yayın yapıyor. Bu rakam da 6. sezon prömiyerinin üzerinde. Walking Dead’in etkileyici 6. sezon finali şüphesiz ki bu rakamı Amc’ye sağlayan en büyük etken. İlgili, ilgisiz, fanatik her izleyici acaba kim öldü sorusuyla 7. sezonu bekledi. Önceden tartıştı, çizgi roman’dan yola çıktı, dizi çizgi romandan farklılıklar yaptığı için şüpheye düştü ve bölüm zamanı geldi çattı. 20.8 milyon izleyici ise kayıtlara geçen rakam. Dünya üzerinde izleyici sayısını düşünemiyorum bile.

8888fc44eafa49aff4ba24f79bd7483f

“Milyonlarca fanatiğin bir araya gelip, neredeyse aynı anda bir hikayeyi paylaşması – bu fanatiklerin tahminlerde bulunup tartıştığı bu yüce hikayeyi – bize televizyon dünyasının haftalık hikaye anlatımının gücünü gösterdi. ” diyor AMC’nin başkanı olan Charlie Collier ve ekliyor ” Ve Walking Dead serisi bize bu hafta bu duyguyu bize tekrar sağladı. Huzur içinde yat, Glenn ve Abraham. Asla unutulmayacaksınız.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER