2016 giderayak keyfimizi kaçırmaya, üzmeye devam ediyor. Sene boyunca Alan Rickman, Oya Aydoğan, Leonard Cohen gibi keyifle anımsadığımız, hayatlarımızda güzellikleriyle yer kaplayan birçok kişi aramızdan ayrıldı. Bugün ne yazık ki Türk sinemasının bir büyük değerini daha kaybettiğimiz haberiyle başladık güne.

Vizontele, Gora, Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Organize İşler gibi bu ülkenin komedi filmleri tarihinde yer eden yahut edecek birçok filmde, Bir Demet Tiyatro, Üsküdar’a Giderken, Kardeş Payı gibi yayınlandığı dönemlerde neredeyse kült diyebileceğimiz kadar ilgi yakalayan televizyon yapımlarında boy gösteren ünlü tiyatrocu Erdal Tosun hayatını kaybetti. Böbrek rahatsızlığından dolayı girdiği diyalize giderken kaza geçiren ünlü oyuncu ne yazık ki aramızdan ayrıldı.

erdal-tosun-608

Oyunculuğu genlerinde taşıyan Erdal Tosun’un babası yeşilçam filmlerinin ünlü oyuncusu hepimizin kafasındaki ton ton aşçı imgesini yaratan büyük tiyatrocu Necdet Tosun’du. Yine tiyatro sanatçısı olan Gürdal Tosun da 2000 yılında henüz 33 yaşında hayatını kaybetmişti. Tosun ailesi hepimizin gözünde güzellikleriyle hatırlanacak.

Sevgili Erdal Tosun’a rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Kendisini ebediyete uğurlarken şu performansını izleyelim derim.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER