TRT bu ülkenin en acayip kurumlarından biri arkadaşlar. Şu an okumakta olduğunuz site kapsamında ele almamızın uygun kaçmayacağı birçok politik konuda haklı şekilde eleştirilse de reyting kaygısından azade olması sebebiyle zaman zaman harika işler çıkardığı aşikar. Halk Müziği derlemeleriyle, belgesel yapımlarıyla verdiği kültür hizmeti bir yana, bir kısmı çok popüler bir kısmı pek az bilinen Kavanozdaki Adam, Karanlıkta Koşanlar, Yedi Numara, Leyla ile Mecnun gibi bir çok kült yapıma da ev sahipliği yapmış bir kurum TRT.

page_trtden-bilim-kurgu-dizi_611272906

İşte son zamanlarda Türk Televizyonculuğu için büyük sayılabilecek bütçelerle Filinta, Kuruluş gibi tarihi diziler çeken TRT’nin yeni bir bilim kurgu dizisi hazırladığını öğrendik. Seneler önce Kavanozdaki Adam isimli ilginç diziyle bilim kurgu deryasına atılan fakat sonra bu alanda uzun yıllar neredeyse hiç orijinal içerik yayınlamayan Şubat ile bilim kurgu tandansında hala iş yapabileceğini gösteren TRT’nin bu kararı bir taraftan heyecan bir taraftan korku veriyor. “2050 Kod” adındaki dizinin İstanbul’un geleceğini anlatacağı, her sezonunun 13 bölüm olacağı söyleniyor. Yayın hayatına 2017 yılında başlaması planlanan dizinin arkasındaki isim ise Bülent Turgut.

Bülent Turgut kariyerine Asmalı Konak dizisinin satış müdürü olarak başlamış, bugün Bir Zamanlar Osmanlı, Filinta gibi dizilerin yapımcılığını yapan bir adam.

İlk sezonun 13 bölümden oluşacak olması beni dizi adına umutlandıran en büyük etmen sanıyorum. Bölüm süreleri de klasik Türk dizileri gibi reklamlar hariç bir saat kırk beş dakika olmaz da insani seviyelerde seyrederse izlenilir gibi geliyor.

Uzay Kuvvetleri 2991 gibi ağır rezaletlerden sonra açık konuşayım ülkece güzel bir Türk yapımı bilim kurgu izlemeye ihtiyacımı var. Umarım 2050 Kod bu boşluğu doldurur.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER