Herkese merhaba sevgili dostlar! Bir kırk dakika kadar önce Creative Assembly’nin duyuru sayacı süresini doldurdu ve yeni oyunlarını açıkladılar. Total War: Warhammer II! Hemen sizleri CGI trailerına alıyorum.

Total War: Warhammer II bizleri Eski Dünyadan alıp Yeni Dünya’ya taşıyacak. Gittiğimiz kıtanın ismi ise Lustria. Lustria ile beraber Naggaroth, Ulthwan ve Southerlands de haritaya dahil oluyor. Burada CA herkesi memnun edecek bir karar almış. Birinci oyunun campaign’i ayrı, ikinci oyununki ayrı ve ikisini beraber oynayabileceğiniz üç farklı campaign olarak sunuluyor. En büyük campaign, ikinci oyun çıktıktan bir süre sonra ücretsiz olarak edinilebilecek. CA burada geç çıkmasını denge testlerine verilmesi gereken süreye yoruyor ve bence doğru yapıyor. Her kesimden ve her düzeyde PC’nin kaldırabileceği bir karar almış CA. Bravo CA.

Bunun haricinde aldığımız ilk bilgiler açıklanan oynanabilir ülkeler hakkında. High Elf, Dark Elf ve Lizardmen ülkelerini seçebileceğiz. Henüz açıklanmayan bir tane daha ülke var ve trailer’ın son sahnelerine bakarsanız bunun Skaven olabilme şansı çok yüksek. Bu ülkelerin her birinin, ikişer tane farklı konumlarda başlayan Legendary Lordları olacak, ve toplamda 8 yeni ana karakter, bir sürü yeni ünite ve yeni mekanikleri oyuna dahil ediyorlar.

Multiplayer için her bir ülkenin online arenaya dahil olacağını ve farklı konumlarda başlayan Legendary Lordlar ile co-op oynanabileceğinin altını çizmişler.

Koca denizlerle çevrili yeni kıta ile beraber deniz savaşlarının geleceğini umanlara ise biraz üzücü bir haberimiz var. Maalesef deniz savaşları otomatik sonuçlandırma ile gerçekleşmeye devam edecek. CA burada “Gelecekte sadece denizle ilgili bir campaign planımız var o zaman değerlendireceğiz” diyerek, ucu açık bir yorum yapmış.

Oyunun konusu ise, Warhammer evreninde antik çağlardan beri var olan ve Sotek adı verilmiş ikiz kuyruklu meteorun gelişi ile zarar gören Vortex’in etrafında geçecek, oyunun nihai amacı bu Vortex’i kontrol edip kendi ülkenizin çıkarları veya dünyanın çıkarları için korumak olacak. CA burada “Total War serisinde belki de ilk defa AI’in sizi yenebileceği bir nihai amacımız var” diyor.

Şu an için elimizde olan bilgiler bunlar. Sizler neler düşünüyorsunuz ?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER