Rick Grimes liderliğinde 7. sezonun ikinci yarısına yavaş ama görsel olarak Holywood filmlerinden hiçbir eksiği bulunmayan harika bir zombi katliamıyla giriş yaptık. 7. sezonun ilk yarısı boyunca Rick’in kendine gelmesini beklemekle geçti. Michonne olsun Carl olsun herkes kendi başına aksiyonlara giriştiler ama Rick’in aklını başına getiren olay Spencer’ın ve Olivia’nın öldürülmesiyle başladı. Ne kadar huzurlu olurlarsa olsunlar bu evrende huzurun yolu en güçlü olmaktan geçiyor. En güçlü olabilmek için ise öldürmek. Yani Morgan gibi hala ama hala hümanist takılan insanların normalde asla yaşayamacağı bir dünya.

Fotoğraftan sonra SPOILER incelemeye geçiyorum.

the-walking-dead-2

TWD’siz geçen bir Pazartesi, dondurma kalıbından çıkan sarma gibi acı veriyor. O yüzden Rick ve ekibine yeniden kavuşmak iyi hissettirdi. Ekibi en son Hilltop’un sözde lideri Gregory’i ikna etmeye yürümeyle bırakmıştık. Rick ve ekibini uyuz etmeye devam eden Gregory, Saviors’a karşı birlik olma teklifini reddetti. Hilltop halkının ise Maggie’yi yeni lider olarak kabul ettiğini varsayabiliriz. Enid’in sayesinde 7-8 kişi daha Rick’e katılacağını açıkladı. Bu zamanla tüm Hilltop halkının katılmasıyla sonuçlanacaktır orada sorun yok. Sorun King Ezekiel’ın halkını tehlikeye atmak istemeyerek birlik olma teklifini reddetmesiydi. Jesus sayesinde tam manasıyla Rick’in istediği kadar kalabalık bir gruba sahip olabilecekken Ezekiel bunu reddetti. Tabii dizinin ikinci yarısının başı olduğu için bu regl olma durumu en fazla 2 bölüm daha sürecektir. Ezekiel’in de teklifi kabul etmesi için kaybedeceği acı bir deneyim olabilir. Bu da Benjamin’in Negan tarafından öldürülmesi ihtimalini bence arttırıyor. The Kingdom, Alexandria ve Hilltop’un birleşmesi Negan’ı yaralar ancak öldürmezdi. Bu yüzden son sahne varya? O son sahne Rick’in gülüşü olan hani? Benim orada tüm tüylerim atmosfere çıktı arkadaşlar. Etrafını saran onlarca silahlı insana gülerek karşılayan bir Rick Grimes! Tehlikenin farkında mısınız? Orada silah tutan herkesi yanına çekmeyi daha ilk saniyeden kafaya koyduğu kesin bir olay. Peki bu yeni karşımıza çıkan topluluk kim? Bunun hakkında çizgi romanlardan referans alabilen herhangi bir forum, site görmedim. O yüzden tahminler dışında hurdalıkta yaşayan bu yeni grubun kim olduğunu yeni bölümle birlikte öğrenebileceğiz. Tahminler kim derseniz The Saviors diyen var ki bence alakasız bir tahmin. The Whisperers söylentileri uzun zamandır var ancak onların daha farklı bir şekilde karşımıza çıkacağını düşündüğümden, bu grubun yeni ve hiç tanınmayan bir topluluk olması muhtemel.

Peder Gabriel, bölümün başı nöbet tutarken anlayamadığımız bir sebepten ötürü erzakları toplayıp Alexandria’dan kaçtı. Tam kaçtığı sırada dikkat ettiyseniz arabanın ön koltuğundan bir kafa doğruldu. Yani Gabriel’in kaçırılmasıyla Rick’lerin tuzağa düşürülmesi çok iyi hazırlanmış bir planın parçasıydı. Hatırlarsanız geçtiğimiz bölümlerde dürbünle Alexandria’yı izleyen biri vardı. Heh işte planın oradan itibaren başladığına inanıyorum.

Gelelim en başta bahsettiğim Holywood filmlerine taş çıkartacak sahneye! Dizi tarihi boyunca çok fazla epik sahneler izlemişizdir. Bu da onların arasına katıldı. Bahsettiğim sahne Rick ve Michonne’un ucları iki arabaya bağlı gerilmiş tel ile zombileri ikiye ayırdığı sahne. Görsel olarak epik olduğu kadar bugüne dek izlediğimiz zombi filmleri ve dizileri arasında en iyi zombi katliam sahnesiydi. Rick Grimes’ı canlandıran aktör Andrew Lincoln, bu sahne için “70’li yıllarda çekilen düşük bütçeli Amerikan İndie filmlerinde gibi hissettim. Çok vahşi ve harika bir gündü. Bunun için bütün droneları kullandık” açıklamasında bulunmuş. Yönetmen Nicotero bu sahneyi çekerken daha ilk taslakta harika bir fikir olarak gördüğünü ve Rick&Michonne ikilisinin birlikteliğini anlatmak için bu çekimi yapmaya karar verdiklerini anlatmış. Gerçekten epikti. Emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım.

The Walking Dead’e kavuştuğumuz 7.sezon 9.bölümü incelemesini burada bitiriyorum. Haftaya gelecek bölümle birlikte Rick’in yeni ordusuna kavuşması dileğiyle. Haftaya görüşmek üzere!

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER