Minik Rick Carl vs Negan’ı izlediğimiz sezonun 7. bölümü, son 3 bölüme nazaran elbette ki daha iyiydi. Tara’lı, Oceanside’lı bölüm sonrası ne gelirse iyi olacaktı ve bunu direk Carl’ın minik bir soykırım yapmaya karar vererek Negan’ın kamyonuna atlaması ve Jesus ile karşılaşması heyecanı üst seviyelere çekmeyi başarmıştı. Buradan itibaren klasik SPOILER uyarımı yapayım ve incelemeye başlayalım.

daryl-note2-twd-707-215321

Önceki bölümün inceleme de bahsettiğim ve çizgi romanların enfes anlarından biri olan Carl’ın Negan’ın adamlarını kurşuna dizme olayı burada maalesef aynı etkiyi yaratamadı. Olabildiğince gerçekçi yapmaya çalıştıklarını anlıyorum ancak elinde ki tüfekle orada bulunan tüm adamları öldürebilirdi. Bunun yerine Negan, ıslığıyla tekrar geldi ve adamlarının arkasına saklanarak Carl’ı çok basit bir şekilde durdurdu. Buraları çok daha etkileyici yapmalarını bekledim ancak anında oldu ve bitti. Mesela aynı şeyi ütü basma sahnesi içinde söyleyebilirim. Dwight’a yaptığını surata sıcak ütü basmayı adamlarından birine daha yaptı ancak o korkutucu etkiyi bir türlü veremedi. Ütü basma anını geç göstermeleri, ütünün deri üzerinde bıraktığı az hasar bunda etkiliydi muhtemelen. Ancak doğru etkiyi Negan, Kurtarıcılar üzerinde verdiği kesin ve bunu hem bizlere hem Carl’a sürekli gösterdi. Arkasını döndüğünde dahi yerlerinden kalkmadıklarını söleyebilecek kadar otorite kurmuş durumda.

Sultanahmet’i gezdiren rehberler gibi mekanını Carl’a gezdirmeye devam eden Negan’ın eşlerini görme fırsatımız oldu. Attığı her adımda Carl’ın karakterini tıpkı Rick gibi sürekli kırmaya çalıştı ve en önemlisi Carl’a gerçekten hayran. The Walking Dead’in sonu nasıl bitecek bilmiyorum ama gelecekten bir günü gösterip Carl’ın Negan&Rick karışımı bir lidere dönüştüğünü görmek beni aşırı heyecanlandırır. Buradan konuyu Daryl’a anahtarı verenin kim olduğuna getirmek istiyorum. Herkes Jesus olarak düşünüyor ki kamyonetin üstündeyken Daryl’ı gördüğü an onu kurtarmak için oradan inmesi ihtimallerden biri ancak benim teorim bu değil. Jesus’ın kalem bulup not yazacak kadar vakti yok orada. Bunu yapan Dwight ve Sherry ikilisinden biri hatta ikisi. Önceliği bölüm boyunca kocasının yanında dahi aşağılanmış Sherry’e veriyorum. Yazdığı yazının karakterine bakacak olursak yumuşak ve ince çizgilerle kadınsı bir yazı stiline sahip. Sherry veya Dwight kim olursa olsun Daryl’ın oradan çıkması psikolojik olarak zor çünkü öncesinde yine böyle kapıyı açmışlar ve onu motorların orada yakalayarak deneme yapmışlardı. Bu sefer işler Dwight tarafında biraz daha değişik. Zaten çizgi romanlarda tüm bu yaşadıklarına dayanamayan Dwight, Rick’e Negan’ı yenmesinde yardım edeceğini söyler ve Rick ona güvenmese bile zaman içinde sağ kolu olur. Tabi dizide aynı hikaye ilerler mi bilinmez. Çünkü Daryl, çizgi romanlarda olmayan bir karakter. Dwight’ın rolünü zaten Daryl’a vermiş olabilirler ama Negan ile yapacakları büyük savaş öncesi Dwight önemli bir müttefik olacak.

twd-carl-eye3-214926

Michonne’un kendi çabalarıyla Negan ile görüşmeye gitmesi güzel sahnelere sebep oldu ama TWD dünyasında tek başına bir şey yapılamayacağını henüz anlamayan karakterlerden biri. Boş çabalar ve boş sahneler izlemek zorunda kalıyoruz. Spencer gibi. Her ne kadar ciddi anlamda ürün ve silah bulsa bile Rick karşıtı konuşmalarıyla ölümünü Speedy Gonzales hızıyla arttırıyor. Negan ile Spencer arasında ki çizgi roman konuşması da geçerse her şey yerli yerinde olacak. Rosita ve Eugene tarafı kurşun yapma atölyesinde tek bir kurşun yapıp geri döndüler. Eugene ağladı derken bitti orası. Yani hikayeyi bu kadar bölmeye ne gerek var ? Yapmayın, etmeyin.

Rick ve Aaron ise daha önce keşfedilmeyen bir sığınak buldular ve girişte yazılan yazı benim hoşuma gitti bu yüzden tam metnini buraya da yazmak istedim ;

My name is Leslie William Stanton and I am armed with a Ruger 10/22 (crack shot: can hit targets 70 yds+), ARS 157, (I s— you not!), AK-47, grenades (try me) and several handguns and rifels of antiquity (collector/enthusiast). You are not smart to have not listened to the first sign. You have been warned. I will not hesitate to protect my home, my food, my supplies, my ammo…The only way that you have possibly read this far without being shot is if I am dead. Have at it, a–holes.

Buranın sahibi artık öldüğüne ve yazıdan anlayacağınız üzere iyi bir cephane elde edilebilir gibi gözüküyor. Buradan çizgi romanda olduğu gibi Rick’in King Ezekiel ile tanışmasını sağlayabilirler mi acaba ? Haftaya ara sezon finali olacağından artık hikaye ilerlemeye başlamak zorunda. Zaten bu sezon izlediğimiz tüm bölümler ilerlemeye yönelik değil, o dünyanın anlık olarak ne kadar kötü bir yer olduğunu bize derinden hissettirmeleri oldu. Şuan için herkes kendi çabasıyla bir şeyleri başarmak istiyor ama çok büyük etkileri olacak olan kırılma noktaları da yaklaşıyor. Dediğim üzere haftaya gelecek olan bölümle The Walking Dead’e kısa bir ara vereceğiz. Rick’in Ezekiel’li Krallığa ulaşması, Spencer’ın Negan ile Rick’in liderliği hakkında ki son konuşmalarını bekliyor olacağım.

The Walking Dead’in 7.sezon 7. bölümü hakkında ki teorilerinizi, görüşlerinizi yorum atmayı unutmayın. Haftaya görüşmek üzere !

 

1 YORUM

CEVAP VER