İnsanların zombilerden, daha doğrusu aylaklardan çok daha tehlikelidir mottosunu bize yıllardır harika anlatan dizimiz, sezonun dikkat çekiciliği olarak en kötü ama insani ilişkiler ve geleceğe yönelik olayların başlangıcı için en iyi bölümlerinden birini izletti. Walking Dead kadınlarımızın ölülerin ele geçirdiği bir dünyada güçlü kalma çabaları harika bir dille yine bizlere gösterildi. En iyisi spoiler incelememe geçeyim de bir güzel övelim.

the-walking-dead-1

Dediğim gibi, The Walking Dead’in en güzel başardığı anlatım insan ilişkileri. Burası kıyamet sonrası insanların ne hale geleceğini ve zombilerin birer figüran kalacağı apokaliptik bir evren. Bu dünyanın içinde bazılarımız Rick, bazılarımız Eugene olarak nefes almaya devam edecek veya edemeyecekti. Bu yüzden rol alan hiçbir oyuncu, o dünyanın etkisinden bir saniye bile olsa çıkmıyor ve bunu övmek boynumun borcudur. Maggie, Glenn sonrası hayatına yas tutmadan ve çok daha güçlü bir şekilde hayatına devam etme kararı aldığını hareketlerinden anlıyoruz. Glenn için yas tutup bütün bölümü yiyebilirlerdi ki, bunu yapmadılar. Liderlik özelliğini birden fazla gösterdi ve Gregory’e iyi bile dayandı. Negan katliamı sonrası Alexandria’ya dönmedi biliyorsunuz ki. Oraya giden Negan’a ise Maggie’nin öldüğü söylendi. Bu yüzden Hilltop, Maggie’lerin yeni evi olmak zorunda. Elbette Saviors grubu, Hilltop ahalisinin Rick ile anlaştığını unutmayarak bir ders vermek istediler. Bu amaçla arabanın içinde açılan son ses müzikle birlikte içeri giren zombiler oldu. Negan gibi bir adam ders vermek için beyzbol sopasıyla 2 adam öldürdüğünü hatırlatmak isterim çünkü bu ceza oldukça hafif kaldı. Ben bıyıklı abimiz Simon’ın Gregory’e diz çöktürdüğü an kafasına sıkıp Jesus’a profili düşük liderlik vereceğini düşünmüştüm. Jesus demişken yine enfes değil miydi ya ? Bu adamı daha fazla izlemeliyiz artık ! Muhtemelen de öyle olacak çünkü Sasha’nın gazıyla Negan’ın bulunduğu yeri öğrenmeye gidiyor. Tabi orada karşılaştığı sinir bozucu detayı atlayamayız ; Carl.

Bu çocuğun potansiyelinin ne kadar fazla olduğunu gözümüze gözümüze sokuyorsunuz, eyvallah. Negan bile onda potansiyel gördüğünü söylemişti ki bu bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Anlatmaya çalıştığı noktayı öğrenene kadar Carl’ın şerifçilik oynamasına maruz kalıyoruz ve bu çok sıkıcı ANCAK ;

***DİKKAT ÇİZGİ ROMANDAN SPOILER ***

Çizgi romanda Carl, saklandığı yerden taramalı tüfeklerle Negan’ın adamlarına saldırıp müthiş bir mini katliam yapıyor. Tabi bir süre sonra cephanesi bitiyor ve rehin alınıyor. Ardından Negan, Carl’ı bu hareketine hayran kalarak onu yanına alıyor.

twd-carl-saviors-truck-210833

***DİKKAT ÇİZGİ ROMANDAN SPOILER ***

Devam edelim. Enid ve Carl’ın kıyamet yaşamış dünya da çocuklar ne yapar teması diziyi dinazor çağına geri götürüyor. Bunca olay yaşanmış, beyefendi ile hanımefendi patenle kaya kaya Hilltop’a gidiyorlar ! Onu geçtim hadi hepsini öldürelim diyen Carl ? Oğlum, çocuğum anlıyorum intikam almak istiyorsun ve baban ruhen çökmüş durumda ama böyle planlar yapılır mı yahu ? Neyse ki kadınlarımız bu yüzden varlar. Enid bu plandan Carl’ı vazgeçirdi de krizlere sokmadı ama Jesus ile birlikte Negan’a gidiyorlar. Jesus abinden bir şeyler öğrenirsin artık.

Maggie’ye dönersek, liderlik özelliği çok fazla ön plana çıktı. Traktörle müzik çalan arabayı paramparça etmesi çok tatlıydı. Anlık düşünme ile krizden kurtuldular. En güzel kısmı ise Glenn’in soyadını evlenmeseler dahi almış olmasıydı.

Burası evimiz olduğuna göre artık ismimi söylemeyi öğreneceksin. Bana Marsha, tatlım, hayatım demeyeceksin. Benim adım Maggie. Maggie Rhee !

Glenn ile hiçbir zaman evliliğe fırsatladı olmadı ama o, Glenn’in soyadını kendi soyadına koyarak çok epik bir an yaşattı.

Gelecek bölümler çizgi romanla daha paralel gidecek gibi duruyor ve bu inanın harika bir haber. Gitmese bile Walking Dead bize harika bölümleri izletemeye devam edeceğine eminim.

Haftaya görüşmek üzere !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER