Negan ve Rick’e doyamadığımız bir Walking Dead bölümü ile karşımızdaydı. Beklentiler nasıldı, ne şekilde ilerliyor diye düşünecek olursak 7.sezon gayet oturmuş bir şekilde ilerliyor. İlerlemesi bir yana, sezon açılışından sonra izlediğimiz 2 bölüm bizi Rick ve ekibinden uzak bırakmıştı. O yüzden 1. ile 4. bölüm sanki ana konu, 2 ve 3. bölümler ise geçmişe dönüp ara hikayeleri anlatan Star Wars filmlerine benzer bölümler izledik. Fotoğraftan sonrası SPOILER uyarımı yaparak incelemeye başlayalım.

gallery-1479071577-rick-grimes

Rick ve Negan’ın müthiş gerilimli anlarına geri kavuşabildiğimiz için mutluyum. Sanki bugüne kadar her şey biraz eksikmiş gibiydi. Negan’ı tek görünce de Rick’i Daryl’sız görünce de böyle hissediyordum. Sonra tekrar Negan&Rick yan yana geldi ve ben bölümü büyük bir keyifle izledim. Öncelikle bahsetmemiz gereken şey, Rick hiçbir zaman yaşamadığı kadar dibe batmış durumda. Daha önce hiç liderlikten alınmamış ve bu kadar aşağılanmamıştı. Çok çaresiz ve bu sefer bunu kabul etmesi işleri daha zor hale getiriyor. Kabul etmemesi gibi bir şansı da kalmadı. Bir kişiyi daha kendi yüzünden kaybetmek istemiyor. Negan’ın her üstten ve yanına kadar sokulup bakışlarında Rick’in kafasını dahi kaldıramamasına çok üzülüyorum. Çeken yönetmene de saygılarımı belirtmek isterim çünkü öyle açılar yakalanıyor ki bir bakmışsın benim de kafam önde. Cidden böyle oluyor. Hem oyuncuların hem çekim ekibinin büyük başarısı böyle olur. Oyuncu demişken Jeffrey Dean Morgan ile Andrew Lincoln çekişmesi ekrana çok güzel uyum sağladı. Bu dinamiği uzun süre kullanmaları dileğiyle.

Negan, 1 hafta süre verdiği ve malların yarısı konusunda anlaşmasına rağmen bunlara uymayarak Alexandria’ya erken uğradı. Uğradığı gibi onun istediği ne kadar mal varsa onları almaya gelerek. Negan’ın bunu yapma sebebinin, alt egosunda bulunan narsistlik dışında Rick’in hala boyun eğmediğini düşünmesi. Rick’in bakışlarını o anlık değiştirdi ancak onun ne kadar tehlikeli olabileceğini görüyor ve bunu komple yok etmek istiyor. Zaten gördüyseniz Rick Lucille’i tutarken onu Negan’a saplamamak için kendini zor tuttu. Bir kişiyi dahi kendi yaptıkları yüzünden kaybetmek istemiyor. İşte bu yüzden o harika bir lider. Eminim hepimiz Negan ile yapacağı büyük savaşta tüm kaybettiğimiz karakterlerin hıncını çıkarmasını bekliyoruz !

image-2

Dwight, Daryl ile ilgilendiği bölümler de ona empati kurabileceğimiz bir karakterken bu bölüm yine asshole olmayı başardı. Sinir bozucu olan Rosita ile uğraşmaları değil yaşadığı kimlik sorunu. Geçtiğimiz hafta Daryl gibi olmaya çalışıyorken bu hafta bir mimiği aynı Negan idi. Yerini bulamamış, güçsüz, aciz bir karaktere güç verdiğinde bunlar olur. Aynısı Spencer için geçerli. Tüm silah envanteri içinde 2 silah eksik çıkınca Olivia’yı anında rehin aldılar. İnanılmaz sıkı bir disipline sahip Negan ve Rick ne zaman başını kaldırabilecek inanın merakla bekliyorum.

Bölümün herkes için en önemli anı, Judith’in babası olmadığını çoktan kabul etmiş bir Rick’i görmek oldu. O hastanedeyken Shane ve Lori birliktelerdi ve Judith’in Shane’den olduğunu tahmin etmek zor değildi tabi ama bunu Rick’in söylemesi önemliydi. Judith’i kendi kızı kabul etmiş, sevdiklerini artık incitmek istemeden korumaya çalışan bir Rick var. Karakter gelişimi her sezon daha farklı oluyor ve bu çok hoş.

Şuan için tüm takım, bireysel düşünüyor. Herkesin kendine göre bir ayaklanma planı var ve bu hissediliyor. Daryl iradesiyle, Michonne kararlılığıyla, Rosita plancılığı ile bir şeylerin başlamasına ön ayak oluyorlar. Negan’ın sırf zevk uğruna topladığı yatakları yakıp yol kenarına atması ise ne derece narsist bir lider olduğunu ve ona ölümüne bir gıcık kapmamızı sağladı. Şimdi sıra Rick’in kendine gelmesinde. Rosita ve Eugune kurşun yapımına gizliden başlayacaklar. Rick’i uyandıracak bir kırılma anı gerekiyor ve bu muhtemelen tüm öfkesini içine atan Spencer vakası ile olacak. Haftaya gayriresmi bir şekilde ölü olarak gösterilen Maggie ile yolumuza devam edeceğiz.

Görüşmek üzere.

Little pig, little pig, let me in !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER