7. sezon neredeyse muhteşem diyebileceğimiz bir performansla açan, insanların zombilerden daha kötü olduğu dizimiz The Walking Dead yeni sezonun ikinci bölümüyle karşımızdaydı. Her TWD seven bilir ki, muhteşem bir bölümün ardından gazımızı alan, monoton bir bölüm gelir ve öyle de oldu. Yani sıkıcı demek yanlış kelime olabilir ancak Negan’ın yaptığı katliam sonrası böylesine huzur dolu bir bölüm haliyle yarım kalmışlık hissi bırakıyor. Fotoğraf sonrası SPOILER olacak incelememe başlıyorum efenim.

the-walking-dead-season-7-trailer-carol-mcbride-1200x707-192568-640x320

Bu bölüm Rick ve ekibinin perişan halinden tamamen uzakta Carol ve Morgan’ın The Kingdom’a gelişini ele alınmış. The Kingdom’ın kralı ise Kral Ezekiel. Çizgi romanlarda da kaplanı Shiva ile yer alan karakter, aynen olduğu gibi buraya da aktarılmış. Shiva’nın dizi içerisinde görünüm itibariyle nasıl görüneceğini hep merak etmiştim. Beklentileri karşıladı gibi. Gerçek kaplanın yanında çekim yapacak halleri yok elbet ama orada olmayıp sonradan eklendiği anlar hafiften belli oluyordu.

Shiva’dan daha güzel olan bir şey var ise elbette ki Carol idi. Dışarıda ki tehlikelerden arınmış, peri masalında yaşayan Krallık halkına girer girmez uyuz oldu. Çünkü bu tür yerleşimler, o dünyanın içinde yeri yok. Çok kısa süre içerisinde tıpkı Alexandria gibi bu yerleşim de yok olacağını düşündüm. Ta ki Negan’ın adamları The Saviors gelene dek. Negan, Ezekiel ve halkını dahi haraca bağlamış. Buradan otomatik olarak Rick ve Ezekiel, Negan’a karşı büyük bir savaş açıp, müttefik olmaları muhtemel.

Daha merak ettiğim olay ise domuzları aylaklar ile besleyip bunları Negan’a yollamalarıydı. Dünya’da yaşayan her kişi zaten hasta durumda. Bu hastalık ise öldükleri zaman ortaya çıkıyor. Oraya yolladıkları domuzları sadece pislik olsun diye yapmaları basite kaçar. Zombileşme evrimini daha hızlandırıyorsa güzel olabilir. Tabi bu olsaydı Negan bunu farkeder ve Krallığı yıkardı. Bu ayrıntıyı es geçmemek lazım. İleri ki bölümlerde konuşuruz.

947038_770

Ezekiel ve Carol’ın arasında bir aşktan çok, birbirlerini anladıkları güçlü bir ittifak olarak düşünebiliriz. Çizgi romanlarda Ezekiel ile Michonne yakınlaşıyordu. Burada o görevi Rick ile yaşatıp beni deli etmişlerdi. Zaten TWD, aşk hayatına çok girmemeyi tercih ediyor. Girse bile çok kısa süre içinde aşk diye bir şey kalmıyor. Carol, Ezekiel ile gerekirse aşk yaşar o ayrı ama onun için hayatta kalmak her olaydan daha önemli. Bu yüzden herkesin üzerinden basıp geçebilir. Elbet, Rick dışında. Ona duyduğu saygıdan ötürü zaten aralarından sürekli ayrılıyordu. Ayrılmak demişken yalnız kurt olaylarını bırakması lazım. Bu dünyanın işi değil o. Bir gruba ait olmak zorundasın.

Çok derinine inerek inceleyebileceğim bir bölüm değildi The Well. Mutlak monarşi ile yönetilen The Saviors’a karşı, demokratik krallık Ezekiel’in mücadelesine gelecek hafta Daryl’ın esir hayatında neler yaşadığına geçeceğiz. Negan yine karşımızda ve despotluğunu çok daha iyi görebileceğimiz bir bölüm olacağı kesin.

Haftaya görüşmek üzere. İyi haftalar !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER