Merhabalar. Bu haftalık Anıl Kaleli’nin inceleme görevini ben devralacağım. Umarım aynı tadı yakalayabiliriz. Ancak ben biraz acımasızımdır. Şimdiden uyarayım. Çünkü tesadüf müdür nedir kötü bir bölüm izledim. Zerre haz almadım, ne izledim ben şimdi dedim. Sezon finali öncesi böyle bir bölüm beklemiyordum açıkçası. Başlayalım mı? SPOILER uyarısını unutmayalım.

BANA NE ARKADAŞIM BANA NE!

Bu tepkiyi hayatımın çoğu evresinde kullanıyorum. Bu bölüme de nasip oldu. Tara kardeşimiz erkeklerini kaybetmiş kadınlar kolonisiyle karşılaştığında işin bu evreye geleceğini biliyorduk. Kimseye bahsetmeyeceğine söz veren Tara, kalleşlik yaparak Team Rick’e lokasyon dahil tüm bilgileri aktarıyor. Neymiş efem silahım boşmuş, sizi öldürmeye gelmedik, sadece silahlarınızı istiyoruz, siz bıçaklarla takılın, hayır buna izin veremem, verirsin, veremem, anneanne ver bence, ölsem de vermem, biz de mi Saviors ile kapışsak, hayır Michonne vurma, silah milah yok size, nolur ver, zombileeer, anneanneye yumruk, 50 aptalın mermi israfı, umarım kazanırız. Bana ne arkadaşım bana ne. Bir yanda Resident Evil zombisiyle kapıştıran reis var bir de burada ergen koloni. Her şey hazırdır artık, silahlar, asker sayısı vs. Savaş zaten başlayacak da diğer sezona malzeme mi bırakmaya çalışıyorsunuz? Harika başlayan sezon neden bu kadar boş bölümlerle dolu? Devam edelim.

the-walking-dead-episode-715-tara-masterson-935-615x433

Tüm bölüm, geçen bölüm sonu sürprizini bu bölümün sonunundaki sürprizle aynı yapmak için çekilmiş. Daryl olmadığını bildiğimiz silüet Dwight, çizgi roman okuyucularının da bildiği gibi ikili oynamaya karar verir. Bizim buralarda Dwight gibilere bir tabir vardır, karısının hareme girmesine izin vermesinden dolayı. Evet bu gavatlık durumu içten içe Dwight’ı yemekte ve onu beklenen sonuca götürmekte. “Size geldim, size…” diyen Dwight’ın üzerine uçamayan Daryl sonrası Rick tarafından çekilen silah sahnesiyle bölüm biter. Ne oldu şimdi anlamadım ki Eugene tuzluk, Negan da japon balığı mıymış?

01. spoilers preview Lauren Cohan as Maggie Greene, Xander Berkeley as Gregory - The Walking Dead _ Season 7, Episode 15

Yoldaş Maggie, kocasının hunharca ölümünden sonra köye yerleşip, tarla sulamaya başlamıştır. Çiftlik kızı olan Maggie, birine meyve ekim dersleri verir. Öte yanda da kimse tarafından sevilmeyen Gregory vardır. Bir karakteri neden bu kadar itici yapmak zorundasınız ki? Biraz sevsek fena mı olur? sorularına ithafen Gregory’nin içindeki çocuk ortaya çıkar. Neden liderliği paylaşmıyoruz, sen niye evine gitmiyorsun bak arkadaşların gitmiş, gibi saçma taktikler deneyen Gregory, Maggie’yi öldürmeyi düşünür ama beceremez. Walker’ı öldürmeyi düşünür ama beceremez. Korkaklık, yalan dolan, ihanet vs. bütün özellikler bir adamda toplanmış. Karşıt karakteri de Ezekiel tabi. Karakterler arası uçurum. Michonne’u, Morgan’ı, Abraham’ı ilk gördüğümüz andaki heyecanı hatırladım birden. Nerede bu karakter derinlikleri? Nerede bu devlet?

twd-715-gp-1104-0117-rt-1490023823408_1280w

Neler yaptığını, nasıl yakalandığını bilmediğimiz Sasha, Negan’ın klasik sınavına tabi olmak zorundadır. Her türlü pisliğe evet ama tecavüze hayır sloganıyla gönüllerde taht kuran Negan, Sasha’yı kendi savaşında ister. Hadi Eugene korkağını anladık, suratından akıyor zaten. Karavan hüsranında çok korkmuş ve artık korkmamak için onu korkutan kişinin altına girmeyi kabul etmiştir. Bedava hurda alabiliyor, Saviors’dan korkmak zorunda değil. Eugene için kusursuz bir hayat. Ama Sasha’nın kabul edebileceğini nasıl düşünür Negan? Bu kadar aptal olamaz. Ağır diyalogların yer aldığı, düşük bütçeli bölüm sezon finaline yakın bir bölüme yakışmadı. Bu Saviorların hepsi mi pislik? Özellikle mi seçmiş kötü adamları bilemedim. Bana ne arkadaşım bana ne Sasha’dan.

the-walking-dead-episode-715-sasha-martin-green-2-935

Carl yoldaş ile Enid kardeşin dizinin felsefe merkezi olması da ayrı güzellik tabi. “Öldürdüğün walkerların gerçekte kim olduklarını merak ediyor musun?” diyalogu bölümün nadir güzel yanlarındandı.

Negan boş işlerle uğraşıyor, Morgan, Carol, Ezekiel görünmüyor. Onun dışında bölümlere güzel başlamayı öğrenmiş. Güzel bir müzik, alakasız bir görüntü, dizinin güzel başlamasını sağlıyor. Aylaklardan, abartılmış pisliklerden çok canım sıkılmaya başladı. Yürüyorlar ya mal mal yürüyorlar, bir zahmet ısırılmayacaksın, kafasına takıcaksın.

10 dakikada bitebilecek bir bölüm uzatılmış da uzatılmış. Çünkü sezon finali çok iyi olacak. Dün gece Black Sails izlemiş biri olarak, böyle lanet bir dizi olamaz. Çünkü Walking Dead, inanılmaz bozdu, öyle böyle değil yani acayip bozdu. Negan dizinin toparlaması için bir şanstı ama nerede o güzelim bölümler. Hani gözlerin nerde, hani ellerin nerde?

Bölümü beğenmedim arkadaşlar. Star Wars Epilogue tarzında bir yazıyla 3 dakikada anlatılabilir. Her neyse, sezon finalinde Rick’in planını öğreneceğiz. Kan kokusu alıyorum (Sasha’nın ölümü gibi), diğer bölüm aksiyona doyabilir ve kanser eden bir finalle karşı karşıya kalabiliriz. Bölümü geçe geçe izlediğimi de itiraf edeyim. Haftaya Anıl Kaleli’ye kavuşacaksınız, sağlıcakla kalın. Bir hatam olduysa affola.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER