BU İNCELEME THE WALKING DEAD 7. SEZON 13.BÖLÜM HAKKINDA SPOILER İÇERMEKTEDİR.

Ve Morgan sonunda kırılır! The Walking Dead, geçtiğimiz hafta izlettiği şaka gibi bölümünden sonra bu hafta bizlere daha anlamlı ve olması gereken Walking Dead yolundan ilerleyerek kıyamet sonrası zerre kalmayan insanlığımızı bize tekrar gösterdi. Hümanizm akımının son iki üyesi Ezekiel ve Morgan’ın da bu akıma veda etmesiyle dünya üzerinde bu kadar masum düşüncelere sahip olan kalmamıştır muhtemelen.

Tüm olaylar yine ve yeniden Richard’ın rahat duramaması sonucu başladı. Saviors’a giderken yolu kapatıp geç kalmalarına, ürünlerden birini alarak karşılarına eksik çıkmasına sebebiyet verdi. Kendi mezarını dahi kazdı ancak Richard’ın iki adım sonrasını göremeyen ve doğru düzgün düşünemeyen bir kaybedendi. Sorumsuzca aldığı kararlar sonrası haftalardır bahsettiğim Benjamin’in ölümü gerçekleşti. Bu görülemeyecek bir teori değildi elbet ama her incelememin içine BENJAMIN ÖLECEK diye bahsedip bunun tutmasından oldukça memnunum. Çünkü King Ezekiel ve Kingdom halkının silkelenmesi için böyle bir kırıcı an yaşanması gerekiyordu. Bunun içinde Benjamin en uygun adaydı. Carol’ın dahi ortak noktasıydı ve Benjamin, herkesi birleştirmiş oldu. Savaş yakın!

Morgan ise bu hafta ilk sezonda sevdiğimiz Morgan’ı tekrardan hissettirdi. Bir ara Rick’in yine karşısına çıkmış ve oğlu Duane’nin öldüğünü öğrenmiştik. O sırada ise ikinci bir kişiliğinin olduğunu, Rick’e bile saldırarak bizlere göstermişti. Bu kişiliği, öğrendiği dövüş sanatları sayesinde bastırılmış olsa bile, Benjamin’in ölümü sonrası tekrar ortaya çıktı ve Richard’ın ÖLDÜRMEK ZORUNDASIN MORGAN lafını HAY HAY diyerek üstünde denedi ve Richard’ı öldürdü. Peki Benjamin’i öldüren asıl sebep neydi? Asıl suçlu kimdi? Kurtarıcılar ile savaşmak için dil döken Richard mı yoksa iç işlerinde bağımsız, dış işlerinde Osmanlılara bağlı terimini gerçek kılan Ezekiel’ın barışçıl tutumunu destekleyen Morgan mı? Benjamin’in ölümünde Richard’ın doğrudan katkısı var ise Morgan’ın da dolaylı yoldan etkisi oldu. Sırf bu yüzden ikinci kişiliği yani dark side tarafı ortaya çıkmış oldu.

Richard’ın damgasını vurduğu bir başka yer ise Kurtarıcılar’ın güvenini kazanmalarını ve bundan sonra onları yok etmelerini söylediği savaş taktiği idi. Artık Kingdom tarafı tamamlandı, Rick ve ekibi zaten hazır, Tara Oceanside’ı söylediği vakit biraz da o kısımlarla uğraştık mı savaş başlayacaktır. Negan’ın gelecek sezon da olacağını varsayarsak bu sezon sonu Rick’in elinde Negan’ın kafası olacağını fazla beklemeyin. Zaten çizgi roman bile bu hikayeyi böyle işlemedi. Negan’ın varlığı her daim önemlidir ve simgesel bir kötüdür. Bunu unutmamak lazım.

Carol ise Benjamin’in ölümünde istemeden de olsa sorumlu oldu. Onun yanında gelmesini isteseydi muhtemelen Benjamin yaşayacaktı. Carol’ın yanında olan herkesin öldüğüne inanmasından dolayı bunu istemedi. Yine insanları uzak tutmaya devam etti ama her türlü sevdiği insanların öldüğünü gördü. Glenn, Abraham, Spencer, Olivia ve Benjamin.. O, orada olsun olmasın insanlar ölmeye devam etti. Bu yüzden de Negan ile yapılacak büyük savaşın ilk adımlarına katılma kararı alarak Kingdom’a geri döndü.

Haftaya görüşmek üzere arkadaşlar!

2 YORUMLAR

  1. Bölümle ilgili spoiler uyarısı verdiniz zaten tamam ama, sezon sonuyla ilgili ”bu sezon sonu Rick’in elinde Negan’ın kafası olacağını fazla beklemeyin” gibi bir spoiler’ı nasıl verirsiniz inanamıyorum.

    • Bunu dememin sebebi bildiğim bir haberden kaynaklı değil ki zaten? Negan’ı canlandıran Jeffrey Dean Morgan’ın 8.sezonda da olacağı açıklanmıştı. Bu sene öyle bir an veya Negan’ın ölmesini beklemeyin diye buna dayanarak söyledim 🙂 Zaten beklemeyin demek bu olmayacak anlamına geliyor sayın okur.

CEVAP VER