Bu inceleme TWD 7.sezon 12.bölüm hakkında katıksız SPOILER içermektedir.

46 dakika boyunca BEN NE İZLEDİM YAHU? düşünceleri arasında geçen yeni Walking Dead bölümü, oyuncular dahil bitse de gitsek modunda çekilmiş ve artık kendileri bile ciddiye almadıkları bir bölüm oldu. Seven illa çıkacaktır ama Walking Dead’in çok uzun zamandır böylesi kötü bir bölüm izletmemişti. Ne geçmişe bir anısı ne geleceğe bir katkısı olmadığı gibi anı yaşamalarını bile berbat ettiler. Alt metin için verdiğiniz ÇOK KİŞİ ÖLECEK ÇOK mesajını aldık, yüzümüze bile vurdunuz anladık ama bu kadar kötü bölümleri en son Hershell’ın çiftliğinde izlemiştik. Tara’lı Oceanside, Eugene’li Saviors bölümlerinde bile en azından bu kadar saçmalanma durumu yoktu.

Rick ve Michonne’un zombi evreninde balayı geçirilse nasıl olurdu temalı anlarını izledik durduk. Geçtiğimiz hafta bu bölümün fragmanı geldiğinde yükselmeme rağmen bütün beklentilerimi yıktılar. Neden yükselmiştim? Çünkü karşımızda Zombieland vardı ve zombi temalı dizilerin, oyunların en sevdiği mekanlardır bu tarz lunaparklardır. Oyun demişken aklıma anında Left 4 Dead geldi elbette. Orada tıpkı TWD’de olduğu gibi bir lunapark map’i vardı ve inanın sizi gerim gerim gerdirmesini çok iyi bilirdi. Hele son sahnesi konser alanında baya çılgın atıyor ve tüm etrafınız zombilerle kaplıyken tepeden helikopterin gelmesini beklerdiniz. Keşke oyundan biraz örnek alınsaydı ama onun yerine Rick ve Michonne’un saçmalamalarını seyrettik. Aralarında geçen saçma konuşmalarının en mantıklısı, Negan sonrası gelecekte neler olacağı yönündeydi. Negan’ın kurduğu bir düzen var ve bu düzen aynı diktatörlükte devam etmese bile, korunmak zorunda. Son çizgi roman kapağında Rick’in üstünde Negan’ın deri ceketi ile elinde Lucille vardı. Acaba konuşulan bu GELECEK, çizgi romanla paralel mi gider? Göreceğiz.

Negan ile savaş öncesi Rick’in Michonne ile gezintisini uzatmaya çabalaması bölümün tek güzel yanıydı. Bir sürü kişinin öleceğini bildiğin bir yere gitmeden önce sevdiğinle olabildiğince vakit geçirmek isteriz. Bu açıdan Rick’i çok iyi anlıyorum. Tabii arkasında bıraktığı 2 adet çocuğu olduğunu biri Rick’e hatırlatmalı. Ayrıca lunaparkta yaşanan ve gözlerimi kanatan geyik sahnesi neydi yahu? Yani şu dünya üzerinde en son ölecek karakter olan Rick Grimes’ı, bize öldü olarak gösterdiler. Michonne tribe girdi, İYİ BAK BELKİ ÖLDÜRMÜŞÜZDÜR EHE temalı zaman uzatmalar.. Yönetmen bey ne yapıyorsunuz? Böyle saçma ve tahmin edilebilir bir sahneye gerçekten gerek var mıydı? Rick, kutunun içinden çıktı. NE ŞAŞIRDIK YAV! Oysa yönetmen yine Greg Nicotero! Yani iki arabaya bağlı tel iple zombileri ikiye bölme temalı bölümün yönetmeni! O kadar övdüğüm adamın böyle bir bölümü çekmesi beni hala şoke ediyor arkadaşlar.

Neyse ben baya sinirlendim o yüzden konuşmaya değecek anlara geçelim. Rick ve Michonne’un bulduğu silahların fazlalığı ve etkinliği ile Negan savaşında eksikleri kapatmaya başladılar. Jadis’in silahları yetersiz bulmasıyla yine savaş başlayamadı elbette. Buradan itibaren devreye Tara ve Oceanside girecektir. Orada yaşayan insanların rahatça Rick’e katılacağını düşünüyorum. Böylelikle hem silah hem insan fazlalığı Negan ile eşitlenecektir. Bu savaş muhtemelen filmlere taş çıkartacak kadar iyi çekilecektir ama o bölümlere gelene kadar sabrımızı baya zorlayacaklar. Rosita’nın triplerine hiçbir şekilde yer vermek istemesem bile, Sasha ile kurdukları Suicide Squad için konuşmak şart oldu. İkili bir şekilde Negan’ı öldüremeyeceklerini varsayarsak esir düşüp Negan’ın eşlerine katılabilirler. Rick saldırdığında ise içerden The Saviors’ı çökertmek adına önemli bir koz olabilirler.

Haftaya görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER