BU İNCELEME THE WALKING DEAD 7.SEZON 11.BÖLÜMÜ HAKKINDA SPOILER İÇERMEKTEDİR.

11. bölümü incelemeden hemen önce biri gelip 45 dakika Eugene izleyeceksin deseydi bu bölümü ya atlardım ya da incelemeleri okuyup baştan savma bir inceleme yazısı yazabilirdim. Yani Eugene’den bahsediyoruz. Tara’ya bile 45 dakika dayanabilmiştik ama Eugene mi? derken güzel bir bölümle karşımızdaydı The Walking Dead. Rick Grimes bir yandan Winslow gibi zombilerle uğraşıp, Negan ile savaşabilmek için ordu ararken Eugene bey turşu peşindeydi. Geçmişte Abraham’ı laflarıyla kandırdığı gibi aynı taktiği Negan üzerinde de uygulayacağını düşündüm ve yanılmadım. Zayıflığını yalanlarla daha doğrusu zekasıyla kapatan bir adamdan tehlikelisi yoktur. Yalanı ortaya çıkana kadar yaşamayı garantiliyor en azından. Negan’a karşı, tıpkı Abraham’a yaptığı gibi zekasıyla etkiledi ve zombilerin çürümesini madenden çıkarılan metalleri eriterek zombilerin üstüne dökme fikrini belirtti. Rick’in zar zor yendiği Winslow’da buna benzer bir zombiydi ve ne kadar zorlayacağını izlemiştik. Negan gibi bir adamın bunu daha önce düşünememesi garip ama Eugene’nin yerini garantilemesi açısından önemli bir hamle oldu.

Daryl’ın yeni kaçtığı sıralarda Negan tarafında yaşanılanları izlememiştik. Negan’ın gelir gelmez Daryl’ın kaçtığını öğrenmesi Dwight için hiç iyi olmadı ve adama döner bıçaklarıyla daldılar. Tam Türk tipi dayak yedi ve hücreye gönderildi. Burada Negan’dan öğreniyoruz ki, Daryl ile birlikte Sherry’de kaçmış. Doğal olarak hem karısını hem iyi bir adamı olabilecek potansiyelli Daryl’ı kaybetmesi Negan’ı çok sinirlendirdi. Özellikle Dwight’ın dayak yediği sahnede kapının önünde beklediği sahneyi çok güzel göstermiş yönetmen. Jeffrey Dean Morgan’ı özlediğimden midir bilinmez ama Negan rolünü tamamen oturttuğunu düşünüyorum. Bu bölüm mükemmele yakın bir Negan portresi izletti bize. O gerginliği, içindeki karanlığı bakışlarıyla köküne kadar hissettirdi. Çok büyük adamsın Jeffrey!

Negan’ın karıları ise Eugene’i eğlendirmek amaçlı konuğu oldular. Eugene yaşamını daha aynı gün içinde kurmuş atari oyunlarına bile başlamış bir halde yanına lisanslı masör kızıl bir hatun oturunca içi gitti. Kilo verdi tosuncuk! Tabii Rosita ve Abraham’ı izlemesi gibi olmayıp aklına Lucille geldiği an bu yakınlaşmadan anında vazgeçerek en doğru kararı verdi. Yeminle Negan, o saçları beyzbol sopasıyla keserdi. Hayal edin! Negan’ın eşlerinden olan Amber’in uzun zamandır süren ruhsal bunalımı devam edince diğer eşler, onun için ölümcül bir zehir yapmasını Eugene’den isterler. Baştan beri hedeflerinin Negan olduğu açıkça belli olduğu halde Eugene kızıl hatunun dokunmalarına fazla dayanamayarak işe koyuldu. Burada çalışanlara diş bile gösterdi. Abraham’dan yediği yumruk akıllandırmadı ama öbür tarafta bunu izleyen Abraham kesin gururlanmıştır. Hatunlara yaptığı birkaç bilimsel şovdan sonra, ölümcül zehri yapmaya başladı ve bitirdi.

Taa Daryl’ın kaçtığı bölüm onu kaçıranın Sherry olduğundan bahsetmiştim. Burada Sherry’nin kaçırdığını öğreniyoruz ama kendi canını kurtarabilmek için Sherry’nin de kaçtığını yeni öğrendik. Dwight ise olacakları bildiği için hızlıca bir plan kurarak doktora komplo kurdu ve Negan’a teslim etti. Doktorun Sherry’den hoşlandığını ve Daryl’ı kaçırıp Sherry’i etkilemek amacında olduğunu Negan’a kabul ettirdi ki doktor da işini kolaylaştırdı. Kafasına ütü yemek üzereyken komple ocağa atıldı. Yalnız ne güzel atıldı yahu ekmeği fırının en ucuna iten fırın ustalarımız gibiydi Negan. Doktora yazık oldu ama Dwight’ın hayatı artık büyük tehlike içerisinde. Negan tarafından karısı Sherry elinden alındı, yüzü yakıldı, hücreye iki kez atıldı ve sürekli aşağılanıyor. Rick’in girişeceği büyük savaş öncesi Dwight tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi Negan’a karşı büyük bir müttefik olacağını düşünüyorum. Dwight’ı canlandıran aktör Austion Amelio’nun “Dwight’ın daha büyük bir planı var.” diye açıklaması bile var!

Eugene, yaptığı ölümcül hapları Negan’ın eşlerine vermeyi reddediyor. Çünkü daha 1-2 saat önce bir doktoru ateşin içine atılmış olması fikrini değiştirmesi için iyi bir neden. Rick’e ihanet edeceğini sanmıyorum ancak onlar gelene kadar yaşayabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır Eugene. Son sahne ise Negan’ın gerim gerim geren Eugene’i ziyareti ACABA HAPLARI MI ÖĞRENDİ? sorusunu akıllara getirdi ama bu olmamış. Negan, Eugene’in çok önemli bir rolü olduğunu ve herkesin bu ayrıcalıklara sahip olmadığını hatırlatmak istemiş. Eugene’in gerçekten önemli rolleri var ve bu çizgi roman için aynen geçerli. Alexandria’nın önemli üyelerinden biri olarak tıpkı dizide olduğu gibi Negan tarafından zorla kurşun yapılmaya zorlanıyor ve Rosita ile ilişkisi bile oluyor! En önemlisi ise kişisel olarak bir radyo kurmaya çalışıyor ve Ohio’dan birileriyle iletişime dahi geçiyor. Bunları görür müyüz? Göreceğiz bakalım.

Haftaya görüşmek üzere!

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER