Kaliteli bir yarı sezon finaliyle araya giren ve ara verdiği süre boyunca bize eksikliğini hissettiren, koşmalı-dramlı dizimiz, sevdiceğimiz , The Flash sonunda teneffüsünü yaptı ve Borrowing The Problems from Future bölümüyle ekranlara döndü. Yarı sezon final bölümü oldukça heyecanlı bir noktada bırakmıştı bizleri,  bu bölüm ise bu heyecanı sürdürmektense konuyu biraz toparlayıp gelecek bölümlerde bizi bekleyen olayların alt zeminini hazırlamakla yetinmiş gibi. Aşağıdan itibaren spoilerlar başladığını haber verip bölümü incelemeye başlayalım o zaman.

the-flash-borrowing-from-future-problems-image-6-600x400

Aslında karşımızda çok klasik bir Flash bölümü vardı. Yine vıcık vıcık romantizm, yine süper kıytırık bir düşman, yine ve yeniden Team Flash içinde saklanan sırlar. Tüm bunlara rağmen ben bu sezon neyi fark ettim biliyor musunuz? Sürekli olarak dizideki tüm karakterlerin şu ergen meselelerini çözüp büyük resme odaklanmalarını bekliyorduk hani. The Flash sürekli bir CW dizisi olmasının sonuçlarını seyirciye yansıtıyordu ya? Artık bunlar sorun olma halinden bir tık daha çıkmış durumda. Çünkü dizideki sürekli dönen melodrama artık çok daha iyi yazılan karakterler ile gayet tahammül edilebilir halde. Iris eski uyuz halinden çok uzak, Team Flash içinde yaşadığı sıkıntıları çözerken ekip üyeleri biraz daha az aptalca davranıyor ve en önemlisi karakterlerin dizinin üç sezonu boyunca gösterdikleri gelişim artık daha gözle görülür boyutlarda. Ha burada Barry’i dışta tutmak istiyorum çünkü bu dizi 15. sezonuna da gelse bu bölümde de gördüğümüz gibi Barry şu dünyada yaşayan her bir insanın başına gelen, gelmiş ve gelecek her olay için kendini suçlamaya devam edecek, ona hiç mi hiç şüphe yok.

Cisco : Jinjitsu, karate, tekvando, orta 2 fizik, tao sex, Best of MFÖ Barry : Karışık var mı?
Cisco : Jinjitsu, karate, tekvando, orta 2 fizik, tao sex, Best of MFÖ
Barry : Karışık var mı?

Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmesek de Iris’in gelecekteki ölümünün daha vurucu ve inandırıcı olması için sürekli gözümüze sokulan Barry-Iris ilişkisi (ki Barry’nin ne kadar bahtsız olduğunu bildiğimizden Iris kurtulsa bile bu ilişkinin sürmeyeceğini  az çok tahmin etmek de zor değil), boş karakterin en boşu olduğundan üzerinde hiçbir şey yazamayacağım bir düşman (adını bile hatırlayabilen var mı? Heh Plunder,evet) ve Star Labs Müzesi’nin açılması olaylarının hiçbiri çok kayda değer ağırlığa sahip değildi. Plunder’ın ise Iris’in ölümüne giden süreçte yakalanması dışında bir rolü olmadı.

Bu bölümde dikkat çeken iki şey vardı benim gözümde. İlki Wally ve Barry’i Flash ve Kid Flash olarak izlemenin ne kadar keyifli olduğu. Barry-Wally ve Joe üçlüsünün birbirinin akıl ustaları olması sebebiyle çok iyi bir dinamik yakaladığını görebiliyoruz.Dizideki Wally benim kafamdaki Wally West portresine tam olarak uymasa bile kötü bir iş çıkarıyor diyemem, aksine gayet yeterli. En önemlisi de Barry ve Flash’ın mentor-arkadaş arası dengesini hafiften yansıtmaya başladılar. Ha Barry yine Barrylik yapıp Wally ile arasına yok yere mesafe koydu ama kendisinin saçmalıklarına alışalı çok oldu, artık yadırgayamıyoruz da.

fla310a_0002b (1)
Hayır bu Deadshot değil. Keşke o olsaydı, o çok ayrı konu.

Barry ve Wally ikilisi dışında Julian ve Caitlin de çok iyi iş çıkardılar. Kendi hür iradeleri dışında insanlara zarar verme durumunda kalan bu ikilinin ortak bir noktada buluşması ve birbirlerine destek olmaya çalışmalarını görmek (hatta bir de romantizm sinyalleri mi aldık ne?) oldukça hoştu bence. Sonunda Star Labs ekibine katılan Julian benim açımdan yeni sezonun en oturaklı karakterlerinden biri. Kendisini aşırı-kıl-olunası bir adamdan trajik bir arka plan hikayesine sahip bir bilim adamına dönüşürken izledik, şimdi de gayet sevilesi bir karakter haline geldi. Ben yine de sezon finalini canlı kapatamayacağını tahmin etmekteyim çünkü birinin ölmesi gerekiyor, The Flash izliyoruz sonuçta. Biri ölmezse nasıl drama yaratacaklar başka?

Easter eggs bu bölüm yoktu. Baya baya yoktu yani Cisco’nun film isimleriyle diyaloglarını saymıyorsak elbette. Ancak sezonun geri kalanı için önemli ipuçları elde ettik. Bunlar Caitlin’in Killer Frost olma kaderi, Grood’un tayfasıyla birlikte geri dönüşü ve Mart ayında gelecek olan Supergirl&Flash müzikal crossover villainı Music Meister’dan ibaretti.

Sonuç olarak tatlı anlara sahip, alışık olduğumuz türden bir bölüm izledik. Flash ekibi geleceği değiştirebileceğini gördü, Barry ve Wally yine anlaşmazlıklarını çözdüler, Iris yine Barry’e kendine yüklenmemesine dair telkinde bulundu, Caitlin yine Killer Frost olmamak için uğraştı da uğraştı, Cisco yine Hipster Wells ile anlaşmazlıklar yaşayıp bölümün sonunda öpüşüp barıştılar. Yani anlayacağınız dizi bu bölümde yine biraz tekrara bindi bağladı ama bölümün sonunda Star Labs ekibini bir arada vakit geçirirken görmek de kusurlarına rağmen diziyi özlediğimizi de fark ettirdi bizlere. Umuyoruz, sezonun ileri bölümlerinde daha farklı şeyler göreceğiz.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER