Caitlin Snow şov ! Gerçekten cümleye bu gazla girmemin sebebi bölümün tek yıldızı Danielle Panabaker olması. 3 sezondur geri planda kalan ve şaşkın, minnoş mimikleriyle ekibe yardımcı olmaya çalışan Snow, ilk kez karşımıza bir yıldız olarak çıktı. Ben ciddi anlamda performansını sevdim. Earth-2 ikizinde bile Killer Frost sırıtıyorken burada sindire sindire ve Flash ile ilişkilerine çok iyi nokta atışları yaparak zirveyi gören bir Panabakerımız var. Spoiler incelemesine geçelim bence. Evet geçelim.

the-flash-season-3-episode-7-killer-frost

Wally’nin kozaya girmesiyle birlikte Savitar Flash’ı, Keto ile Memiş’in canlı yayında ettiği kavgadan sonraki en müthiş dayak yeme operasyonunu bizlere izletti. Hız tanrısı, Central City’nin bir orasında bir burasında belirirken Barry’i resmen dinlene dinlene dövdü. Biraz daha Zoom’un yaptığı gibi şova dönüştürmesini bekledim ama koskoca tanrı Killer Frost’u görüne kaçtı ve benim ipler koptu. Ya sen hızınla hepsini yarım milim saniye de ikiye ayırabilecekken neden kaçıyorsun ? Çok sinirlendim. Elbet başrol oyuncuları tüm ekip olunca öldürmekte bir o kadar zorlaşıyor. Savitar gittiği andan itibaren ise Caitlin şovuna başladı ! Tabi alt metinde verilen buhranlar nefes alış verişimi zora soksa da, bu bölüm onlara hiç takılmadan sürekli öveceğim. Caitlin’in yavaş yavaş Killer Frost’a evrimi çok güzel ve detaylı anlatıldı. Bütün bölüme yayarak oldu bittiye de getirmedikleri için teşekkürü borç bilirim. O ne soğukkanlılık hatun ? Koskoca Joe West reyizi işkenceden alıp Wally’nin iyileştiğini söyleme acımasızlığını göstererek tutuklanan elemandan Savitar hakkında bilgi aldın. Sonra ki aksiyonların en iyilerinden ikisi ise Barry’nin bacağına sapladığı ve koparttığı bağlarıyla, Killer Frost vs Vibe&Flash idi ! Dövüş anları çok etkileyici ve akıcı olmasa bile çizgi roman okuyorum hissini aldım mı ben ikna oluyorum. Bu övmeleri hakeden başlıca adam ise Killer Frost bölümünü yöneten Kevin Smith. Arada bir uğramak yerine tüm bölümleri emanet etseler asla hayır demem. Dövüşe dönersek orada Flash’a verdiği FROZEN KISS ise muhteşem bir detaydı. Çizgi romanlarda Killer Frost’un Firestorm üzerinden bolca kullandığı bir nevi en sevdiği saldırısı oluyor. Bir başka selam çakma işlemi ise Savitar’dan bahsedilirken ona karanlık lord demesiydi. Voldemort ve burnunu saygıyla andığımıza göre Wally’e geçelim. Wally’nin Barry’den daha hızlı olduğu iması ise öhöm, elbette daha hızlı. Çizgi romana göre konuşuyorum taşlamayın. Wally’nin sonunda istediği Kid Flash’a dönüşmesiyle birlikte sezon sonu Barry Allen’ı öldürebilirler. 4. sezon ise 3-4 bölüm Wally ile ilerleyip Barry’i ne kadar geç getirirlerse o kadar epik olacağı iyi bir sezon izleyebiliriz. Zaten CSI’a veda ederken gökyüzünde parlayan yıldırım güzel bir detay ve veda oldu.

frozen kiss babe !

Killer Frost olmaya ramak kalmışken Barry bir kez daha kahramanlığını öne çıkararak Caitlin’i kurtardı. Ancak ana karakterin her zaman haklıdır olduğu düşüncesini kırmaları açısından da iyi işlendi bu bölüm. Barry’i seven, koruyan herkesin düşüncelerini anladığımızı sanıyorum. Barry, kimine göre bencilce kararlar için başkalarının hayatlarını mahvetti ki bu doğru, diğer taraftan her şeyin düzeleceğine karşı beslediği umut onu süper kahraman yaptığıydı. Herkes kendine göre haklı ancak Barry’nin kurtardığı hayatlar kadar sevdiği insanların da kaderiyle oynadığı bir gerçek. Bu yüzden ciddi anlamda üzgün olsa iyi olur. Yani Cisco gibi adamı üzmeyin be. Adam Killer Frost’a dönüşüp geri dönen arkadaşını “Ejderhaların Annesi olmak üzereydin” Game of Thrones benzetmesiyle hepimizin geeklik damarını kabartmaya devam ediyor. Daha ne yapsın ?

Son kısma gelirsek bir diğer haklı kişi Julian’dı. Kahramanlık yapayım derken iş, güç ne varsa aksatan ve dostunu adaletin önüne koyan adamdan CSI mı olurmuş ? Müthiş destekledim ! Bir ara gaza gelip ayakta alkışlıyordum ki dinime küfreden müslüman olsa adam Alchemy çıktı. Eh, bu beklenen bir şeydi ama onca nutuktan sonra çok komik kaçtı. Benim merak ettiğim Savitar’ın neden Alchemy’e ihtiyaç duyduğu ? Bu mühim bir soru. Alchemy olmasına ihtiyacı olduğundan bahsediyordu. Hız tanrısı ihtiyaç mı duyuyor ? Demek ki güçsüz bir yanı var ve Flash yine sezonu kurtarıp mutlu sonuyla bizi kanser edecek. Cesur adımlar atmalısınız artık,lütfen !

Bölüm incelemesi buraya kadar. Haftaya ciddi anlamda keyif alacağımız crossover bölümleri Supergirl ile başlıyor. Görüşmek üzere !

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER