CW’nun 4 dizisi arasında yeni sezona en kötü şekilde başlayan The Flash son 5 dakikası hariç bizleri yine şaşırtmadı. Biz bölümde olanları yorumladık, inceledik. Buradan aşağısı tamamı spoiler içeriyor.

Bölüm yine sezonun standartında yani baya vasat başladı. 25 dakika dizide sadece boş drama ve kalitesiz diyaloglar izledik. Flash gibi bir karakterin bunlar yerine bizlere daha çok şakalar, hatta hızını normal hayatında kullandığı durumları izletmesi gerek. Barry Allen dahi olsa Flash bu kadar dramadan dramaya girmedi. Bir de Flash girse tüm buhranlara ona da bir yere kadar tahammül edeceğim ancak bize Flash yerine sürekli yan karakter draması izletiyorlar, bu durum canımı sıkıyor. Umarım sezonun ikinci yarısı toparlar bu durumu Flash.

Haftanın kötücüğü Shade’di. Shade çizgi romanlarda biraz daha farklı resmedilir. Genel olarak haftanın kötüsü kalıbını severim Flash’ın. Kıyıda köşede kalmış kötüleri karşımıza getirir. Genelde de güzel gösterirler, bu sefer gölge adamı çok sevemedim. Biraz daha güçlü gösterebilirlerdi.

killer-frost-panabaker-156701

Gelelim Killer Frost’umuza, yani Caitlin. Sonunda Cisco’ya açıldı. Dizide sana yardım edebilecek en sağlam kişi Cisco zaten. Bu kadar uzatmanın manası yoktu. Caitlin’in Killer Frost olmasını çok fazla dramatize ettiler, daha etkili şekilde verebilirlerdi, izleyenleri boğduklarını düşünüyorum. Çok iyi bir Killer Frost değildi zaten Earth-2’da Caitlin. İyilikle kötülük arasında kalmış bir karakterdi. Oysa dizi böyle bir karakteri çok daha iyi kullanıp, diziye kötü olarak sokabilirdi, onun yerine böyle duygusal bir yol seçtiler, yapacak bir şey yok. Zaten bir dahaki bölümün adı Killer Frost, biraz ”Caitlin, başarabilirsin, sen kötü değilsin.” ağlaklığı görecek gibiyiz. Dizi Killer Frost’u iyi bir yere konumlandırmayı başarırsa, o zaman güzel bir adım daha atmış olacak.

flash-season-3-villain-savitar-194379
Çizgi Romandaki Savitar.

Bu sezon Flash’ın belli ki ana kötüsü Savitar olacak. Ancak onun yardımcısı gibi gözüken Alchemy bile tek başına sezon kötüsü olabilecek kapasitede gösterildi. Karanlık havası, güçleri, belki biraz satan şeyleri andıran kostümü, o havayı bize verdi.

Savitar’a gelecek olursak, Savitar normalde Wally West Flash’ının kötüsü. Kostüm olarak çizgi romandaki Savitar’a benzemese de hatta Transformers’a benzese de oldukça güçlü olduğunu gördük. Bizim Flashlarımız onu nasıl yenecekler, nasıl kayıplar verecekler henüz bilmiyoruz. Umarım sezon sonunu saçmalamadan getirirler. Biz de epik sahneler izleriz.

b3594d07a30d3a652d4b65ae46a6d7d426ede6f4
The Flash dizisi Savitar.

Crossover bölümlerine 2 hafta kaldı. Ne kadar kötü de olsa biz izlemeye devam ediyoruz Flash’ı. Crossover bölümlerinde bizi coştururlar diye bekliyoruz!

Haftaya görüşmek üzere !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER