Hey, merhaba ! Bu haftalık Flash incelemesini yine bendeniz yapacağım. Bu bölümle birlikte Flash yine tüm amaçsızlığına ve bölüm kötüsünü hapise tıkayıp iyilerin kazandığı bir kısır döngüye geri döndü. Henüz izlemeyenler için SPOILER dolu olacak incelemeye fotoğraftan hemen sonra başlıyorum.

the-flash-season-3-episode-4-spoilers

Haftanın kötüsü Mirror Master, Flash’ın 1959’da yayımlanan 105. sayısında ortaya çıkan bir Rogue üyesi. Wells’in kendi dünyasında bahsettiği ve meta-human olmayan, teknolojiyle ayna silahı yapmış kişi ise büyük ihtimalle ikinci Mirror Master unvanını alan Evan McCulloch. Dizi ise, Leonard Snart ile çalıştığı bir soygun sonrası anlaşmazlığa ve egosuna yenik düşüp artistlik yapmaya kalkıyor. Bu sırada tüm izlediğimiz olayları, meta-humanları oluşturan patlama gerçekleşiyor ve o sırada Snart oradan kaçarken, Sam Scudder patlamanın etkisiyle aynaya hapis oluyor. 3 sene sonra ise zamanın ayna içerisinde geçmediğini sandığı için hala önceki gece de olduğunu sanıyor ve Snart’ı arıyordu. İş arkadaşı TOP ile bölümün başından sonuna kadar tahmin edebildiğimiz her şey yine gerçekleşti. Yani risk almak bu kadar zor olmamalı bence. Mirror Master adını bu sefer Cisco’dan önce davranan Harry taktı. Onların meselesi ise aşırı garipti. Wells kendi dünyasına dönmek istiyor ancak ekip onsuz yarım kalacak diye başka evrenlerden yeni bir Wells arayışına girdiler. Şaka mı bu ? Ciddi ciddi başka evrenlerin Wells’lerine mesaj yolladılar ve birini seçmeye çalıştılar. Hayır madem böyle istediğimiz insanı getirebiliyoruz, Barry’nin annesini, babasını alın. Cisco’nun abisini alın. Öbür Wells’in ailesi yok mu ? Ya yemin ediyorum çok saçmaydı hemen geçelim şu kısmı.

598700415

Güzel gösterdikleri anlar ise elbet ki Captain Cold’un hologramı bile olsa gözükmesi ve Barry’nin Jesse Quick’e öğretmenlik yapmasıydı. Kendini bir an Oliver gibi konuşurken bulması çok tatlı gösterdi onu. Böyle dokunuşları seviyorum çünkü bu kısımları iyi yapıyorlar. He bu arada unutmadan Wells’in bahsettiği TERRA PRIME / EARTH- PRIME kavramından bahsettiği bizim şuan yaşadığımız orijinal dünya idi. Yani tüm süper kahramanların birer çizgi roman olduğu ve tv ekranlarından izleyebildiğimiz DC Comics evreninde ki dünyamız. Flash oraya uğrayıp kendini tv ekranında görse fena bölüm olmazdı aslında. Son olarak ise Caitlin, güçlerini artık saklayamayacak duruma gelerek Killer Frost’a evrilmeye başladı. Başta kötü şeyler yapan ama zor günlerini arkadaşlarının yardımıyla atlatacağına emin olabiliriz.

Bu hafta incelemeyi burada bitiriyorum. Çok fazla çizgi roman referansıyla karşılaşmadım ama benim eklemediğim varsa yorumlara ekleyebilirsiniz.

Görüşmek üzere !

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER