Merhabalar ! Bugün yazarımız İbrahim’in yoğunluğu sebebiyle Flash’ın incelemesini ben ele alacağım. Hiç merak etmeyin, İbrahim geri gelecek. O sırada ise bu bölümün en ince detayına kadar sizlere incelemek isterim.

Flash, sezonlar&bölümler geçtikçe gerilemeye başlayan bir dizi haline geldiği hepinizin malumudur. Arrow’un gidişatı gibi birden en dibi görmüyor olabilir ancak o çizgi de dolanıp duruyor desek yalan olmayacaktır. Bölüm incelemesine başlamadan SPOILER uyarısını verelim ve hemen başlayalım.

the-flash-season-3-episode-3-joey-king-magenta

Bu haftanın kötüsü Magenta idi. Aslında tam kötü olarak nitelendirmemiz doğru olmaz çünkü koruyucu babasının pisliklerinden ötürü, Alchemy’nin yardımıyla ikinci bir kişiliği daha oluşan iyi bir kız. Çizgi romanlarda ise ilk görüşünü The New Teen Titans #17 ‘de yapıyor. Wally West’in eski kız arkadaşlarından ve oldukça karmaşık bir ilişkileri olduğu bir gerçekti. Diziye dönersek, sokak lambasını evin içerisine kadar sokup adamı haşamat etmesi çok komik bir an olmadı mı ? Yani araba fırlat, çim biçme makinesini fırlat sokak lambası cidden yaratıcıydı ! Ki konu buralardan Star Labs’te hepimiz aynı anda nasıl buhranlar yaşayabilirize döndü. İlk sezondan beri dizinin en iyi yönlerinden biri olan Wells, Earth-2’den kızı Jesse ile geri döndü. Bir bakmışız ki Jesse speedster olmuş ? Cidden CW dizilerinin şok edememe gibi bir durumları var. Artık herkesin elinin altından öğrenebildiği bilgileri bize İLK BİZ BULDUK TAAM MI! alt temasıyla anlatmaya çalışmayı bıraksalar çok daha tatlı ilerleyecek dizi. Daha sonra daha ne kadar sıkıcı olabiliriz diye düşünürlerken akıllara Iris-Barry’nin çift olarak ilk kez dışarı çıkışlarının minnoşluğu anlatıldı. Iris bile esnedi. Farkettiyseniz onlar da bu kadar ciddiye almayı bıraktılar. Kendilerini bilmeleri iyi bir şey.

Jesse’nin hızlanıp Wally’nin kara maddeden etkilenmemesi onu baya üzdü. İlk kez Wally ile bir bağ kurabildim. Düşünsenize, herkes koşuyor, fırtına yaratabiliyor aynısı sizin başınıza da gelme şansı olacakken hiçbir şey olmuyor. ÇILDIRIRSINIZ ! Tetiklemek için duş aldığım yere fön makinesi bile atardım yemin ediyorum. Tetiklemek demişken öğrendiğimiz üzere Alchemy, Barry’nin Flashpoint evreninde yarattığı kahramanları bu dünyada tekrar yaratıyor ve bunu Wally öğrendi. Wally’de o evrenin -Kid- Flash’ıydı. Alchemy bunu atlayacağını sanmıyorum ve tetikleyici o olacaktır. Ya da Wally, dark side’a geçip ondan yardım isteyecek ve bir Kid Flash vs Flash görebilme şansımızı arttıracaktır. Hadi inş !

cv

Alchemy’nin kim olduğuna dair yabancı forumların en dile getirdiği fikir, onun Edward Thawne olduğu. Flashpoint sonrası bir sürü olay değişti ve Eddie’nin hala yaşıyor olması ihtimallerden biri. Ayrıca Supergirl’ü de bu şekilde açıklayabilirler. National City’de uçan bir süper kahramanımız var UNUTTUN MU BARRY ? diyip hop aynı evrene kolayca iteleyebilirler. Gelsin crossover bölümler !

Övülecek birkaç şey var ve bunu söylemeden geçersem ayıp ederim. Farkettiyseniz bu sezon çok daha yaratıcı bir şekilde işlenen anlar oluyor. Örneğin geçtiğimiz bölümlerden birinde Flash, motorlu soyguncuyu motorunun tüm vidalarını çıkartarak durdurmuştu. Böyle ufak detaylar diziyi başka bir seviyeye getiriyor. Bu bölümde ise son dövüşteki petrol gemisinin binaya fırlatılışı gerçekten muazzamdı. Kendimi film evreninde bir sahnede hissettim. Çok güzel düşünülmüştü ve hiç falsosu olmadı bu sahnenin. Böyle devam edilsin işte.

fla3
Jesse Quick !

Jesse’nin kostümünü ise Kid Flash/Flash/Zoom karışımı olmuş. Beyaz üstüne siyah şimşek ise bence gayet güzel görünüyor. Aksiyona geçtiğinde çok daha güzel olacaktır ki oynayan kızı beğeniyorum.

Bu haftalık incelememiz böyle. Haftaya gelecek bölümün promosu ile sizlere veda edelim.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER