Bu inceleme The Flash 3. Sezon 21. Bölüm hakkında SPOILER içerir.

Grant Gustin’in 3 sezon boyunca birden fazla Barry Allen ile karşımıza çıktığını v hepsini farklı bir karakter ile oynadığını söyleyebiliriz. Bir de üstüne Zaman Kalıntısı haliyle hafızasını kaybetmiş bir Barry Allen eklendi ve bunlardan bile başarıyla çıktı. Zaten Grant Gustin’in hatrı için The Flash uzun süredir izleniyor ve seviliyor. Yetenekli bir oyuncu olduğunu Flash öncesi müzikal dizi olan Glee’de de göstermişti.

Savitar’ın kim olduğunu geçtiğimiz hafta gördük. Kendisi, benim ve çoğu kişinin teorisi olan Future Flash. Ancak bir farkla, kendisi zaman kalıntısı. 4 yıl sonra Barry, Savitar’ı durdurmak adına bir zaman kalıntısı yaratıyor ve bu kalıntı bir şekilde hayatta kalarak Barry Allen olarak yaşamını sürdürmek istiyor. Ancak Team Flash gerçek Barry’nin o olmadığını söyleyip bunu dışlayınca yalnızlıktan kafayı yiyerek geçmişe dönüyor ve kendisine hizmetkarlar bularak ona tapınılmasını sağlıyor. Yani Cisco’nun biz bilimden anlamayanlar için yaratılmış olan tahtasına geçip bunu anlatmaya çalışması komik ve sevimliydi ama meh. Savitar olayını daha yüce bir şekilde karşımıza getirmelerini isterdim. Evet Future Flash dedim, bunun çıkacak olmasına çok yükseliyordum ama karşıma çıktığında beklentilerimi ve heyecanımı dindirmediğini farkettim. Elbette Savitar’ın Ronnie, Eddie çıkmasından çok daha iyi. En iyisi The Flash’ın CW tarafından yapılan bir dizi olduğunu hatırlayıp Future Flash’ı işlemelerine bile saygı duyarak geçmek lazım.

the-flash-season3-episode21-7

Barry’e hafızasını kaybettirelim, otomatikman Savitar da hafızasını kaybeder. 

Hadi böyle abuk bir plana herkes evet dedi, yaptırdın. Plana uygun neden gitmiyorsun? Bizim Barry’nin yüklerinden kurtulduğu zaman ne kadar güler yüzlü bir insan olduğunu görmemiz mi lazım yoksa Savitar’ın yani en güçlü düşmanının en zayıf halinde yakalamak mı lazımdı? Şahsen ikinciyi tercih ederim. Evet Barry hatırlamıyor ama Iris’in son kısımlarda dediği gibi eğitilebilir ve Savitar’ın karşısına güçlü bir şekilde çıkarılabilirdi. Wally olmayacaktı belki ama zaten normal Iris’in ölümü akışında da Wally gözükmüyordu. Ayrıca Wally güçleri Savitar’ın hafızasını kaybettiği için geçmişte yaptığı tüm işlemleri yapmadığı anlamına geldiği için mi kaybetti? Bilmiyorum madem bir şebeklik yaptınız ona uygun devam etseydiniz.

Barry’nin binadan insanları kurtarmak için tekrar duygusal bir şok yaşamasını izledik. Bu adam şimdi daha karanlık olmaz mı? O yüklerin altında ezilip kalan adama bir an bunu unutturup sonra hepsini tekrar hatırlatmasını sağlamak onu Savitar’a dönüştürmez miydi? Ben olsam böyle yapar Barry’i iyice karanlık -bakın EMO değil- hale getirirdim. Olmadı ve tüm bunlar yerine Barry’nin ne kadar şapşik bir çocuk olduğunu izledik. Bu da en başta belirttiğim Grant Gustin’in oyunculuğu sayesinde izlenilebilir oldu.

Bir de şu açıdan bakarsak, süper kahramanları KAHRAMAN olma yolunda ilerledikleri en önemli şey geçmişte yaşadıkları acılardır. Bunları elinden aldığın zaman o kahramanlık tanımı sekteye uğruyor. Şahsen bunu izlerken anlatmak istedikleri şeyi aldım. Benim itirazım Iris’in 1-2 haftaya ölecek olması yaklaştığında bunların işlenmesi. Yaptıkları hareketle ne Savitar’ı durdurabildiler ne Barry’e yeni bir şey kattı. Ancak dediğim gibi kahramanları kahraman yapan çektikleri acılardır sloganını izlemek açısından keyifli oldu.

Önemli notlar:

  • Barry hafızasını kaybettiğinde ismini Bart olarak daha çok sevdiğini söylemişti. Zaten gelecekte yaşayan torunu Bart Allen da kendisi gibi Speedster olacak.
  • Killer Frost’un gidip gelen karakteri bu hafta az kalsın Caitlin’in ağır basmasıyla sonuçlanacaktı. Çok mu önemli? Değil. Caitlin’i seviyorum ama Killer Frost’a dönüşme aşamasını hiçbir şekilde bir mantığa sığdıramadıkları için bana saçma gelmeye devam ediyor.
  • Tracy ile H.R’ın ilişkilerini seviyorum ve bu ilişkinin sonucu olarak ortaya Speed Force Bazukası ortaya çıktı. Bunu çalıştırabilmek için güneşten fazla bir enerjiye ihtiyaçları var ve bunu sağlayan King Shark’ın bulduğu veya koruyor olduğu The Dominatorlerin mind control kristali ile sağlayacak gibiler. Ayrıca ARGUS ne halta yarıyor merak ediyorum?
  • Legends of Tomorrow izleyenler Waveriver’da 2056 yılından bir ses kaydı buldukları Barry Allen’ın bahsettiği kişinin Savitar olduğunu anladık. Dizilerin birbirine bağlanması açısından güzel oldu.

Haftaya görüşmek üzere!

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER