Bu inceleme The Flash 3. Sezon 20. Bölüm hakkında SPOILER içerir.

3. Sezonun başından itibaren konuştuğumuz, sizlerin ise okuduğu bir teorim vardı. Bu teori bana özel değildi elbette herkesin artık ortak görüşü olmuştu. Teori neydi? Savitar’ın Future Flash olduğu yani Barry Allen’ın kendisi olduğuydu. Geçtiğimiz hafta Caitlin’in Savitar’ı görünce dumura uğraması ve Future Flash’ın EMO olması dışında değişik bir yönünü sezmediğim için bir yanılgıya düşüp teorinin çıkmama ihtimalini yazmıştım. Ancak dipnot olarak farklı bir Future Flash yani daha ileri gelecekten bir Barry Allen’ın olabilmesi ihtimalini tek cümleyle araya sıkıştırmıştım. Bu kısmı henüz bilmiyoruz ama Savitar’ın kim olduğunu artık açık açık söyleyebiliriz: Future Flash / Barry Allen.

Son sahneye gelmeden önce başa dönüp neler olduğunu hem özetleyerek hem de Future Flash’a bağlayarak bitirelim.

Ekip, 2024 Barry’nin Tracy adlı bilim kadını sayesinde Savitar’ı sonsuza kadar Speedforce’ta hapsettiğini öğrenmiştik. İlk görev ise Julian’ın haklı isyanı sırasında Caitlin’i bulmak yerine Tracy’i bulmak oldu. Cisco’nun davranışlarına anlam vermek mümkün değildi. Bu zorlama duygusallık, izleyeni oturduğu yerden bileklerini kesme isteğini uyandırdığına eminim. Julian sonuna kadar haklıydı. Iris’i Caitlin’den ayıran bir özelliği mi var? Yoo. Ama öncelik daima Iris’in. Ölmesini istememle alakası yok inanın. Bak, bu bölüm Iris’in gram diyaloğu yoktu ama o geri çekilme, ölmeye yaklaşan biri için son derece uygun davranışlar olduğunu düşünmeme sebep verdi. Tabi kızının 1 ay’a ölecek olma ihtimali yüzde 95 olan müthiş bir babaya sahip olduğunu unutmayalım. Joe, Cecile ile flört dönemini yaşayıp, maratona falan hazırlanmakla meşguldü. ALLAHINIZ AŞKINA DURDURUN DİZİYİ diye bağırmak istedim. Joe’nun yaşaması gereken bunalım gerçekten BENİM HAYATIM HEP META HUMANLAR İLE GEÇİYOR. CECILE, SAHİP OLDUĞUM TEK NORMAL ŞEY. ONDAN AYRILAYIM mı olmalıydı yoksa KIZIM 1 AY SONRA ÖLECEK VE BEN NE BİR İLİŞKİYLE NE MARATON KOŞUSUYLA İLGİLENEMEM mi olmalıydı? Karar sizin.

Amerika ve Avrupalıların SENİ SEVİYORUM lafını duyduktan sonra Speedy Gonzales tarzı kaçma klişesini bir kez daha izlemek zorunda kaldık. Bu bir kültür meselesi ancak her dizide de olmaz ki bu ya. Neyse, Joe’ya rol biçebilmek adına Cecile ile olan ilişkisi kullanıldı. Peki Julian ile Cisco’nun hiçbir yere varmayan, asla varmayacağını bildiğimiz için boş diyalogların sebebi neydi? Dizi süresini uzatmak. Türk dizilerine sırf süreyi uzatmak adına boş diyaloglar ve boş bakışmalar yazılmasına sinir olan biri olarak, Amerikalıların da bizden bir farkı olmadığını görünce iyice sinirleniyorum. Zaten 40 dakikalık bir diziyi uzatmak için bu tarz yollara başvuruyorsan çıtan yükseklerde değildir.

Gel gelelim tüm bunları yapan ekip, Killer Frost’un bana göre çizgi roman dizileri arasındaki en iyi 4-5 sahne arasına girebilecek şehir savaşını yapanla aynı ekip. Ice Slide ile şehir turu ve Flash’ın arkasından bir türlü yetişememesini atlarsak ben bayıldım. Çok güzel bir sahneydi. Diyalog yazamıyorsanız, bu türe ağırlık vermelisiniz.

fut

Future Flash’a gelecek olursak, hangi zamanın Barry’si olduğunu tahmin etmek hak verirsiniz ki çok zor. Muhtemelen Flashpoint ile alakalı bir süreç izleyeceğiz. Flashpoint’i yaratan bir başka Barry’nin Iris’siz ve kıyamet dolu bir dünya yaratıp orada sıkışarak çıldırmış olma ihtimali olabilir mi? Olabilir. Iris’i öldürmeyi isteme sebebini çok fazla kavrayamıyoruz o da haftaya gelecek bölümle açıklanacaktır. Her türlü Barry’nin yaratmış olduğu Flashpoint’in etkisiyle Iris’in ölümüne uzanan süreci başlattığını göreceğimizi düşünüyorum.

Haftaya görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER