The Flash 3.sezona oldukça kötü bir giriş yapmıştı. Hatta diğer yayınlanan CW dizileri Supergirl ve Arrow’un oldukça gölgesinde kalmıştı. İlerleyen bölümlerde toplamasını umut ediyordum. Bugün ise yer yer güzel hareketleri barındıran bir bölüm izledik. O yüzden bu sefer incelememi yer yer güzel hareketleri ele alarak yapacağım.

SPOILER UYARISI !!

the-flash

Öncelikle şunu söylemeliyim, geçen bölümde ne biçim flashpoint çok az şey değişmiş diyordum. Flash geri döndüğünde ana zaman çizgisinde bir şeyler değiştirerek flashpoint etkilerini yansıtmak istemişler. Yine olmamış ancak hiç yoktan iyidir diyebilirim.

Geçen yazımda çok korktuğumu belirttiğim Iris-Joe buhranını uzatmamaları güzel oldu derken ortaya Cisco ve Flash buhranı çıkınca bir ürktüm. Fakat dizi yaptığı güzel şeylerden birini daha yaptı. Çizgi romanda olan bir sekansı dizideki bir karaktere yazdılar. Hunter Zolomon-Wally olayını Cisco-Barry olarak değiştirdiler. Tek fark Cisco Flash geçmişe gitmedi diye kötü yola düşmedi. Daha aktif şekilde sahalarda olursa ve geekliğini korursa çok iyi bir Cisco izleyeceğimize inanıyorum.

the-flash-killer-frost

Killer Frost geliyor! Belki Caitlin çok iyi bir Killer Frost değildi Earth 2’de ama ekibimizle kötü olarak karşı karşıya gelmesi izlemesi çok daha zevkli bir karakter yapacak. Tek korkum Killer Frost güçlerine kavuşup Flash’a yardım etmesi. Lütfen olmasın böyle bir şey, baya gözü kara katile dönüşmesini istiyorum Caitlin’in. Cisco+Kid Flash+Killer Frost+Flash olarak ekip halinde çalışırsa bizimkiler Arrow sezon 4’leşir The Flash ve izlemesi işkence verir.

Dün Supeman’i ve Supergirl’ü şen şakrak izleyince, sokaklarda gezerken görünce çok hoşuma gitmişti, bu sebeplerden olsa gerek Flash’ın gücünü gündelik hayatta daha sık kullanması izleyiciyi boğulmaktan kurtarır, dizinin yükünü hafifletir. İnsanları gülümsetir. O yüzden Barry’nin Joe ve Iris arasında mekik dokuyup yemek ayarlaması oldukça keyifliydi.

Mekik dokumak derken Barry’nin radikal bir karar alıp tekrar geçmişi değiştirmeye gitmesi güçlü bir hareketti. Fakat babacan Flash’ımız Jay Garrick’in ortaya çıkması çok çok daha güçlü ve güzel bir hareketti. Bölümün en sevdiğim yeri Jay Garrick’li sahnelerdi. Tam Jay Garrick’lik yaptı. Dizide güzel bir Wally West Flash’ı portresi de görürsek speedsterdan yana hiç bir şikayetimiz kalmaz.

flash-season-3-villain-savitar-194379

Bu da sezon kötümüz Savitar. 3 sezondur Flash çok iyi ana kötüler seçiyor. Reverse Flash, Zoom zaten muazzam. Bu sezon da Savitar’a güvenim tam. Dandik yollarla değil, Reverse Flash’ı yendiğiniz gibi yenin şu kötüyü be Barry. Hadi be abicim.

Bunun yanında Savitar’dan önce gördüğümüz Simyacı abi de güzel şeylere sebebiyet verecek gibi duruyor. Hatta ben diziye yeni katılan Tom Felton, Simyacı abi ve Savitar 3’lüsünden güzel twistler bekliyorum. Muhtemelen Arrow gibi Flash da dersini almıştır. Sezon 1’i örnek alacak şeyler yaparlar. Bu da bizi Harrison Wells twistine götürüyor. Belki twisti biz yemedik ama karakterler çok güzel yemişti. Yine aynısı olursa ben okeyim. Çok da fazlasını beklemiyorum zaten.

Ayrıca John Diggle’ın çocuğunu erkeğe çevirmeleri de Legends of Tomorrow’a çok güzel bir bağlama çekmiş oldu. CW iyi ya da kötü bir evren yarattı. Bu evrenin iç içe olması en sevdiğim şeylerden birisi. Böyle hareketleri daha çok görecek olmak beni mutlu ediyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER