Bu inceleme The Flash 3. Sezon 19. Bölüm hakkında SPOILER içermektedir

İnsanlık, var olduğundan itibaren gökyüzüne bakarak oraya ulaşmaya çalışmıştır. Oraları görmeye başlayınca geçmiş ve gelecek ile ilgilenmiştir. Her bireyin, bilim-kurgu filmlerini izledikten sonra orada yaşanılanların gerçekten olmasını dilediğini kendimden biliyorum. Back to the Future izlerken hangimiz geçmişe gidip Biff gibi bir almanak sahibi olmak istemedik? Bu ve bunun gibi hayalleri zorlayacak olayları insnaoğlu olarak daima isteyeceğiz. Bunları gerçekleştirene kadar ise filmler ve dizilerin bizlere sunduğu kadarıyla idare ediyoruz. İşte bunları izleyebileceğimiz en yakın kişi elbette Flash. Gelecek ve geçmişe gidip gelmekten zaman çizelgesini alt üst etmekten hala uslanmamış olacak ki Barry, Iris’i kurtarabilmek için 2024 yılına doğru yola çıkar. Caitlin’i orada Team Flash ile yalnız bırakıp gitmesine uyuz olabilirsiniz ama muhtemelen Wally’e güvenerek 2017 yılını ardında bırakarak geleceğe gitti. Gördükleri ise elbette iyi olmadı çünkü Iris kurtulamamış ve Team Flash paramparça olmuştu.

Gelecekten bir gün izliyorsak ve gelecek şu andan daha kötü bir haldeyse tüm dünyayı kabus gibi bir yer olarak hayal edebilirsiniz. Ancak burada anlatmak istedikleri Team Flash’ın ve Barry’nin ne kadar çöktüğünü göstermekti. Barry çökmüş mü? Evet. Peki Neden EMO olmuş? Cevap belli değil. Yani gelecekte sadece saç şekilleri ve ses tonları mı kalınlaşmış? Geleceği belirtmek için başka bir sürü yol yok mudur da saçlar değiştirilmiş? Senaristlerin ve görüntü yönetmeninin böyle basit yollara kaçması beni üzdü. Ayrıca 2017’den beri saçı tek değişmeyenin Caitlin olması ayrıca gözlerimi kanattı. Aynı peruğu kafasına koymuşlar al sana 2024 Killer Frost. En azından bir fön mön çekseydiniz ya da Rebirth Killer Frost’u gibi saçları kısaltsaydınız… Neyse.

the-flash-season3-episode19-4

Gelecekten bir gün izliyorsak ve Flash yıllardır ortamızda yoksa karşımıza yozlaşmış, kötülerin daha da kötü olduğu ve doğal olarak Central City diye bir şeyin kalmamış olmasını beklersiniz ancak karşımıza Mirror Master ve Top geldi. 2017 yılından beri kendilerini gram geliştirememiş villain mı olur yahu? Ayrıca Barry’nin Top’un gücünü bilmesine rağman ikinci kez gözünün içine bakması… Resmen ruhum ağzımdan çıktı. Bu kadar basit olmayın ne olursunuz ya.

Yeterince sövdüysem iyi olan kısımlara geçebiliriz. Killer Frost, Savitar’ın tarafına geçmesi sayesinde içerisinde Caitlin’e dair bir iz kalmamış ve tamamen kötüye dönüşmüş. Tam bir villain olan Killer Frost, Cisco ile yaptıkları mücadele sonucu ellerini dondurarak parçalamış ve Vibe, tarih sahnesinden silinmiş. Cisco’nun mekanik ellerine herhangi bir referans yapmasını bekledim ancak olmadı. Berbat ruh hallerine yorup devam edeyim.

Future Flash’ın kırmızı kostümüne bayıldım. Zaten gelecek sezon bu kostümü göreceğimiz Flash yetkilileri tarafından açıklanmıştı. Bordomsu lastik-deri kıyafetine bakmaktan ciddi anlamda sıkılmıştım. Canlı bir kırmızı değil yine belki ama en azından Flash’a yakışır bir kostüm olarak karşımızdaydı. Çok sevdim!

Future Flash=Savitar teorim üzülerekte olsa çökmüşe benziyor. Caitlin’in Savitar’ı gördüğü an ona katılmayı kabul etmesi akıllara Ronnie’yi getiriyor ancak bu bizi heyecanlandırır mı? HAYIR. Birkaç teoriye göre anomali sırasında kaybolan Ronnie’nin Savitar olarak geri döndüğü yönünde. Bunu ise şu görsele dayandırıyorlar;

Stein, Ronnie’den ayrıldığı bir bölüm izlemiştik. Dengesiz bir Firestorm sonrası mavi alevlere bürünmüştü Stein. Hatta Deathstorm mu geliyor acaba diye düşünmüştük ancak hiçbir şey olmamıştı. Ronnie’nin Savitar formunda dengesiz bir halde mavi ışığı çıkartması ihtimali var deniyor. Nasıl Speedster oldu orası ayrı bir soru elbette. Caitlin’in anında boyun eğmesi ise bu ihtimali güçlendirir ama ee? Tüm sezon bu muydu beklenilen? Ronnie’nin çıkması beni üzer açıkça söylemek isterim. Bir başka teori ise H.R’ın teknolojik yüz değiştirme aleti. Ölen kişinin Iris yerine bir başka olma ihtimali bu teknoloji sayesinde oldukça olası. Bakalım nasıl işleyecekler bu kısımları.

Eddie Thawne olabilir ancak Caitlin neden anında ona boyun eğsin? Hunter Zolomon ise hali hazırda Black Flash. Caitlin’in ağzını burnunu yamultacak kadar kim olabilir inanın başka ihtimal aklıma gelmiyor. Tahmin etmeye çalıştığım her kişi, yanlışmış gibi hissediyorum. Gelecek Barry’nin gizli gizli gelip Savitar olabilmesi ihtimali hala var ancak kendisini durdurması için Tracy Brand’in yarattığı bir teknolojik aleti Barry’e verdi. 2024 Barry’si Savitar değil en azından başka bir Barry çıkarsa yine Future Flash olur tabi, ehe.

Son olarak bölümü Harrison Wells’miz Tom Cavanagh’ın yönettiğini belirtelim. Gayet iyi bir iş çıkarmış. Devam H.R!

Haftaya görüşmek üzere!

1 YORUM

  1. dram sahnelerini bu sefer güzel vermişler çünkü iris yok.

    dediğiniz gibi barry ile 2024 barry yi yan yana görünce şuanki kostümü baya kötüymüş.

    inceleme çok güzel olmuş…

CEVAP VER