Abra Kadabra, Flash’ın CW evrenine çok hızlı bir giriş yaparak, uzun süredir Speedster kötüleri sonrası ekrana en yakışan villainlardan biri oldu. Elbette bir Grood değildi ancak tüm kötülerin Flash benzeri olmasından biraz sıkılmış biri olarak Abra Kadabra güzel bir renk kattı. Flash villainları arasında Abra Kadabra’nın önemi, şu ara devam eden Rebirth sayılarından ötürü önemli bir hale geldi. New-52 öncesi sevilen Wally West’in dönüşünü müjdeleyen Teen Titans Rebirth’ün ilk uğraştığı kişi Abra Kadabra idi. Bölüme geçecek olursak her zaman ki Iris’in ölüm muhabbeti devam etti. Başta oldukça rahatsız olduğum Iris’in ölümü beni hiç ilgilendirmiyor dediğim düşünce aynı hızla devam etti. Ancak senaristlerin bir başarısı olarak ne olacağını bilmemek izlerken sıkılmamamı sağlıyor. Iris’i kurtarsın, kurtarmasın hayat devam edecek o ayrı.

Abra Kadabra’nın Stagg endüstrisini soyduktan sonra hırsızlık yapmaya devam etmesi sonucu karşısında Flash ve Kid Flash’ı buluyor ancak anında yeniliyorlar. Zaten Facebook ortamlarında bile Barry’nin adı DAYAK YİYEN FLASH olarak kaldı. Herkesten dayak yer mi bir speedster yahu? Neyse sonra Gypsy’den öğreniyoruz ki Abra Kadabra 64. Yüzyıldan gelen bir villain. Hırsızlık yapma sebebi ise solucan deliği açıp kendi yüzyılına dönmeye çalışmasıydı. 6300’lü yıllardan günümüze gelen ve nanoteknoloji aletlere sahip olan bir adamın 2017’den malzeme araması bana aşırı saçma geldi. Solucan deliği açma uzmanı değilim ama 64. yy’de yaşayan biri de tahminimce benden daha iyi olmalıdır.

Abra-Kadabra-e1490474090223

Aslında Kadabra, Gold ve Silver Age çizgi romanlarında Barry’nin doğal düşmanıyken 90’lı yıllardan sonra Wally West’e takıntılı hale gelmiştir. Barry’nin kendini feda ettiği dönemler Wally West Flash olduğu içindi bu elbet ancak Kadabra, Barry’den çok Wally’den intikam almak isteyen biri. Bunu diziye gram yansıtmamaları eksi bir noktaydı. Barry ile gelecekte tıpkı Reverse-Flash gibi düşman olduklarından bahsetmesi dışında klasik Flash düşmanlarının Flash’a duyduğu saygı Abra Kadabra’da da vardı. Barry’nin içindeki iyiliği açığa çıkarma konuşması Kadabra üzerinde işe yaramasa bile etkilediği kesindi.

Kadabra dışında Gypsy-Cisco, Caitlin-Julian ilişkilerinde biri kötüleşirken diğer düzeldi. Düzeldi derken Caitlin’in canlı canlı ameliyatında aynı Cisco gibi ellerim ağzımda izliyordum. Cidden etkileyici çekmişler o sahneyi. Ama Caitlin’i Killer Frost’a dönüştürmek için illa öldürmek.. Çok klişeydi. Özellikle Arrow’un Laurel da olduğu gibi her şey yolundayken birden komaya girip karakterin o an ölmesi tekrara yol açtı. Julian’ın kolyeyi çıkarması sonucu ise Killer Frost, Caitlin’in ölmesine izin vermeyerek ortamlara geri döndü.

Bunca önemsiz olayları geçip asıl önemli olaya gelelim. Flash’ın gelecek sezon uğraşacağı villain, Abra Kadabra tarafından dillendirildi: Devoe!

DC dünyasından bildiğim tek bir Devoe var o da The Thinker adıyla bilinen Clifford Devoe. Thinking-Cap adıyla tasarladığı cihazla villain olan bir dahi. Karşımıza ilk kez All-Flash #12’de çıkıyor. Günümüzün Thinker’ı ise icat ettiği cihaz yüzünden erkenden yaşlanan bir karakter ve Suicide Squad’a katılmışlığı bile var. Yeni sezon için etkileyici bir CV gibi gözükmeyebilir ama üstün güçleri olan ve beyinleri kontrol edebilen biri olarak karşımıza getireceklerdir.

Flash günlükleri:

  • Cisco ve Gypsy’nin Kadabra’nın geleceğe gitmesini durdurmaya çalıştığı an Cisco’nun içine Gandalf kaçıyor ve  YOU SHALL NOT PASS sözünü söyleyerek bana kahkaha attırdı.
  • Yeni bölüm fragmanında Future Flash ve yeni kostümünü görüyoruz. Ve evet gelecekte bile deriden vazgeçmemiş.
  • Flash, geleceğe gittiğinde karşısına bunalıma girmiş bir Barry, sakat kalmış bir Wally West görüyoruz. Future Flash’ın yaşadığı tüm olumsuzlukları yaşıyor ve Savitar’ın Future Flash olma bağlantısını yeni bölümle birlikte görebileceğiz.
  • The Flash, 4 hafta araya girdi ve yeni bölüm 25 Nisan’da gelecek.

O gün görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER