Bu inceleme The Flash’ın 3.sezon 15. bölümü hakkında SPOILER içermektedir.

Grood eventi sonrası Iris’in ölümüne ve Savitar’a tekrar geçiş yaptık. Iris’in ölümünün beni hiç ilgilendirmediği gibi, heycanlandırmadığı yönünde bir sözüm vardı. Bu hala geçerli ancak senaristler buhranları bile artık doğru şekilde yapmaya başladıkları için ÖF YİNE Mİ BE dedirtecek düşüncelere girmiyorum. Bu da artı bir olay. Tabii herkese rol biçebilmek adına yapılan BEN ŞİMDİ TRİP ATACAĞIM VE KORİDORA DOĞRU GİDECEĞİM BİRİNİZ PEŞİMDEN GELİN temasını bu bölüm suyunu çıkartıp herkese yaptırmaları dışında sağlam bir bölüm izlediğimizi düşünüyorum.

Bölümün yıldızı uzun süredir olduğu gibi yine Wally’di. Çocuğa ilk başlarda hiç alışamamıştım ama rolüne oldukça iyi hazırlanmış olacak ki, kendini geliştirdi ve harika bir Kid Flash izletiyor. Çizgi romanlarla bir tutmuyorum kesinlikle. Kalbimin biricik speedsterı elbette kızıl saçlı olandır ancak diziler arasında değerlendirmem gerekirse Keiynan Lonsdale işin üstesinden kalkmaya ve bu role oldukça yakışmaya başladı. Onun olduğu sahneleri Barry’nin suratsız ifadesinden daha çok sevmeye başladığım kesin. Wally’den aldık Wally’den devam edelim. Grood sonrası Wally, Savitar’ı görmüş ve bölüm bitmişti. Bu hayali görmeler artmaya hatta fiziksel şekilde dayak yemeye kadar gitti. Bölümün içinde Savitar’ın Speedforce’ta hapis kaldığından ve onu sadece speedsterların gördüğünden bahsettiler ama Wally evin içinde Savitar ile konuşurken Jesse onu görmüyordu? Ya ben yanlış anladım ya da ciddi bir hata yaptılar ama ben kendime pay biçip hatayı benim yaptığımı düşünerek devam ediyorum.

Barry’nin Iris’i kurtarma amaçlı yaptıkları akıl alır gibi değildi ve sevdiğini kaybedeceğini bilmenin umutsuzluğuyla tüm hıncını Wally’den aldı. The Flash’ın yaptığı en büyük saçmalıkların başında gelen BİRİMİZ KAVGA EDİYORSA HEPİMİZ KAVGA EDECEĞİZ! modu. Yani tüm ekibin mutsuz olmasına gerek yok ki. Wally veya Barry’nin yanında olabilir, ona arka çıkabilirsin ama herkesi birbirine kırdırmak çağ dışı kaldı be arkadaşlar. Yapmayın, etmeyin gözünüzü seveyim.

Wally, Iris’i kurtarabilmek adına hızını 0.21 saniyeye bile getirmesine karşın Barry resmen aforoz etti. Sen kimsin ya? (o ses tonuyla okuyun evet). Sonrasında Wally, Iris’in öldüğü an’a giderek bir ipucu yakalamak istedi ama tek yaptığı Iris’in parmağında yüzük görmeyip Barry’i ispiyonlamak oldu. İlkokul çocuklarına verin senaryoyu yemin ediyorum daha iyi yazarlar ama alıştık artık. Dediğim gibi en azından bu ofsaytları başka şekilde toparlamayı öğrendiler. Örneğin Julian’ı resmen ruh tahtası olarak kullansalar da, Savitar ile konuşmaları tüylerimi diken diken etti. Nedense etkilendim ve ben çok etkilenen biri değilim. Arka fonda müziği ve Savitar’ın tanrısal konuşmalarını ekleyince ortaya güzel diyaloglar çıktı.

Peki kim bu Savitar? Benim baya baya inandığım sağlam bir teorim var. Savitar, Future Flash’ın ta kendisi! Yani Barry Allen’ın ta kendisi! Sürekli bahsettiği iki şeyden ötürü bu teoriyi öne sürüyorum;

1- “Ben geleceğim” demesi

2- Benden herşeyi çaldınız demesi

Flash ve ekibi, Savitar’dan ne çalmış olabilir derseniz annesini, babasını üstüne Iris’i kaybetmiş bir Barry Allen’ın gelecekte kafayı yemediğini söyleyebilir miyiz? He Iris’i Savitar öldürüyor diyeceksiniz ama ya Iris’i kurtaramadığı geçmişteki haline bu kadar öfkeliyse? Aklıma yatan en mantıklı teori Savitar’ın Future Flash oluşu. Future Flash, Wally West’in ölümünden ve Iris’in sakat kalmasından dolayı kendini suçlamaktan deliye dönmüş ve geçmişe gelerek tüm kötüleri öldürmeye çalışan bir Barry Allen’dır. Tanıdık geldi mi tüm bunlar? Wally, speedforce’a sıkıştı ve Iris ölmek üzere. Kendi elinden dahi olsa onu koruyamadığı için kendisine eziyet ediyor olması kuvvetle muhtemel. Delice bir teori ama çizgi romanlarla aynı şekilde bir paralellik gösteriyor Savitar ile Future Flash. Zaten Future Flash’ın rengi Savitar’a oldukça benzemektedir.
flash vs future flash

Bu haftalık incelemem bu kadar arkadaşlar. Görüşlerinizi bizlere yorum olarak atmayı ve teorilerinizi yazmayı unutmayın.

Haftaya görüşmek üzere!

 

4 YORUMLAR

 1. İLK 30 DK ÇOK KÖTÜYDÜ YİNE İRİS TEK BAŞINA TÜM DİZİ BOK ETTİ UMARIM SAVİTAR ÖLDÜRÜR ŞUNU

  SON 12 DK İYİDİ SAVİTARIN SPEEDFORCEDEN ÇIKMASI İYİ OLDU

  DEDİĞİN GİBİ SAVİTAR FUTURE FLASH ÇIKMA İHTİMALİ YÜKSEK

  BİDE ÖNCEKİ BÖLÜM HIZLANDIRILMIŞ ADAMI GÖSTERDİLER ADAMI GÖSTERDİLERSE BİRŞEY OLACAKTIR. BARRY SAVİTARI YENMEK İÇİN PARALEL EVRENLERDEKİ SPEEDSTERLARI YANINA ALABİLİR .

  SON OLARAK İNCELEME GAYET GÜZEL OLMUŞ…

  • En nefret ettiğim duruma parmak basmışsın. Candice Patton tamamen kendini ön plana çıkartan şeyler giymeye bayılıyor ama aşırı göze batan bir olay bu. Iris’ten bu yüzden iyice soğuyorum

CEVAP VER