Warner Bros. DC sinema evrenini paramparça ederken, CW ekranlarında 10 üzerinden 10 vereceğimi hiç düşünmediğim ama bu bölüme vereceğim bir Flash bölümü izledik. İnanın bana, sadece bu bölümü alıp, 3-4 kat bütçe fazlasıyla, iyi bir yönetmenle sinemaya aktarılsa en çok izlenen DCEU filmi olurdu. Gaza geldiğimin farkındasınızdır ama izleyince eminim aynı düşüncelere sahip olacaksınız. Bana güvenin. Lafı hiç uzatmadan sadece öveceğim ve muhtemelen uzun süre bunu yapamayacağımı bildiğim The Flash’ın yeni bölümünü SPOILERLI incelemeye başlıyorum!

Öncelikle Iris’in gelecekte yaşanan ölümü bu sezonun ana konusu olacağı net bir şey. Geçen sezon aynı şeyi Arrow yapmış, sezonun başlangıcında bir mezarlık sahnesi çekerek sezon sonuna kadar izleyenleri meraklandırmıştı. Aynı şeyi Flash’ta yapmaya kalkıştı ama Iris’in ölüp ölmeyeceği inanın umrumda değil. Umrumda olmayışı, bölümleri izlememi zorlaştırıyor inanın. Son bölüm öncesi Gorilla City’e gidileceği ve Grood’u tekrar göreceğimizi öğrendiğim andan beri bu bölümü bekledim. Genel olarak toparlayacak olursam Iris’i hiçbir şekilde işlememeleri çok hoşuma gitti. Grood gibi The Flash dizisinde en sevdiğim villain varken arka planda Iris ile bunalmak istemedim. Başlarda Iris’in gelecek ölümünü değiştirmeye yönelik bir hamle olarak yola çıksalar bile, Earth-2 dünyasına gidildiği andan itibaren her şey mükemmele yakındı.

Barry, Cisco, Caitlin ve Julian’ın cümbür cemaat gittikleri Earth-2’de elbette her şey yolunda gitmeyecekti. Grood’un geçtiğimiz sezon gönderildiği yer olan Gorilla City’i yaratan tüm ekip harika bir iş çıkarmış. Muhtemelen dizi bütçesini en son King Shark’ı yaparlarken bu kadar tüketmişlerdi. Ancak harcadıkları ne kadar para varsa her kuruşuna helal olsun! Dizi bütçeleri ile film bütçeleri arasında uçuk bir seviye olduğunu kabul etmeliyiz. Buna rağmen Gorilla City ile Solovar vs. Flash savaşını müthiş ötesi yansıttılar. Tüm olayların başlangıcı ise Grood’un en ufak detayları bile planlayıp herkesi ve beni bile kandırmasıyla başladı. Earth-2 Harrison Wells’i kaçırıp Earth-1’e kapı açtırabileceği tek kişi olduğunu Flash ve ekibinin düşünmesini istemiş. Bizim ekipte Wells’i kurtarmak adına anında geldiler ve aynı hızda yakalandılar. Grood’un kimi bulduysa onun beynine telepatik yolla girerek konuşmasını çok özlemişim! The Flash dizisinin en kendini izleten kötüsü net Grood! Burada bir anlaşalım.

Grood, Solovar’ı Flash’a öldürterek hem oranın yeni kralı olacağını hem herkesi serbest bırakma sözünden ve Solovar’da osmanlı tokadını yedikten sonra Flash vs. Solovar bütün endamıyla karşımıza çıktı! Gorilla Arena (tam Türk isimlemesi), Gorilla City’nin gorilleriyle dolmuş taşmış, adeta Fenerbahçe-Galatasaray maçı gibi tıklım tıklım! Solovar ve Flash’ın dövüştükleri anları bu kadar iyi yapmaları benim de olduğum yerden coşmama sebep oldu. Flash’ın Cisco’nun yardımı olmadan Solovar’ı yenmesi daha doğru olurdu ama CW’nin ARKADAŞLIK HER ŞEYDİR! sloganını aynı Grood gibi telepatiyle beynimize zorla işlemesi yüzünden bunu göremedik. Reverse Flash’ın yaptığı gibi Solovar’ın içinden geçen Flash, aniden içinden çıkan başbakanlık dürtüsüyle TÜM İNSANLAR VE GORİLLER KARDEŞTİR adlı türküye başladı. Dalga geçmiş gibi görünmek istemem ama istemsiz güldüm o anlar yaşanırken. Ancak tüm bu goril dahi olsa öldürmem, her insan katil değildir gibi masum sözler tipik Barry Allen davranışları. O açıdan bakarsak Barry Allen diyerek geçmek lazım. Solovar kimdir diye merak edenlere ise hemencecik anlatalım!

Solovar, Flash’ın 106.sayısında ortaya çıkan bir karakter. Diziye nazaran çizgi romanda en büyük düşmanı Grood ve Barry Allen’a Grood’u durdurması için yardım eden bir goril. New-52 döneminde ise Gorilla şehrinin kurucusu ve atası olarak kabul edilir. Maya İmparatorluğu zamanında yaşayan ve evrimleşemeyen bir maymun olan Solovar, The Light/Speedforce gücünün ona dokunuşuyla, telepati yetenekleriyle birlikte okuma, yazma ve konuşma gibi insani özelliklerini kazandı. Kazandığı güçler arasında süper insan gücü,hızı ve zekası dışında psişik yeteneklerinin verdiği yetkiyle olumlu ve olumsuz görüşlerin kontrolünü sağlayabiliyor. Yani Grood’un olumsuz görüşlerini arttırıp, kendi halkını olumlu düşüncelerle sakin durmalarını  ve mutlu yaşamalarını sağlayabiliyor.

Earth-1’de ise Wally West’e çok yakıştırmaya başladığım kahramanlıklarını sürdürdü. Jesse Quick ile ilişkileri saçma sapan ilerliyor bile olsa izlerken HADİ ÖPÜŞÜN BE derken buldum kendimi. Hem çift olarak hem kahraman olarak çok yakışıyorlar. Sahip olamadığım kahramanlık duyguları ve ilişkiyi yaşamaları hoşuma gitti sanırım. Bunları çok fazla anlatmadıkları ve ağırlığı Grood’a ayırmaları yine bir artıydı. Solovar’ı yendikten sonra Gorilla City’i ele geçiren Grood asıl amacını açıklıyor ve gerçek evi olan Central City’i insanlara diz çöktürmek için hazırlıklarına başlar. Bu sırada güçleri sınırlandırılan Flash ekibi, Barry’i öldü gibi gösterip Grood’un onu demir parmaklıklardan çıkarmasını umut ediyorlar ve başarıyorlar! Ne ilginç değil mi.. Öbür ilginç olan ise oldukları yerde Cisco kapıyı açıp kaçacaklarına illa yakalanmak uğruna ormana koşup oradan kapı açmalarıydı. Hani bulundukları oda komple güç alanı desek niye ormana kadar koşuyorsun?  Uzatmak için uzatmalarından hiç hoşlanmıyorum ama bu güzel arena dövüşünden sonra bunları uzatmanın manası yok.

Iris yok, buhran yok, Grood var, Flash’ın tüm arenanın gorille dolu savaş alanında yendiği süper güçlü ve Grood’un bile yenemediği Solovar var. Bu bölümden beklentilerim karşılandı diyorum ve veda ediyorum.

Haftaya görüşmek üzere!

 

2 YORUMLAR

  1. CGI Gerçekten Çok Güzel Olmuş ama Solovarla savaşı biraz kısa olmuş genede efekleri baya iyiydi . Gelecek bölümde groodu nasıl alt edecekler acaba . incelemeniz çok güzel olmuş . 😀

    • Aslında daha uzun ve detaylı bir inceleme olcaktı ama Fenerbahçeli olduğum ve bu sıralarda beni kanser ettiği için aklım maçta kaldı 😀 Bu kadar detaylandırabildim ama beğendiğin için çok teşekkür ederim. Grood’un bu kadar baş ağrıtması bile müthiş bir olay. Dizi için müthiş yani. 3 speedster + Cisco’nun bir geçiş kapısıyla Grood tekrar Earth-2’ye yollanabilir veya Gorilla City Earth-1’e taşınır. Tüm bu orduyu bir şekilde yenip onların yaşayabileceği bir şehir yaparlar. Böylece Grood kaçar kaçar geri gelir 🙂

CEVAP VER