Bir BU BENİM HATAM.. HAYIR DOSTUM SENİN HATAN DEĞİL bölümüne daha hoşgeldiniz The Flash severler! Artık yaşadıkları bunalımları bölüm bölüm ayırma noktasına geldik. Hatta itiraf edeceğim, tam doğru bir bunalım ile karşımıza gelirlerken anında bunu bozup yerine saçma sapan başka bir buhranla devam etmek konusunda çok yetenekliler. Oyuncuların bir suçu yok elbette ama kardeşim biriniz çıkıp ağırlığını koyamıyor mu? Koskoca Grant Gustin’sin sen yönetmene YA BİRADER BİZ NEDEN HER BÖLÜM KENDİMİZE ZORLA HATALI DAMGASI YAPIŞTIRIP KARŞIMIZDA KİM VARSA HATALI OLMADIĞIMIZA DAİR İKNAYA ZORLUYOR? dememesi beni ekran karşısında çok yoruyor dostlar. Ben daha fazla ağzımızı bozmadan doğru bunalım/yanlış bunalım konusunda ders vermesi gereken Untouchable bölümünün spoiler incelemesine geçelim

Kid_Flash

Herkesin -bende dahil- Iris’e 3 senedir sövdüğünüzü biliyorum. Ancak bu bölüm yaşadıkları çok gerçekçiydi. Düşünsenize yahu sevdiğiniz adam geçmişe, geleceğe gidebiliyor ve sizin öldüğünüz anı görüyor. Sonra bunu çok gurur duyulası bir şeymiş gibi anında size söylüyor. Bizim Türk kızları çoktan ayrılmıştı ama orayı es geçelim. Barry’nin Iris’in üzerine yıktığı sorumluluktan haberi bile yok. Herkes gibi sayın okur sende, tıpkı benim gibi geceleri yatağa girdiğinde öldüğün anı düşünüp istemsiz buz kesiliyorsun, biliyorum. Sevdiğin kişi ise bunu kanlı, canlı görüp bir de sana söylüyor. İşte bu doğru bir bunalım. Iris’in hareketlerinden tiksiniyoruz biliyorum ama son derece haklı bir şekilde ölümden korkan, doğal bir insandı Iris. Sevdiği adam ve kardeşi speedster olması bu korkunun geçmesini sağlamıyor. O yüzden bu doğru bir bunalımdı.

Yanlış olan ise The Flash evreninde olan sonsuz Earthler arasında en son söylenecek adam olan Joe West’e bunu söylemekti. Yahu adamın kızı 1-2 ay sonra ölecek denir mi? He bir de adam, kızının öleceğini öğrendiği an trip atıp ortamı terketti! Adamın arkasından KIZINA SARILSANA BE ADAM diye bağırdım resmen. Bastı gitti adam oracıkta. Vallahi ben yoruldum West ailesi dramından o yüzden güzel şeylere geçelim.

caitlin-attempts-to-save-iris-credit-the-cw

Flash vs Kid Flash yarışı çok nostaljikti, çok güzeldi. Barry’nin Oliver Queen gibi bir öğretmen olmak yerine Wally’e her gücünü deneyimleyerek kazanacağını ve bu sırada yanında olacağını belirten bir öğretmen olmayı seçti. Seni bu yüzden seviyoruz Barry Allen! BA demişken Flashpoint etkileri sürüyor. Bölüm kötümüz Clive Yorkin idi ve dokunduğu her şey anında küle dönüşüyor veya çürüyordu. Böyle müthiş bir güce sahip adamın, ne kadar saçmalarsam kaybetme ihtimalim artar düşünceleriyle kaybedişini izledik. Allahınız aşkınıza! Joe West ile dedektif hatun trene binerken kahveyi yudumlamak yerine gidip dokunsa ikisinide anında öldürecek ama ı-ıh olmaz. En iyisi gidip viyadük ayağını çürüteyim böylelikle herkes ölür, ehe. Daha sabahında cafe de herkes kaçsın tek öldüreceğim Joe diyen eleman yapıyor bunu. Bu Flash senaristleri benim ömrümden çalmaya devam ediyor, edecek. Clive Yorkin çizgi romanlar için önemi ise şöyle, 1979 yılında Flash’ın hayatına giren bir villain. Hırsızlık ve cinayet gibi suçlardan hapishaneye giren ve ömür boyu ceza alan biri. Hapisten çıkamayacağını düşünen kötümüz, ölümcül bir deneye denek olmayı kabul eder. Deneyin amacı şiddet eğilimlerinden çektiği acılarla ilişkilendirerek kendini tedavi edebilme sürecinden oluşuyordu. Elbette her deney gibi bu da ters gitti ve deney sonuçlarının tam aksi oldu. Beyninde yer alan acı ve zevk veren kısımlar tam tersine giderek onu delirtmeye başladı. Bu deneyle birlikte dokunuşuyla insanların hayat enerjilerini çalabilme gücüne de sahip olmuştu. Biraz diziyle benzerliği var özetle. Bir başka bilgi ise -DC Wiki ve Comicbook sağolsun- 80’li yılların The Trial of The Flash hikayesinde, Reverse-Flash’ın Iris’i öldürmesi sonucu Barry’nin de Reverse-Flash’ın boynunu kırması sonucu öldürüp yargılandığı bir mahkeme süreci vardı. Orada Barry’i savunan kişi, dizide Joe’nin sevdiceği Cecille idi. Bu sırada ise yanlış anlamadıysam cesedi bulan kişi Yorkin oluyor ve ilk başta o suçlanıyor. Şu an dizide geçen ve yaşayan isimlerin neredeyse aynı yerde buluşması güzel bir paralellik oluşturmuş.

Bir başka sahte olan şey ise Iris’in ölmeyeceğini bile bile zorla öldürmeye çalışmalarıydı. Orada tek sevdiğim şey Killer Frost’u görmek oldu. Caitlinciğim, bebeğim sal dışarı. Çok güzel oluyorsun, hiç bozmadan kötülüğe doğru yolunu al sen. Ki gelecekte Killer Frost adı geçmişti yani bunu engelleyemiyor. O yüzden gelecekte her ne kadar 1-2 bölüm görecek olup, hepimiz birlikteyiz mesajıyla Iris’i kurtaracak olsalar bile umutluyum. Iris’i kurtaracaklarını düşünüyorum evet. Ancak onun yerine ekipten kim ölecek? Wally’i yetiştirmekte olan Barry’nin hala 1 numaralı aday olduğunu düşünüyorum. Ancak senaristler böyle bir yürek yemişliği yapamazlarsa en net ikinci aday Julian. Caitlin ile minnoş ilişkilerini gözümüze gözümüze sokuyorlar. Ayrıca Julian’ın günahlarının bir bedeli olarak ölecek olması son derece mantıklı olurdu.

Haftaya Grood ile birlikte Gorilla City’e gidiyoruz! Bu yüzden sezonun en iyi bölümlerinden biri olmasını bekliyorum.

Untouchable bölümüyle ilgili görüşlerinizi bize yorum olarak yazmanızı rica ediyoruz. Sizlerin yorumlarıyla bir yerlere gelebilmek umuduyla, haftaya görüşmek üzere!

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER