Barry Allen’ın yüzü suyu hürmetine direne direne geldiğimiz 3.sezonun 11.bölümü beni oldukça şaşırttı. Çünkü hikaye temasında Cisco ve Iris’in ön planda olup Barry’nin BU BENİM SUÇUM tribine girmediği bir bölümle karşılaştık. Bakın, Barry bu dizinin ve DC evreni için sonsuza kadar en sevilen karakterlerinden biri ancak onu hikayenin içerisinde yan karakter olarak görmek bana aşırı zevk verdi. Iris’i ise öveceğim hiç aklıma gelmezdi ama sahnelerinde verdiği ve açtığı Lois Lane moduyla kendini gösterebildi. Ama asıl konuşmamız gerekenler Cisco ve yeni karakterimiz çingenem çingenem, kara gözlü Gypsy’miz (şarkıyı yok sayın lütfen).

SPOILER ALARMI!

the-flash-season-3-episode-11-vibe-gypsy

Flash, bir nebze olsun Iris’in ölümünü, yani ana konuyu bir kenara bırakıp H.R Wells’i almaya gelen Gypsy’e odaklanıyor. Gypsy, New-52 öncesinde Justice League Detroit tarafından keşfedilen genç bir süper kahraman. Diziyle çizgi romanlar arasında güçleri farklı göstermişler. Görünmezlik ve geleceği görme gibi güçlerini göstermediler ancak göstermeyecekleri anlamına gelmiyor. Karşımıza çıkışı ise ilk kez 1984 yılında yayımlanan Justice League of America Annual’in 2.sayısına denk geliyor. New 52 döneminden itibaren ise çoğu yeteneği değiştirilmezken, dövüş yetenekleri oldukça üst seviyelerde olup, görsel gücü çok yüksektir.

Bölüme dönecek olursak uzun süredir dizi ekranlarında görmediğim en yaratıcı dövüşü izlemiş olduğumuzu düşünüyorum. İki portal savaşçısının Jesse Quick’in dünyası Earth-2, Supergirl’ün dünyası Earth-38’e gidip savaşmalarına tek kelimeyle bayıldım. O gittikleri dünyalardan biri ise yanardağlı ve ölmüş bir gezegendi. Aklıma ilk gelen Star Wars’da Anakin’in Darth Vader’a dönüşümünde son yer olan Mustafar gezegeni geldi ve kendimden geçtim! Orası başka bir diyar elbet ama orada bir SW referansını inanılmaz bekledim, olmadı. Çünkü flört etmekle meşguldüler ama olsun. Bir diğer teoriye göre oranın kıyamet sonrası dünya olduğu yönünde.

Barry’nin yan rol, destekleyen kişi olarak kaldığında dizinin ne kadar güzel ilerlediğinden bahsetmiştim. Savitar’ı durdurmak için Wally’den yardım istemek en mantıklı yoldu. Çünkü Wally speedster olduğundan beri yapmış olduğu hızı gözümüze sokup duruyorlardı. Ki çizgi romanda yaşayan en hızlı insan Wally West. Gelecekte Wally hiçbir şekilde gözükmüyor ve Iris ölüyordu. Yani planladıkları ve değiştirmeye çalıştıkları her an, onları o kötü güne götürdüklerinin farkında olmayabilirler. Gelecek her ne kadar değişken olsa da, attıkları bu adımlar geleceği sabit kılıyor olabilir. Ancak benim tahminime göre Wally West’in böyle göz önünde oluşu, bizlere Barry Allen’ı yavaştan veda ettiriyorlar hissi uyandırdı. Hali hazırda sinema evreninde bir Barry Allen izleyeceğimiz için, Iris’in ölmesi gerekirken sevdiği için hayatını vermek tam Barry’lik bir iş. Geleceği değiştiriyorlarsa, değiştirdikleri sonuca katlanmak zorunda kalacaklar gibi. Hem böylelikle Wally West’in Central City’nin yeni koruyucusu başlıkları tamamlanmış olacaktır. Ya da yerlerinde olsam Teen Titans dizisini başlatır Wally’i oraya kaydırırdım. Koy yanına Arsenal’ı tadından yenmesin. Birkaç kişi daha bulunur o sorun değil. Yap bunu CW!

Easter Eggler;

  • Bölümün başında Cisco Avengers’a bir gönderme yaparak “Are all your Avengers this disorganized?” cümlesini sarfetti. Crossover bölümü olan Invasion da Avengers’a göndermeyi Thea yapmıştı.
  • Comicbook‘un tespitine göre The Electric Gang, Flash çizgi romanlarında ufacık yer almış bir çete. The Flash’ın 1976 yılında yayımlanan #242’de bu çete ile savaştığı aktarılmış.

the-electric-gang-in-the-flash-and-their-first-comics-appearance-credit-the-cw-dc

  • Cisco’nun Vibe kostümü, New 52 Vibe’ı ile birebir aynıydı. Bu yüzden kostümünü çok sevdim. Bir de o dağınık saçlarını toplasa veya şekil verse çok daha karizma olacak. Gerçi Golden Glider ve Gypsy gibi karakterleri kendisine aşık eden adama öğüt verecek halde değilim. Evet.

the-flash-vibe-costume-new-52-comics

  • Son olarak ise elbette ki Yüzüklerin Efendisi Arwen’i Gypsy’de gören bir adet Cisco’ya sahip olduğumuz için çok şanslıyız!

Bu haftalık incelemeyi Yiğit’den devraldım. Yazarlar arası yoğun olunca böyle iş paylaşımları yapmayı seven bir siteyiz efenim. Bölüm hakkında görüşlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşın.

Haftaya görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER