Bizleri ilk sezonun özellikle 2.yarısında tatmin eden, hatta beklenti yükseltmemizi sağlayan CW’nun Arrowverse’deki 2.dizisi The Flash, 2.sezonunda düşüş yaşamıştı. Bizi gereksiz buhranlar içine sokan, olayları açıklarken saçmalıklarına güler hale geldiğimiz bir yere getirmişti. Bir şekilde sezon finali yaptıktan sonra, finalin son sahnesinde yine yaptı yapacağını ve flashpoint başlangıcının malum olayı ‘Save Martha’ şaka şaka, Nora’yı kurtarma sahnesini gösterdi. Bu bize biraz da olsa umut ışığı olmuştu.

Uzun bir süre bekledik. Bugün sonunda 3.sezonuyla kavuştuk The Flash’a. Bakalım bize verdiği ışık sönmüş mü? Yoksa daha da mı yanmış.

Yazının bundan sonrası büyük ölçüde The Flash sezon 3 bölüm 1 spoilerları içerir.

The Flash -- Image Number: FLA_S3_KEYART.3000.jpg -- Pictured: Grant Gustin as The Flash -- Photo: Frank Ockenfels III/The CW -- © 2016 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Bölüme bodoslama olarak 3 speedsterla başlamamız CW evreninden beklemediğim bir hareketti doğrusu. Normalde CW dizileri bir olayı sündürür sündürür en sonunda bir şeyler verirse verir. Ama birilerinin oradan oraya koşuşturması biz çizgi roman hayranları için güzel bir speedster banyosu oldu. Biraz da olsa bölüme hype ile başlayabildik.

The Flash -- "Flashpoint " -- Image: FLA301a_0110b.jpg -- Pictured (L-R): Grant Gustin as The Flash and Keiynan Lonsdale as Kid Flash -- Photo: Katie Yu/The CW -- © 2016 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Öncelikle sıkıntılarımı dile getirmek istiyorum. Yeni sezon başlayana kadar Flashpoint de Flashpoint diye reklamını yaptığınız şey 1 bölümlük müydü? Biraz bir şeyler umut ediyoruz 1 bölümde yıkıyorsunuz. Ben burada bir mantıksızlık görüyorum. Ya kardeşim sen madem insanlar bekler, merak eder, bak bu çok tutar diye Flashpoint reklamı yapıyorsun, neden gerçeğe çevirip insanların sezonun diğer bölümlerini de mutlulukla izlemesini sağlamıyorsun? Gerçekten hayretler içerisindeyim. Diziye saydırmaya başlarsam sabaha kadar uzar. O yüzden tekrar bölüme dönüyorum.

Normalde altın çağ Flash’ı olan Jay Garrick düşmanı The Rival bölüm kötümüz gibi gözüküyordu.  CW evreninde gördüğüm en kötü 2. kostüm ile (1.si Diggle kaskı) karşımıza çıktı. Hızının yanında yıldırım atma teknikleri, kasırga yaratması klasik bir speedster’ın dışına çıkarmak için yapılmış, iyi kötü renk katmış karaktere. Ancak o kafasındaki kulaklar, boynuzlar nedir? Zoom’un endamıyla bu bir mi ?

the-rival-cw-the-flash

Zoom demişken, 2 sezon arasında ana kötü farkı bu kadar bariz olmamalı diye düşünüyordum ki adamlar CW’nin sezon kötüsüymüş gibi reklamını yaptığı karakteri, klasik Flash bölümlerindeki apaçi metahuman’a çevirdiler. Koskoca Flashpoint olmuş, Cisco zengin iş adamı, ortalarda Kid Flash var, Joe West alkolik vs. ama yine bir şekilde klasik bölüme döndük. Cisco ve Caitlin’in düşmanın açığını yakaladığı ve Flash’ın olay yerine gittiği sahneyi herhangi bir bölüme koyun sırıtmaz. Sözde Flashpoint olmuş meh meh.

Flashpoint’te dünya felakete sürüklenir, kötü şeyler olur sürekli. Burada Barry iki başağrısı geçirdi. Bırakın dünyanın felakete sürüklenmesini Barry için cennet gibiydi dünya. Anne babası sağ ve çok iyi yaşıyorlar. Barry Iris’i tavlamış, Cisco zengin, Caitlin kendi halinde doktor. Eee sen 2 sezon sorumluluktan dert yanıyordun, anneni babanı hayal ettin bunun için uğraştın. Kavuşunca ne oldu? Geri dönüş motivasyonun ne? Joe’nun alkolik olması, baş ağrıların. He bir de Kid Flash, yani Wally West’e sopa girmesi. Bakın yanlış okumadınız. ”Sopa girmesi.”

Wally’e sopa girince ne oldu sizce? Barry 1 saniyede onu eski Star Labs’e götürmek yerine yerde bırakıp, boynuzlu speedsterla uğraşmaya başladı. İzlerken arkada adam ölüyor lan diye bağırıyordum ekrana. Ha Barry naptı, ”Onu durduramıyorum yardım edin.” dedi. E adam öldü? Önemli değil, şimdi Iris Barry’e bir gazlama konuşması yapacak ve Barry turbo açacak. Yine olan oldu. Iris West hanımefendi ”Just Do It” konuşmasını yaptıktan sonra Flash boynuzluyu yendi. Yendi demişim pardon. O Kid Flash’tan hızlı, aylardır yakalanmayan kötü adam arkadan gelen kurşunu fark edip salisenin bilmem kaçta biri hızla eski haline gelemedi ve vuruldu.

a8j9e2y_700b

Amaç buna göndermeyse, güldüğüm diğer onlarca şey dışında buna da baya gülerim. Gönderme göndermedir diyeceğim yine de. Ama bu kadar az gönderme, referans olan Flashpoint olmamalıydı. Cisco’nun bir kaç geek göndermesi, Twister filmine gönderme yapması dışında pek bir şey yoktu. Zaten Reverse Flash’ın Cisco’ya kol sokması ve Weather Wizard göndermesini herkes anlamıştır.

Beğendiğim çok az şeye geçmeden önce bir iki noktaya daha değineyim. Dizi sonuna doğru Flash kendi dünyasına döndü ama Iris ile Joe’nun küs olduğunu öğrendi. Geçen sezon yeterince West aile draması izlemiştik, kusacak duruma gelmiştik. Bu sefer de Iris-Joe draması olacak diye korkuyorum ve CW korktuklarımı hep başıma getiriyor. Siz de kendinizi buna hazırlayın.

The Flash -- " Flashpoint" -- Image: FLA301b_0144b.jpg -- Pictured (L-R): Matthew Letscher as Eobard Thawne and Grant Gustin as Barry Allen -- Photo: Katie Yu/The CW -- © 2016 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Biraz da iyi şeylerden konuşalım. Dizinin yaptığı en iyi şey olan Reverse Flash’ın her sahnesinde keyif aldığımı söylemeliyim. Gerek Tom Cavanagh gerek Matt Letscher rollerinde çok başarılıydılar. RF ile Barry diyalogları RF sayesinde insanları tatmin etmiştir diye düşünüyorum. Özellikle Reverse Flash’ın Barry’e anneni öldürmemi iste diye diretmesi ve söyletmesi oldukça acımasızcaydı. Gerçek bir kötü adam olduğunu tekrar gösterdi Reverse Flash.

The Flash -- "Flashpoint" -- Image: FLA301b_0057b.jpg -- Pictured (L-R): Candice Patton as Iris West and Grant Gustin as Barry Allen -- Photo: Katie Yu/The CW -- © 2016 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Bu arada dizide hep itici gelen Iris West, Barry ile drama kasmak yerine flört edince, Kid Flash’a yardımcı olunca o gereksiz iticiliği üstünden atmış görünüyordu. Yine son sahnede baba draması yaratacaklarını belli ettiler ama az da olsa Iris’i böyle izlemek daha keyifliydi.

Bu zaman diliminin CCPD başındaki kişi olan Julio Mendes, 90’lı yılların Flash dizisinde de rol aldığını belirtmeden geçmeyelim.

c88jklw7vitbuyg49cky

Gelecek bölümler için Edward Clariss üzerinden bir şeyleri belli ettiler ama ne olacağını tam olarak bilemiyoruz. CW dizileri kötü bir bölümü daha geride bıraktı. İleride umarım bu kadar bariz şeylerin olmadığı 1.sezona yakın bölümler izleriz diyorum. Yazıma aşağıdaki video ile veda ediyorum.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER