Flash bu bölüm sezon arasına girecekti. O yüzden bir şeylerin açıklanmasını bekliyordum. Bu bölüm beklentilerim karşılandı. Flash ortalamasına göre iyi de bir bölümdü.

SPOILER !

Crossoverlardan önce zaten Julian’ın Alchemy olduğunu öğrenmiştik. Keza sezon başında dahi bu teori gün yüzündeydi. Son bölümde ise Alchemy’nin geçmişinie, origin hikayesine değinilmesi çok güzel olmuş. Hatta Alchemy ile Cisco’nun abisini görmesi olayını bağlamaları daha da iyi yaptı bu hareketi. Keza sezonun ana kötüsünün Savitar olduğunu da biliyorduk. Kendisinin ilk hızlı meta olduğunu da öğrendik. Klasik Flash kötülerinin ötesinde bir şey bu. Tarihinin çok eskiye dayanması olsun, çok fazla hızlı olması olsun, Alchemy’le beraber çalışması olsun kendisini diğer Flash ana kötüleri gibi çok ilgi çekici ve karizmatik bir kötü yapıyor.

Bölümün en güzel şeylerinden biri de artık bir şeylerin sonuca bağlanmış olması oldu. Geçen hafta flashpoint buhranını bitirmişlerdi, ondan önce Caitlin’in Killer Frost buhranı bitmişti, şimdi de Julian’ın Alchemy olması, Wally’nin ben de kahraman olmak istiyorum haykırışları, Cisco’nun da ağabey dramı son buldu.

Bölümde tabi bir de Mark Hamill reisi gördük. Trickster’ımsı bir Joker’di. Ancak görünüşünü biraz itici bulduğumu söylemeliyim, zaten şuan Jay Garrick’i oynayan abi 1991 yılında Flash’ı oynamıştı. Mark Hamill da yine Trickster rolündeydi. O yüzden sezon bazı yerlerinde bu ikisini beraber görmek fanları oldukça sevindiriyor.

1vz9rv6yatyhajpg-d19033_1280w

Ayrıca Barry’den yaşlı, ona hafif akıl hocalığı yapan bir Jay Garrick görmek, ikisini de kostümle izlemek çok güzeldi, yanlarına bir de Kid Flash yakışırdı. Tam Flash Team-Up olurdu. Artık bunu da ileride görürüz. Ama Jay Garrick-Savitar dövüşünde CGI’yı hiç beğenmedim, bunu da eklemezsem olmaz. Bölümde Barry speedforce ile oynarken geleceğe gidiyor. Iris’in öldüğünü görüyor, ben izlerken ah yazık Barry yerine işte bu ya gereksiz bir karakter bir umut çıkıyor diziden diye izledim. Jay Garrick’in dediği üzere bu alternatif olaylardan biriydi. Savitar’ı dinlediğimiz vakit ekipten birinin öleceği de kesin. Muhtemelen Iris’in ölüm vakti geldiğinde bu alternatif geleceği bir şekilde değişecek ve ekipten bir başkasının her türlü öleceğini düşünüyorum. Bu kişi SEN BENİM ABİMİ ÖLDÜRDÜN diyerek sezon boyu empati kurdurmaya çalıştıkları Cisco veya korumaya çalışmaktan beni yordukları Wally olabilir ancak ben Barry’nin yine bir şekilde Flaspoint ile başlayan sezonun öyle biteceğini ve kendisini feda edebileceğini de düşünüyorum.

the-flash-infantino-street-the-present-named-for-barry-allen-co-216075

Barry’nin geleceğe gittiği ve o sırada görünen INFANTINO ST. , Flash’ın ortak yaratıcılarından Carmine Infantino’ya bir gönderme oldu. Çizgi romanların gümüş çağında çok büyük emekleri olan Infantino, en iyi çizgi romancılardan biri olarak kabul edilir.

Cisco’nun Jumanji ve Indiana Jones filmlerine gönderme yaptığı bölümümüz ile sezon arasına girdi Flash. Taşlar biraz yerlerine oturmaya başladı. Bir kaç düğüm de çözüldü. Bu kadar güçlü Savitar’ı nasıl yenecek ekibimiz diye düşünürken yenebilme ihtimallerine kapı açtılar. Tatmin edici bir bölümü geride bıraktık. Ayrıca Harry Potter referansları bitmek bilmiyor ama Felsefe taşını her bahsedildiğinde içimden kikir kikir gülümseyen ergenliğimi tutamadım.

17 Ocakta görüşmek üzere. Teorilerinizi yazmayı unutmayın!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER