James O’Barr tarafından 1989 senesinde yaratılmış olan The Crow çizgi romanı bugüne kadar dört kez film uyarlaması ve bir dizi uyarlaması yapılmış kült bir çizgi roman. Ayrıca en çok satan bağımsız siyah beyaz çizgi roman unvanının da sahibi.

thecrowcomic-1280jpg-bfd50f_1280w

İlk olarak 1994 senesinde The Crow ismiyle filme uyarlanmış olan çizgi roman, 1996’da The Crow: City of Angel, 2000’de The Crow: Salvation ve 2005’te The Crow: Wicked Prayer filmleriyle beyaz perdeye yansıdı. 1998 senesinde The Crow: Stairway to Heaven ismiyle de diziye uyarlandı.

Çeteler tarafından öldürülmüş kurbanların mezarlarını ziyaret eden bir karganın, kurbanları intikamcı ruhlar olarak geri getirmesini konu edinen çizgi roman oldukça karanlık, gotik ve rock kültürüyle harmanlanmış bir atmosfere sahip.

nefobevbsdsajf_1_b

Gelelim haberimizin konusuna, The Crow 2017 yılında geri dönüyor. Yönetmenliğini Corin Hardy’nin yapacağı filmde başrol Jason Momoa! Bunlar daha önceden filmle ilgili bilgilerimizdi. Geçtiğimiz günlerde ise filmin adı da açıklandı; The Crow: Reborn! Henüz doğrulanmasa da ilk filmde Brandon Lee tarafından canlandırılan Eric Draven’in hikayesi yeniden anlatılacak. Bakalım bu sefer çizgi romanın hakkını veren bir yapım izleyebilecek miyiz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER