Uzunluğuyla Yalan Rüzgarı, Mahallenin Muhtarları, Bizimkiler’e rakip olmayı planlıyor gibi görünen, cinli şeytanlı dizimiz Supernatural’ın yeni sezonunun ikinci bölümü yayınlandı. Dizi izleyicisini zerre kadar şaşırtmayan bir bölümle ekranda dolanırken eminim milyonlarca izleyicinin sürekli olarak aklından “ulan ben bunu neden izliyorum?” sorusu yine geçti. Emin olun sevgili okuyucular 12 yıllık dizinin tamamını izlemiş yüz kişiye ilk bölümü izletip “hadi bakalım ikinci bölümü de sen yaz” desek benzer şeyler ortaya çıkardı hatta bu yüz kişiden bir çoğu izlediğimiz şu bölümden daha güzel şeyler yazardı. Dizinin gram kadar şaşırtıcılığı kalmamış. Sahnenin sonunda olacak olayı sahnenin başında çok rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Bölüme dair spoilerlı inceleme bu fotoğrafın altında olup spoiler konusunda hassas bünyelerin yolun bundan sonrasına katırlarla devam etmeleri tavsiye olunur.

maxresdefault

Bölümün belki en şaşırdığım noktası başlangıcı oldu. British Abla’nın kardeşlerden en az biri ile sevişeceğini ilk bölüm incelememde de yazmıştım fakat bu kadar hızlı beklemiyordum. Sanırım senaristler heyecanlandı “hayal mayal de olsa patlatalım bir sevişme sahnesi.” dediler. Bir de adamın beynine girip sevişerek adamdan bilgi almaya çalışma numarasını şahsen bir izleyici olarak ben yemedim. Adeta gözü Sam’de kalan British Abla’nın bilgi alıyorum ayağına Sam’i götürüşünü izlettiler bize. İşi bittikten sonra bir de “ay çok zevkliydi ay keşke tekrar yapsak ama beynin erir kıyamam” diyerek anlata anlata bitiremedi.

Sam, Mary, Castiel cephesinde de bir değişiklik yok. Hala aynı baygınlık verici seneler sonra dirilip ne yapacağını ne edeceğini bilemeyen anne ve annesi seneler sonra dirilen ne yapacağını bilmeyen çocuk klişesini geveleyip durdular. Bu muhteşem üçlünün Sam’i bulması da Dean’in müthiş zekası sayesinde oldu zaten “Olm adamların uçağı var. Belki evi de yasal olarak kiralamışlardır. Para akıyor zira adamlarda.” şeklindeki akıl yürütmesiyle kardeşinin yerini tespit eden muhteşem zeka Dean Winchester evin avlusunda elinde silah gezinirken British Abla tarafından tavşan gibi yakalandı.

Tam bu noktada şunu söylemek gerekiyor ki Dean Winchester alaycı ve sarkastik olduğunda dizi izlenebilir hale geliyor. “Ben buraya sadece çay ve dayak için geldim.” deyişi gayet sesli güldürdü mesela. Kaşları çatılmış kasıntı kasıntı yürüyerek her haltı bilen Dean Winchester’dan ziyade esprili Dean Winchester’ı tercih ediyorum. Anne Winchester’ın tekrar son anda gelip çocukları kurtarması klişesi bütün sezon boyunca kullanılmaz umarım. Anladık arkadaşlar kadın da avcı. hatta iyi avcı anladık.

ctpdoqwwcae-babGönüllerin efendisi Crowley ile cadaloz annesi Rowena’nın planlarının bir halta yaramayacağı yine en başından belliydi. Bir rockçının bedenine girerek meşhur “şeytan rock müziğin tam kalbinde” yazısına gönderme yapan Lucifer muhtemelen bu sezonun esas boss‘u olacak. merakla bekliyoruz.

Diziye dair şu anda üretilecek teorilerin en mantıklısı bir şekilde Man of Letter Londra şubesiyle Winchester kardeşlerin anlaşarak Amerika’yı yaratıklardan arındırması ve dizinin de sonunda bitmesi olurdu. Zira her fırsatta Avrupa’nın böyle yaratıklı maratıklı şeylerden temizlendiği vurgulanıyor. Demek ki istenince oluyormuş.

Londra’lı tiplerin yolladığı Mr. Ketch denilen adamın olayı ne şimdilik bir tahmin yürütemiyorum. Şu an için sadece elini gördüğümüz bu karakter 3. bölümde kafadan aldığı tek kurşun darbesiyle ölebilir de sezon boyunca kardeşlerin başına dert olabilir de. bilemiyoruz. zira burası Supernatural, burada her şey mümkün.

Sonuç olarak, diziyi uzun zamandır takip eden ve sert eleştirilerde bulunurken vicdan azabı çeken bir insan olarak umarım dizi ciddi ciddi tahmin ettiğim gibi finale gidiyordur demekten başka bir şey elimden gelmiyor.

Siz Supernatural’in bu bölümüyle ilgili ne diyorsunuz? Yorumlara yazın konuşalım, sosyalleşelim.

2 YORUMLAR

  1. Farklı görüşlere elbette açık olmakla beraber görevimiz olduğu üzere yapımlarda gördüğümüz eksiklikleri de aktarmaya gayret gösteriyoruz efendim. Şahsi bir tercih olarak, yazıyı biraz daha eğlenceli ve dinamik kılabilmek adına bunu yaparken biraz alaycı bir dil kullanıyorum.
    Yorumlarınız için teşekkürler. Her zaman bekleriz.

CEVAP VER