Ortak bölümler çok güzel olacak diye bekliyordum. Cidden uzun zaman sonra CW dizilerine hype yapmıştım. Daha crossover haftasının ilk günü hevesimi kursağımda bıraktığınız için teşekkür ediyorum.

Bölüme gelecek olursak çok üstünde durulacak şeyler olmadı aslında. Bölüm bir ara pembe dizi havasında ilerledi, hatta bölümün yarısı öyleydi. Aksiyon kısımları dışında bu havada esprili şakalı olması dizi için artı. Çünkü bu tarz ufak ucuz diziler büyük dramları kaldıramaz. Denediği zaman da genelde batırdığını sayısız kere gördük.

Lena Luthor tekrar gözüktüğünde içimden lütfen kötü çıkmasın, kötü çıkarsa çok basit olur diyordum. Dizi sonunda tam küfür ediyordum ki beklemediğim bir twist yaptı Supergirl dizisi bize. Evrenin en ikonik kötülerinden Lex’in kardeşi şimdilik iyi veriliyor bizlere.

Crossover konusunu düşünürsek artı olarak Supergirl’ün de bu bölüm uzaylı öldüren ilaç olayını işlediğini düşürsek ana konuya bağlanacak bu işlenenler zannetmiştim. Biraz öyle biraz da değil gibi. Barry ve Cisco’nun Earth-2’ye gelme çabası biraz uzun sürdü ve Supergirl, Cyborg Superman ile savaşırken Barry tarafında neler olup bittiğini çok merak ediyorum. Bunları yarın Flash’ın yeni bölümünde göreceğiz.

Çizgi romanlara referanslar yine fazla yoktu ama aktarabileceğim birkaç adet var. Supergirl, Mon-El’in kurtuşulu sonrası teşekkür ettiği Rao, Kripton gezegeninin güneş tanrısı olmakla birlikte Superman tarafından çok söylenmez. Çünkü Superman, bebekken dünyaya yollanıyor ancak Kara bazı şeyleri görebilecek yaşta orada ayrıldığı için Kripton gezegeninin kültürel hayatını bilen biri. Bunun dışında Medusa virüsü var. Smallville dizisinde de buna benzer ölümcül Kripton virüsünden bahsedilmişti. Burada ise Action Comics Annual’in 2.sayısında bahsedilmiş bir virüse benzediğini okudum. Bu hikaye de Superman, bir akrabası tarafından yaratılan Eradicator adında bir cihaz olduğunu öğrenir. Kripton’un Hitler’i diyebileceğimiz bu eleman Kripton ırkının saflığına kafayı takmış biri. Kripton olmayanları öldüren ancak Kriptonluları da gezegene de bağlayan bir cihaz. Bu yüzden dizi de gördüğümüz Medusa virüsü ile Eradicator cihazı bazı özellikler bakımından birbirine benziyor.

Crossover bölümü olarak çok kötü olan bölüm, dizinin kendine ait olan kısımlarına bakarsak iyi sayılabilirdi. Kara’nın aile buhranının Lena’ya bağlanması, Mon-El’in tedavisinin Martian Manhunter’ın White Martian’lığına bağlanması güzel hareketlerdi. Ancak çok fazla duygu seli yaşadık. Mon-E ile Kara ilişkisinin uzaması mesela. Ya da Alex’in eşcinselliği. Bunlarla çok ilgilenmiyorum ben.

Umarım yarından cumaya kadar çıkacak diğer dizilerin bölümleri daha çok karakter gösterir bize. Biz de bugünkü gibi 30 saniye Barry ve Cisco izlemeyiz.

Yarın Flash’ta görüşmek üzere.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER