Son bölümleri oldukça vasat altı olan Supergirl, bu bölümde biraz daha iyiydi. Daha çok aksiyon, daha az drama izledik. Güzel versusların olduğu da bir bölümdü. Şimdi incelememize geçelim.

Bölüm oldukça merak uyandırıcı başladı aslında. Hatta başlarda montajlama farklı şekilde yapılmıştı. Çok beğendim. Direk karşımıza çıkan Hank ile Supergirl’ün olayı beni şaşırttı aslında, sürekli ne zaman denk gelecekler diyordum ki Cyborg Superman güzel falso oldu.

Hank Henshaw aslında çizgi romanlarda Cyborg Superman. Biz onu sürekli Martian Manhunter olarak görmüştük. Senaristler bu olayı böyle twist yaparak planladılarsa iyi iş başarmışlar. Görsel olarak çok tatmin etmese de bölüm sonunda gördük ki biraz daha farklı şeyler olacak Cyborg Superman’e. İleride kendisiyle baya karşılaşacağız çünkü oynayan kişi dizinin baş rollerinden birisi.

supergirl-cyborg-superman-father-zor-el
Cyborg Superman vs Supergirl

Guardian meselesine gelirsek, biraz daha fazla Guardian görmemiz iyi oldu. Hiç onaylamasam da Olsen’i, giriş yapmışlarken Guardian’a işlememeleri olmazdı. Havada kalırdı. Kanunsuz gibi gözüken ilginç bir intikamcı(Kendisi aslında Barrage) üstünden Guardian’ın aslında iyi bir kahraman olduğunu tüm halka ve polislere vermiş oldular. Artık daha fazla şüpheyle bakmazlar. Guardian da bu işlerle uğraşmaz, direk aksiyona dalar.

barrage_01
Barrage DC Comics.

Gelelim dizinin en güzel şeyi olan Martianlarımıza. M’gann’ın White Martian olması olayını uzatmadan direk vermeleri harika olaydı. Martian Manhunter da aa sen iyilerden misin diyip affetmedi. Bu sayede de Martian Manhunter vs White Martian aynı zamanda tekrar Martian Manhunter vs Miss Martian görmüş olduk. Benim bu tarz dizilerde en sevdiğim şeyler kapışmalar zaten. Ne kadar Martian Manhunter, o kadar övgü.

maxresdefault

Kapışmalardan söz açılmışken Supergirl vs Cyborg Superman de gördük Guardian vs Barrage da gördük. Bunlar hep geekgasm şeyler.
4450136

Bölümün eleştirisine gelelim. Yahu sizce de Supergirl’ün Cadmus’ta yakalanıp başlık takıp gücünü emdirmesi. Seni salmışlar, gidip başlık takıyor. İstersen ordaki herkesi yamultur çıkarsın o anda. Ama yok, babasını diziye sokacaklar diye böyle saçma bir iş yaptılar.

Şimdi de en sevdiğim yere geliyorum. Koca koca, üstüne basa basa Batman referansı verdi dizi. Kara, kuzenim maskeli bir kanunsuzla çalışmış bir keresinde. Bir sürü aleti edevatı varmış dedi. E bunun Batman referansı olduğu açık. Acaba CW’nun kalibresi yetecek mi? Batman görecek miyiz?

Haftaya Crossoverlarda görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER