2. Sezona çok güzel başlamıştı Supergirl. Fakat geldiğimiz şu noktada bir iki bölümdür çok kötü bölümler veriyor. Bu zincirin crossover bölümlerinde kırılmasını ümit ediyorum.

SPOILER UYARISI !

sup

Haftanın en önemli olayından başlıyorum, daha sonraki paragraflar hep gömme olacak. Bölüm sonunda 1 dakika gördüğümüz Mon-El’in Cadmus tarafından kaçırılması beni heyecanlandıran tek şey oldu. Belli ki Superboy’a dönüşecek, biliyorsunuz Superboy da Cadmus’tan çıkma. Bu görevi Daxam’lı Mon-El’e verecek olmaları hiç yoktan iyi oldu.

Gelelim geri kalan her şeye. Bölümün büyük çoğunluğu Alex’in eşcinsel olup olmaması üzerineydi. Dizinin adı Supergirl iken bu tarz şeyler izlemek artık boğuyor. Bölümün kalitesini inanılmaz düşüren diyaloglar vardı, dizinin konusuna hiç bir katkısı olmayan sahneler vardı. Bunlardan arınmaz ise Supergirl çok vasat bir dizi olmaya devam edecek.

Gelelim diğer sıkıntıya. Olsen’in triplerini geçen hafta yeterince yermiştik zaten. Bu hafta da devam etti. Ancak daha sonra büründüğü Guardian karakteri fena değildi. Çok drama kasmazlarsa havalı, ilgi çekici bir karaktere dönüşebilir Olsen. Guardian kim diye merak ediyorsanız, Kaptan Amerika’yı yaratan Jack Kirby ve Joe Simon tarafından yaratılmış bir karakter. İlk kez karşımıza çıkışı 1942 yılında Star Spangled Comics’in 7. sayısında gerçekleşiyor. İlk çıktığında başrol bir kahramanlık yerine, sokak arası kahramanlıklarıyla başlamış. Çizgi romanların altın çağında ise Guardian’ın kökeni Jim Harper adlı çaylak bir polisin, gangsterler tarafından hırpalanır ve bunu onlara ödetmek için kostümünü kendisi tasarlayarak süper kahramanlık adımını atar. Supergirl 1.sezonu içinde Jimmy Harper’ı görmüştük ancak onu tekrar kullanacaklarını sanmıyorum.

jim_harper
Jim Harper

Bu bölüm izlediğim en kötü Supergirl bölümü olabilir. Artık yeter, yeter başlayacağım dramanıza diyip isyan ettim bilgisayar başında. Supergirl – Mon-El draması, Supergirl – Alex draması, Alex – Maggie draması, Winn – Olsen draması, hatta Olsen – Supergirl draması. Bu nedir ya? Bu dizinin bölüm başındaki Kara’nın sarhoşluğu kıvamında olması gerek. Bir başka olay ise Beyaz marslı M’gann’ın J’onn’a verdiği kan. Başta M’gann, J’onn’un ailesini yok eden ırkın kanını taşımak istemediğini düşündüğü için tereddüt etti sandım ancak J’onn’un elinin titremesiyle bazı sıkıntılar olacaktır. Bunu 7.bölümün fragmanından da anlıyoruz ki J’onn daha agresif ve öfkeli bir şekilde karşımıza çıkacak. Kısacası beyaz marslı olmak bunu gerektirir.

Haftaya görüşmek üzere !

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER