Başlıktan da anlayacağınız üzere bölüm biraz filler bölümdü. Ana konuya fazla katkısı olmayan, bize biraz eğlenceli anlar yaşatan fakat daha fazlasını yan karakterlerin ilişkilerine ayırmış bir bölümdü. Fotoğraftan sonrası SPOILER !

supergirl-spoilers

Eğlenceli demişken direk gireyim olaya. Mon-El ile Supergirl’ün ilişkisi eğlenceli. Çocuk zaten kendi başına da matrak. Çapkınlıkları, komik patavatsızlıkları izletiyor kendini. Saçma dramalardansa bu tarz şeyleri izlemeyi tercih ederim. Oradan Kara’nın ablası Alex’e geçeyim. Yaşadığı eşcinsel ve ya hetero ilişkiler zerre umurumda değil. Supergirl izliyoruz biz, Supergirl’ün dünyalı ablasının  aşk maceralarını değil. Bölümün yarısı Alex’in cinsel kimliğini bulmaya çalışması üzerineydi ve bu kadın 35 yaşında neredeyse. Bize ne abi, bize uzaylı göster, aksiyon göster ne diye giriyorsun bu tarz şeylere.

supergirl

Jimmy Olsen ise Superman külliyatında başı çeken isimlerden birisi ama dizimizde kendisi uyuz bir duygusal. Guardian adlı karaktere dönüşecek Olsen. Ancak böyle kötü mü işlenir bu ya. Bir yandan yeni bir kahraman gelecek diye seviniyorum. Bir yandan da izlerken kahroluyorum. Yahu sen alt tarafı küçükken karateye gitmiş bir gazetecisin, Superman kankan, Supergirl eski flörtün diye niye triplere giriyorsun? Batman misin sen süper gücün olmadan kahramanlık yapacaksın. Kim yazıyor bu senaryoları? Flash’ta olsa parçacık hızlandırıcıdan yedirirdiniz de ben de bir şeyler yapmalıyım diye beyzbol sopasıyla uzay silahı olan adamlara kafa tutmak niye ?

Şimdi de diğer yan karakter Lena Luthor’a gelelim. Belli ki var bir şeyler. Sinsilik yüzünden, her kelimesinden akıyor. Kötü bir şeyler yapacağı o kadar belli ki. Bize Supergirl-Kara gerginliği vermeye çalıştılar Lena üzerinden. O kısımlar iyiydi. Ama ben Lena’dan bölüm sonu Supergirl’e kimliğini anladığını belli etmesini isterdim. Bu arada Lena cidden kötü çıkmaz ise CW dizilerinden beklemediğim bir plase olacak sevinirim. Ayrıca en Winn ile Lena’nın gizli bir ilişkisi olması diziye büyük renk katar. Eğlence puanı yükselir dizinin.

Anne Luthor’ın gelmesinden ne anladım? Smallville dizisinde baba Luthor ve oğul Luthor ilişkisi vardı ya, işte benzerini anne Luthor, kız Luthor ilişkisinde bekliyorum. Belki de Lena’nın kötüleşmesinde annesi rol oynayacak.

Haftaya görüşmek üzere !

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER