Supergirl’n yeni bölümü Survivors geldi. E tabi bize de incelemesi düştü.

İncelemeye bodoslama dalacağım. Aşağısı hep SPOILER ona göre.

 

Bölüm aslında Supergirl bölümünden çok Martian bölümüydü. Bu da çok güzel bir şey. Birinci planda Martian Manhunter ve Miss Martian‘ın olması muhtemelen çizgi roman sever herkesi mutluluktan uçurmuştur.

İki Marslımızın arasındaki ilişkiyi de yeterli derecede iyi işledi Supergirl dizisi. ”Selam, ben Marslıyım.”, ”Aaa ben de, gel sarılalım o zaman.” şeklinde olsaydı eğer sezon 4 Arrow ucuzluğunda bir şey izlerdik ve ben o an bölümü kapatırdım. Siz de incelemeyi okuyamamış olurdunuz. Neyse ki bu sezon kalburüstü gidiyor Supergirl.

Çizgi romanları iyi takip edenler biliyordu ki Manhunter ile Miss Martian’ın bağ kurmamasının sebebi dövüş kulübü değil Megan’ın Beyaz Marslı olmasıydı. Çok takip etmeyenler için bölüm sonuna iyi düşünülmüş bir sürpriz oldu. Hem Megan ile Hank dramasını da anlamlandırdılar.

white_martian
Young Justice’te Miss Martian’ın White Martian formu.

Bu arada Mon-El‘imiz oldukça güzel işleniyor. Karakterin sıkıcı olmaması, Winn ile güzel dinamik yakalamış olması karakteri izlerken zevk almamıza olanak sundu. CW-DC ailesi genişlemeye devam etmesi çok hoş oluyor. Superman, Supergirl, Martian Manhunter, Miss Martian’dan sonra Mon-El’in bir nevi Superboy‘un aileye katılması güzel oldu. İleride çok güzel team-up sekansları görebiliriz. Keza Daxam sahneleri de göz kanatmadı, Mon-El’in kostümünü merak ediyorum.

Ayrıca Supergirl’de bu sezon uzaylı ilişkileri oldukça fazla işleniyor. Hakları, kabullenişleri, iyi olanları ve ya kötü olanları derken uzaylı banyosu yaptı gözlerimiz. Çok ince siyasi bir çizgide giden bu durum aşırıya kaçılmadıkça diziye kalite katacaktır.

mv5bmtaxndayota2njleqtjeqwpwz15bbwu4mdeyode4nday-_v1_
Supergirl Roulette

Bölümdeki uzaylı detayları da güzel veriliyor. Mesela Draaga çizgi romanlarda yine şampiyon bir gladyatör. Gücü de neredeyse Superman seviyesinde, Supergirl’ün kolay kazanamamasının nedenlerinden biri de bu.

roulette_dc
Çizgi Roman Roulette
9x05-roulette-103
Smallville Roulette

Çizgi roman demişken ”Roulette” bölümde iyi işlendi. Çizgi romanlarda da neredeyse dizide yaptıklarının aynısını yapıyor. Kıyafeti, dövmeleri de çok güzel yedirilmiş. Bilenler bilir Agents of S.H.I.E.L.D.’da INHUMAN’ların başını çeken Jiaying karakterine can veriyordu Roulette’i canlandıran kişi. Ayrıca Justice League Unlimited animasyonunda ve Smallville dizisinde de kendisiyle tanışmıştık. Gelecek bölümlerde de karşımıza kötü kadın olarak çıkacağa benziyor.

roulette_dcau_001
Justice League Unlimited Roulette

Bu kadar çok Roulette gördüğümüze göre yazının bitiş vakti gelmiştir. Supergirl fazla cıvıtmadan, çok fazla drama koymadan, eğlenceli, bol bol çizgi romandan alıntı yapan bir dizi olarak devam ediyor ve umarım hep böyle gider. Roulette, Miss Martian, Superboy gibi daha çok sınıfı bir tık daha yüksek karakterler görmek dileğiyle hoşça kalın.

Supergirl 2×05  fragmanı ile veda ediyoruz. Guardian geliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER