Sezona en iyi başlangıç yapan CW dizilerinden biriydi benim için Supergirl. Gerek görsellik gerek yeni gelen karakterler, gerek diyaloglar olsun oldukça ümit vericiydi. Biz de bir sonraki haftayı iple çektik, ve karşınızdayım.

Yazının bundan sonrası Supergirl 2×02 için spoiler içerebilir.

mv5bmjeynta2mjmzm15bml5banbnxkftztgwnzgxmjgxmdi-_v1_

Dizi 2 büyük kahramanının dinamiklerini harika oturtmuş. Birbirlerine oldukça uyumlu 2 kriptonlumuz. Özellikle güçlerinin farklı özelliklerini kullanarak sorunları çözmelerini izlemek çok hoşuma gidiyor. Gülücüklerin havada uçuşmasına da okeyim. Film evreninde yeterince karanlık bir hava var o yüzden mizahşör Superman görmeyi yadırgamıyorum.

Bir parça övdük, bir parça da yerelim. Kara’nın gazetecilik işi hiç ilgi çekici değil. Cat ile diyalogları da baymaya başladı. Hele ablasıyla olan ilişkisi çok sıkıcıydı ancak daha sonradan klasik bir Superman sendromuna bağladılar. Smallville izleyenler iyi bilir. Superman’in yalnızlık sendromlarını. Buna benzer bir şey yapmışlar. Gerçekten kendinden biriyle vakit geçirmenin farkını hissettiğini gösterdi Kara.

ac258d

Supergirl Superman’e çokça baş belası olmuştur. Bunu animasyon dizi ve filmlerini izleyenler, çizgi romanlara göz gezdirenler bilir. Dizide henüz böyle bir şey olmadı. Küçük kız kardeş gibi biraz Supergirl dizide. İleride biraz atarlı bir ergene dönüşebilir. Kabul edebileceğim nadir dramlardan biri de bu olur. Hem şöyle temizinden Supergirl vs Superman görürüz sonunda.

Gelelim bölümün kötüsüne. Metallo’yu ileride de görmek istiyorum bir şekilde. Hem de iskelet haliyle. Çünkü metallo bizim Superman’e çok zorluk çıkarmış bir karakter.

1331369

Bölümde çok güzel bir gönderme vardı. Köprüden atlamaya kalkan kişiyi kurtarmaya giden Superman ve Supergirl sahnesini hatırlıyorsunuz. Buna benzer bir şey Justice League DOOM animasyon filminde vardı. Metallo kılık değiştirip intihar etmeye kalkan birinin yerine geçiyordu. Superman yanına geldiğinde ise onu kriptonit kurşunla vuruyordu. Onu kurtarmak için de Martian Manhunter parmaklarıyla ameliyata başlıyor, kurşunu çıkartıyordu. Buna benzer bir şey bekledim. Bir kısmını yaptı dizi. Keşke görseydik şu ameliyat sahnesini.martain-manhunter-consider-superman-saved

Bir parantez de Winn’e açmak istiyorum. Resmen biz izleyen fanları temsil ediyor adam. Biz diziyi izlerken söyleyeceğimiz şeyleri söylüyor, yapacaklarımızı yapıyor. Bu bölümde Star Wars’a yaptığı göndermeyi Winn ile beraber yaptık.

try-not

Keza Martian Manhunter vs Superman olacak gibi olduğunda dayanamayıp ‘This is awesome!’ dediğinde ben de içimden harika olur diyordum.

Supergirl geçen bölüm kadar olmasa da gayet iyi bir bölümle sezona devam ediyor. Haftaya görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER