Supergirl’ün 1.sezonu aslında oldukça ”cheesy” başlamıştı. Ehe ehe diye sağda solda gezen kriptonlu bir kız vardı ortada. Ancak daha sonra karakter gelişimi de iyi yönde gitti Kara’nın. Bunun yanında yan karakterler de kendini sevdirmeye başladı. İşin içine Martian Manhunter falan girdi. İnsanların ilgisini de çekti dizi. Hatta Flash ile olan crossover bölümü oldukça eğlenceliydi. Dizi kendi çizgisinde kendini bilen bir şekilde yürüdü. Kaldıramayacağı yükün altına girmedi. Büyük olayları da iyi kotardı.

2.sezon başlamadan önce Superman’e cast geleceği duyuruldu. Ardından yılların epik karakteri Clark Kent/Superman’e Teen Wolf’dan tanıdığımız Tyler Hoechlin seçildi. Basit bir olay değil, TV dizisi ekranlara canlı kanlı bir Superman getiriyor. Büyük olay oldu aslında ama cast hiç beğenilmedi. Benim görüşüme göre ise TV’ye göre çok da kötü bir Superman izlemeyecektik ki öyle de oldu.

Yazının bundan sonrası Supergirl 2.sezon 1.bölüm ile ilgili spoiler içerir.

spg202a0169bjpg-5ebe18_765w

Ana konu olarak değineceğim şeylere gelmeden önce hoşuma giden şeylerden biraz bahsedeyim. Dizinin efektleri beklediğimden daha güzeldi. Özellikle kahramanlarımızın uçmalı kaçmalı sahnelerinde fena iş çıkarmamışlar.

Bunun yanında Supergirl ve Superman dinamiği de tutmuş gözüküyor. Ancak sinemada herkes depresif Superman’den şikayetçiyken TV’de de çok mu fazla mizahşör bir Superman görüyoruz acaba diye düşünmedim değil. Böyle olmasının bir iyi yanı da bölüm boyunca eğlenebiliyorsunuz. Bu da yazıya başladığım paragrafa götürüyor bizi. Dizi kendini biliyor, senaryosunu da ona göre yazıyor.

Supergirl -- Image: SPG02_MonEl.0001 -- Pictured : Chris Wood will play MonEl in season 2 of Supergirl -- Credit: DC Entertainment. All rights reserved.

Gelelim Superboy meselesine. İlk bakışta herkesin tahmin ettiği gibi Superboy sandığımız karakter imdb’de karşımıza MON-EL olarak çıktı. Yani Lar Gand. Kriptonlu değil Daxam’lı. Güçleri kriptonlularla neredeyse aynı. Ancak Cadmus, Lex Luthor ve Superman’in katıldığı dizide bu arkadaşımız %100 Superboy olarak karşımıza çıkar diye düşünüyorum. Belki bir twist yapıp Cadmustakilerin oyunuyla sezonun kötülerinden biri diye koyarlar önümüze biz de yeriz. Ancak dizi önce Metallo’ya odaklanacak gibi duruyor.

Superman’in girdiği dizide Metallo görmek çok şaşırtmasa da bizleri mutlu etti. John Corben halindeyken oldukça sıkıcı bir kötü gibi duran Metallo bakalım dönüşümü bittiğinde beklediğimiz etkiyi yaratacak mı?

Bölüm boyunca Superman-Martian gerginliği dahilinde Emerald operasyonu adı altında baya bir kriptonit lafı geçti. Çok fazla üstünde durdular. Bu ileride karşımıza çokça çıkacağının göstergesi veya kriptonit üzerinden büyük bir olay olacak. Belki de Metallo’nun güçlerinin yolunu yapmak içindi. Ancak benim teorim ise şöyle:

Yukarıda bahsettiğim Mon-El, Superboy olacak. Mon-El’i ise DEO ekibi kriptonit kullanarak durduracak ve bu çok büyük bir şeyi önleyecek. Superman ve Martian Manhunter da birbirlerini anlayıp barışacaklar. Ama dediğim gibi görünen, çıkan silah patlar. O kriptonitle ilgili mutlaka önemli bir şeyler olacak.

Supergirl -- "The Adventures Of Supergirl" -- Image SPG201a_0042 -- Pictured: Katie McGrath as Lena Luthor -- Photo: Diyah Pera/The CW -- © 2016 The CW Network, LLC. All Rights Reserved

Gelelim bölümün bombalarından birine, Lex Luthor! Geçmişte büyük olaylara imza atmış, hapse girmiş ancak hala gücü elinde. Kız kardeşi üzerinden bir twist döner mi bilmiyorum ancak gerek Cadmus’a gerek Superboy olaylarına gerek Superman’e büyük etki edeceği kesin. Kanlı canlı bir Lex görmek de isterim doğrusu. Şöyle bir Michael Rosenbaum tadından yenmez. Çok da iyi gönderme olur.

Gönderme derken sonunda şu evrende Gotham olduğunu öğrendik. Batman tabi ki olmaz diyoruz ancak Superman?? demeden geçemiyoruz. Ayrıca şu fotoğraftaki gönderme de oldukça güzel ve klasikti.

adsiz

Dizide kötü giden tek şey James Olsen-Kara ilişkisi bana göre. Onu da düzeltirlerse efsane ötesi bir dizi olmaz belki Supergirl ama izlerken zevk alacağımız bir sonraki haftayı iple çekeceğimiz bir diziye dönüşür. Bizim diğer kahramanlarımızla bir araya gelmelerini de merak ediyorum. Bakalım TV  Justice League’miz bizi nerelere götürecek.

Haftaya görüşmek üzere.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER