Bizlere adını çizgi romanda sıkça bahsettiren Black Tom Cassidy karakteri, Deadpool 2 filmi ile canlandırılmaya hazırlanıyor. Hazır filme daha varken, elimiz boş gitmesin diye karakteri ve genel özelliklerini sizler ile paylaşmak istedim.

blacktom

Şekil olarak Wolverine Origin’i çağrıştırmış olabilir ama kesinlikle yan bir karakter değil. Gerçek adı; Thomas Samuel Eamon Cassidy’dir. X-Men üyeleri gibi doğuştan mutant olan Tom Cassidy, ahşap türü şeylerden elde ettiği enerji ile tıpkı Cyclops’un “enerji patlaması” türüne benzer bir güce sahip. Bu sebeple çizgi romanlarda genellikle yanında ahşap bir asa taşımaktadır. Genetik mühendislik sayesinde kendisini ve güçlerini geliştiren Cassidy, topladığı gücü, vücudunun istediği bölgesinde toplayarak ağaç bir yapıya bürünebiliyor.

 

Groot musun be kardeşim?
Groot musun be kardeşim?

Black Tom’un asıl güçlenişi, geçirdiği kaza sonucu yaşadığı mutasyonu esnasında gerçekleşiyor. Cable ile savaşan Cassidy, ciddi şekilde yaralanarak ölüm ile yüz yüze geliyor. Daha sonrasında o dönemin teknolojisi sayesinde (olayda Cable olduğundan gelecekte geçmekte), yapay bir ahşap madde sayesinde ölümden kurtulan Cassidy, bu madde ile bitkileri de kontrol edebilme gücüne kavuşuyor.

Deadpool ile yolları ise, Black Tom’un ölümcül yaraları sonrası iyileşmek için Deadpool’un tedavi yöntemlerini kullanmak istemesi ile kesişiyor. Filmde Cable’in da yer alacağını düşündüğümüzde galiba ikinci filmin konusu ortaya çıkmış durumda.

c38278e129cd2f0f22bd03dc573949270688b06b

Süper Güçleri: 

  • Bitki formuna dönüşebilme,
  • Kendi boyutunu değiştirebilme,
  • Klorokinesis: Çevresindeki tüm bitki yaşamını zihinsel olarak kontrol edebilmekte,
  • Bitki Bilinci: Kontrol ettiği bitkiler arasında bilincini dağıtabilmekte,
  • Organik varlıkların yaşam gücünü boşaltabilir.

Black Tom’un “Yaptıklarım, sözlerinizden daha yüksek sesle konuşur!” efsane repliği ile yazımıza son vermek istedim.

Başka bir süper kahraman tanıtımında görüşmek üzere!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER