Hazır teaser gelmişken genç kitleye hitap eden süper kahramanlarımız kimmiş tanıyalım.

Cloak and Dagger Kimdir?

cloak-1-1

Pelerin ve Hançer, ilk kez Spectacular Spider-Man’ın 64’ncü sayısında Mart 1982’de ortaya çıktı. Tyrone “Ty” Johnson (Cloak) ve Tandy Bowen (Dagger) New York’ta tanıştılar. Tyrone, Boston, Massachusetts’te 17 yaşındaki bir çocuktu. Yaşadığı travmalar ve polisin kendisini suçlu sanması üzerine New York’a kaçtı. Tandy ise, sosyal hayatından dolayı ailesiyle vakit geçirmeyen bir milyonerin 16 yaşındaki kızıdır. Tanışdıklarında Tyrone, Tandy’nin çantasını çalmayı düşündü, ama ondan önce davranan bir hırsız çantayı çaldı ve Tyrone çantayı Tandy için buldu. Böylece başlayan arkadaşlıkları bir akşam yemeği ile pekişti. İhtiyatlı Tyrone sık sık Tandy’i diğer erkeklerden korudu. İki genç çok geçmeden kriminal kimyager Simon Marshall ile tanıştılar. Kaçak gençlerde denediği ölümcül ilaçların yeni denekleri olan Tyrone ve Tandy, ilacın yan etkilerinden şaşırtıcı bir şekilde kurtularak kendileri için hazırlanan düzenekten kaçtılar. Aldıkları ilaçlar bizim ikiliyi süper güçlü varlıklara dönüştürdü. Ancak her şey bu andan sonra başlıyor. Tyrone kısa zaman sonra vücudunun alt kısmının tamamen “boşluğa” dönüştüğünü ve içinde yaşam gücü ve ışık barındıran her şeye karşı durdurulamaz bir açlık hissettiğini fark eder. Bedeni, saf negatif enerjiden oluşan Darkforce düzlemine doğrudan bağlanmıştır. Tandy ise vücudunda normal bir insandan çok daha fazla yaşam kuvveti olduğunu ve bu kuvvetin sürekli yenilendiğini, eğer bu fazla yaşam gücünü boşaltmazsa da öleceğini fark eder. Tandy’nin bu gücü saf pozitif enerjiden oluşan bir düzlem olan Lightforce –Işıkkuvveti- düzleminden gelmektedir.

Cloak-and-Dagger-Art

İki genç kendilerini “Cloak & Dagger” olarak adlandırdılar. Uyuşturucu satıcılarıyla mücadele ve kaçak çocuklara yardım etmek suçlulara savaş ilan ettiler. Tandy sonraları bu gücünü iki şekilde boşaltabildiğini öğrenir; ilki bu yaşam gücünü saf ışık enerjisi haline getirip parmak uçlarından son derece ölümcül olan “ışık hançerleri” fırlatmak. Bu hançerler eğer Tandy isterse karşıdaki tüm yaşam gücünü boşaltarak onu anında öldürebilecek kadar güçlüdür. Diğer yol ise kadim dostu Tyrone’a düzenli olarak içindeki yaşam gücünü aktarmak. Böylece Tyrone’un da ışığa ve yaşam gücüne olan açlığını bastırabilmektedir. Aynı zamanda içindeki yaşam gücünü kullanarak kişi içindeki pek çok hastalığı iyileştirebilir.

Tyrone’un bedeninin alt kısmı doğrudan Darkforce düzlemine açılan bir geçittir aslında. Düşmanlarını bu geçit aracılığıyla Darkforce düzlemine hapsedip yaşam güçlerini emerek açlığını bastırmaktadır. Yine aynı yöntemi kullanarak kendisi ve yakınındaki pek çok kişiyi Darkforce düzlemine kısa bir süreliğine sokup çıkartarak çok ama çok uzun mesafeler kat edebilmektedir. Ayrıca Darkforce düzlemindeki karanlığı çekip etrafına yayarak çok geniş bir alanda normal bir gözün delemeyeceği yoğunlukta bir karanlık örtüsü yaratabilir. Bu karanlık negatif enerjiden oluştuğu için kısa süre maruz kalanlar başta korku ve soğukluk hissederler. Gereğinden fazla maruz kalırsanız aklınızı kaybedersiniz.

cloakdagger

Cloak ve Dagger Simon Marshall’ı ve onun uyuşturucu ile uğraş adamlarını ile savaşır. Bu olaylar sırasında önce Spider-Man ile karşırlar. Daha sonra Punisher’ın cinayet girişimini engellemek için, Kingpin’in de bulunduğu olayda, Spider-Man ile bir araya geldiler. Başta Spider-Man olmak üzere pek çok kahraman onları bu “katilce” eğilimlerinden uzaklaştırmaya çalışsa da çok fazla bir başarı elde edememişlerdir. Yine de zamanla Dagger daha az acımasız olmuş ancak Cloak’ta hiçbir değişiklik olmamıştır. Cloak ve Dagger, Örümcek Adam önderliğinde birçok olayda yer aldı. Üstün Yetenekli Çocuklar İçin X-Men Okulu’na katılma teklifini reddettiler. Kingpin, eşini iyileştirmesi için Dagger’ a yalvarsa da yardım etmeyi reddetti. Sıradan sokak suçlularını hedef alsalar da, Doctor Doom, Beyonder, Vermin, Zapper, Discipliner, Mephisto, Thanos, Firebrand ve Lightmaster gibi çeşitli düşmanlarla yüzleştiler.

Cloak ve Dagger, Infinity Gauntlet destanında küçük bir rol oynamaktadır. Thanos, Infinity Gauntlet’in gücünü kullanarak evrenin nüfusunun yarısını Ölüm’e feda ettiğinde, Hançer kaybolan süper kahramanlar arasındaydı. Cloak, Thanos’la savaşmak için kalan süper kahramanların katılmasını sağlamak için Adam Warlock’un çağrısına cevap verdi. Thanos’a yapılan saldırıda Cloak, Thanos’u Darkforce Dimension’a çekmeyi başardı ve Thanos kendisinden büyük miktarda enerji çıkarıldığında öldürüldü.

Özel Güçler
-Cloak-
Teleportasyon
Soyutlanma
Darkforce boyutuna bağlanma yeteneği

-Dagger-
Işık “hançerleri” oluşturma kabiliyeti
Hastalık tedavi yeteneği
Işık hançeri ile iyileşme kabiliyeti

cloak-and-dagger-trailer-700x300

Birbirine tamamen zıt karakterde ama muhteşem güçte iki genç karakter bizleri bekliyor!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER