Arkadaşlar bu sayfalarda yeri geldikçe bitmek tükenmek bilmez Stephen King sevgimi sizlerle paylaştım, kendisini övdüm, yerlere göklere sığdıramadım.

Müsaadenizle biraz daha öveceğim çünkü elimizde çok sağlam bir şey var. Öncelikle şunu söylemek gerekli. King, hikaye anlatmanın, kitabı okuyucuya ulaştırmanın yeni yolları üzerine düşünen bir insan. Adam gitti radyo tiyatrosu yaptı söz gelimi, yahut sadece e-kitap olarak piyasaya çıkan şeyler yazdı. Hatta son öykü kitabında bir Kindle cihazı üzerinden ilerleyen bir öyküsü dahi var. Yani adam yaşına başına bakmadan teknolojiyi takip ediyor.

King’in kendi işlerini ekranda seyretmeyi sevdiğini de biliyoruz. Roman ve hikayelerinden uyarlama onlarca film, dizi falan var fakat bunların hemen hepsi klasik usullerle hazırlanmış ve yayına konmuş şeyler. Stephen King bu sefer yeni bir tür içerikle karşımıza gelmek üzere.

İçeriğin adı Castle Rock, Stephen King dışında adı geçen tek isim beyaz perdeye çıkardığı bazen iyi bazen kötü işler dışında Lost, Westworld gibi televizyon efsanelerinin arkasında duran adam J.J. Abrahams, yapım söylendiği kadarıyla Hulu platformu için yapılacak ve elimizde şöyle bir teaser var.

Şimdi bir Stephen King okuru olarak açık konuşayım bu iş nereden bakarsak bakalım heyecan verici. Elimizde yeni dizi yayıncılığının platformlarından biri olan Hulu var, Abrahams var, e bir de Stephen King var. Güzel bir iş çıkması için bütün şartlar hazır gibi.

Peki gelelim ben buna neden Stephen King TV Universe dedim sorusunun cevabına. Dikkatli okuyucular bileceklerdir, Stephen King’in birtakım hikayeleri açık açık aynı evrende geçmektedir. Şeytani kötü adam olarak devamlı karşımıza çıkan Randal Flagg bu aynı evrende bulunma durumunun kanıtlayıcılarındandır. King hikayelerinin aynı evrende geçtiğine bir diğer kanıt ise karşımızdaki yapıta adını veren Castle Rock kasabasıdır.

Castle Rock The Dead Zone, Needful Things, Cugjo gibi efsanevi Stephen King işlerinin geçtiği kurgusal kasaba. Elimizdeki Teaser da zaten King’in hikayelerine atıflar yapa yapa ilerliyor. İnternet tahminlerle çoşmuş durumda. Genel kanı American Horror Story gibi her sezon başka bir hikayenin anlatılacağı yönünde. Muhtemelen bol Stephen King göndermeli bir yapım izleyeceğiz. Kesenin ağzı biraz açılır, güzel oyuncular ve güzel prodüksiyonla beraber sunulursa son yılların en keyifli seyirliklerinden biri bizi bekliyor olabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER