Geçtiğimiz günlerde Star Wars Battlefront II’nin ilk teaser’ı sızdırılmıştı. İlk uzun fragmanın 15 Nisan’da geleceğini ve haberini, gerekirse incelemesini de gireceğimizi daha önce duyurmuştuk. Bugün kısa süre önce fragman geldi ve şimdiden defalarca izledim.

Heyecanlanmamak elde değil. Gerçekten ilk oyunun başardığı bir konu varsa o da grafikler ve sağlanan atmosferdi. EA bu oyunda da aynını başarmış gibi duruyor. Ve evet bu sefer single player var. Ana karakterimiz Iden Versio, fragmanda gözükene göre bir imparatorluk rütbelisi. Kendisi oyunun resmi sitesinde yazanlara göre Inferno Squad üyesi.

swkitapInferno Squad adlı bir Canon roman çıkacak ve konusu henüz tam aydınlanmamış olsa da paylaşılan özete göre, Inferno Squad’ın amacı Saw Gerrera’nın Rogue One’daki ölümünden sonra kalan takipçilerinin hepsini temizlemek. Romanda, oyundan Iden Versio’yu görür müyüz bunlar henüz cevapsız sorular. Fakat Squad’ın oyunda bulunması bile güzel bir bağlantı. Bir diğer bağlantı ise fragmanda Palpatine’in de içinde bulunduğu Death Star patlıyor fakat Palpatine’in sesini Sentinel aracılığıyla duymaya devam ediyoruz.

swbf sentinelBu karakteri, ya da droidi, daha önce, Return of the Jedi filminden hemen sonrasını anlatan 4 sayılık Star Wars: Shattered Empire çizgi romanında görmüştük. Orada da ölmesi ihtimaline karşı sahip olduğu, hazır tuttuğu planları açıklıyordu.

sw sentinelOyunda fragmanda göründüğünden çok görünür umarım. Bağlantıları geride bırakırsak, bu sefer oyun 3 dönem de olacak, e single da olacak demiştik. Sevinmeliyiz değil mi? Pek öyle değil. Günümüz oyunlarında yaygınlaşmış, ve özellikle EA, Ubisoft gibi firmalara yapışmış Dlc’ler bu fragmanda da oyunun sitesinde de kendini hemen belli ediyor. Erken satın alım da 8. bölüm Last Jedi karakterlerine erişebiliyormuşuz. Bunu küçük bir eksi sayarsak oyun için heyecanlanmamak için bir sebep yok. Fragmanda ve resmi sitede görülenlere göre kullanabileceğimiz zırhlar, araçlar, karakterler ve silahlar da ilk oyuna göre bayağı çeşitli.

swnf probeFragmanın başında karakterimizin sırtından orijinal üçlemede defalarca gördüğümüz Probe droidi çıkıyor. Büyük ihtimal multiplayer modunda kullanılabilecek bir özellik olacaktır.

Bizim fark ettiklerimiz bu kadar, siz de fark ettiğiniz detayları, yazmak istediğiniz herhangi bir şeyi paylaşmaktan çekinmeyin, Güç Sizinle Olsun!

1 YORUM

CEVAP VER